12 gier konwersacyjnych

  Gry konwersacyjne

W tym nowoczesnym świecie technologii czasami zapominamy zrobić krok w tył i połączyć się tak, jak kiedyś – rozmowy twarzą w twarz. Widok uśmiechu ukochanej osoby jest bezcenny!

Pragniemy kontaktu z prawdziwymi ludźmi – a nie z wersją, którą wyświetlamy na naszych ekranach. Kolejne zaproszenie do candy crush nie zbliży nas do siebie.

Istnieje wiele sposobów na odzyskanie prawdziwej intymności, a jednym z nich są gry konwersacyjne. Po pierwsze, co to są gry konwersacyjne?Są to gry, które wymagają gry słownej i mówienia (duh!). Niektórzy potrzebują sprzętu, ale wielu nie! Moim zdaniem najlepsze wymagają zerowego sprzętu, dlatego oparłem tę listę na grach konwersacyjnych, które nie wymagają żadnego sprzętu (z jednym wyjątkiem, ale zobaczysz, dlaczego to się nie liczy).

12 najlepszych gier konwersacyjnych, które pomogą odnowić kontakt z bliskimi

1: Telefon

Grałem w tę grę tak wiele razy w dzieciństwie (a nawet kilka razy w wieku dorosłym, ale zdecydowanie za mało) i nigdy nie przestaje mnie bawić! Im większa grupa ludzi, tym więcej zabawy.

Aby zagrać w tę grę, zacznij od siedzenia w kolejce lub kole, a następnie wybierz osobę, która zaczyna. Ta osoba wymyśla zdanie, po czym szepcze je do następnej osoby, która następnie szepcze je do następnej i tak dalej… Kiedy dotrzesz do ostatniej osoby, ona lub ona ogłasza zdanie, które usłyszała, a pierwsza osoba ujawnia oryginalne zdanie.

Możesz po prostu wszyscy wybuchnąć śmiechem z powodu tego, jak daleko nowe zdanie różni się od oryginalnego!

2: Gra alfabetyczna

W tę wszechstronną grę można grać zarówno w grupie, jak i tylko w dwie osoby. Jeśli twoja grupa przyjaciół ma wspólne zainteresowania, ta gra jest idealna dla ciebie, ponieważ możesz wybrać dowolny temat.

Grasz w tę grę, wybierając najpierw temat, na przykład „Owoce”. Następnie, zaczynając od A, jedna osoba mówi słowo, na przykład „jabłko”. Następnie następna osoba mówi słowo zaczynające się na literę B, na przykład „Banan” i tak dalej…

Kiedy nikt nie może wymyślić słowa na konkretną literę, gra się kończy.

Jeśli ktoś przez długi czas nie wymyśli słowa, możesz go wyrzucić z gry, ale wybór należy do Ciebie.

3: Majtki babci

Szczerze mówiąc, ta gra zasługiwałaby na miejsce numer 1 ze względu na liczbę szalonych śmiechu, które mi dała, ale zamiast tego zdecydowałem się umieścić ją jako numer 3, po prostu dlatego, że poprzednie dwa są bardziej wszechstronne.

Jedyne, co musisz zrobić w tej grze, to zadać pytanie innemu graczowi, a bez względu na to, jakie jest pytanie, osoba musi odpowiedzieć „Majtki babci!”. Przykład: „Co to jest w twoim nosie?” „Majtki babci!”

Nie trzeba dodawać, że ludzie będą się śmiać. Ale pamiętaj, kto się śmieje pierwszy, przegrywa!

Następny: 100 Rozpoczęcie rozmowy przerwać niezręczną ciszę

4: Prawda czy wyzwanie

Ten klasyk nigdy się nie zestarzeje. To najlepszy sposób, aby poznać wszystkie soczyste sekrety znajomych, a także zobaczyć, jak się zawstydzają. Zabawa z rodziną też może być interesująca — wystarczy pomyśleć o różnych rodzajach wyzwań i pytań.

Do tej gry potrzebujesz butelki lub czegokolwiek innego, co możesz zakręcić i wskazać osobę. Wszyscy gracze siedzą w kręgu wokół butelki i na zmianę ją kręcą. Ktokolwiek wskazuje butelka, zostanie zapytany „ Prawda czy wyzwanie ”, przez osobę, która zakręciła butelką.

Przykład prawdy: „Kto był twoim pierwszym pocałunkiem?”

Odważny przykład: „Przytul osobę, którą najbardziej lubisz w tym pokoju”.

Baw się dobrze i nie zapomnij zawstydzić swoich przyjaciół tak bardzo, jak to możliwe. Tylko bądź przygotowany, że kiedy butelka wyląduje na tobie, wróci do ciebie!

5: Nigdy przenigdy

W tę popularną grę można grać jako grę w picie, ale to nie znaczy, że musisz do niej pić. Jest odpowiedni dla osób w każdym wieku.

Najpierw wymyślasz konkretne gesty dla „mam” i „nie mam”. Na przykład: nic nie rób, jeśli masz, podnieś rękę, jeśli nie masz. Następnie powiedz „ Nigdy przenigdy …”, a potem coś, czego nie zrobiłeś, na przykład: „Nigdy nie napisałem listu miłosnego”. Reszta grupy wykonuje gesty odpowiadające temu, czy to zrobili, czy nie.

W zależności od tematu może to wywołać interesującą rozmowę. Jestem pewien, że w moim przykładzie listu miłosnego pojawiłyby się pytania do ludzi, którzy ujawniają, że to zrobili!

6: Szpieguję

Kolejna gra, w którą można grać w dowolnym miejscu, w dowolnym czasie iz każdym. Ok, może nie spotkania biznesowe lub w trakcie operacji, ale wiesz o co mi chodzi. Chociaż mogę sobie wyobrazić postacie Scrubs (szpitalny program komediowy – jeśli go nie widziałeś, dodaj go teraz do swojej listy!) grających w to w środku ich pracowitego dnia w szpitalu. Nie rób tego jednak.

Zacznij od znalezienia obiektu w pobliżu, który chcesz odgadnąć znajomym. (Przykład: Kot). Następnie powiedz: „Szpieguję moim małym oczkiem coś, co zaczyna się na… *niezależnie od tego, na jaką literę ta rzecz się zaczyna*”. Następnie inni rozglądają się i zaczynają zgadywać, co to jest, a ten, kto zrobi to dobrze, będzie następną osobą, która wybierze przedmiot.

Następny: 20 Pomysły na poszukiwanie skarbów i zajęcia dla dzieci

7: Kim jest Najprawdopodobniej?

W tej grze nie tylko będziesz się dobrze bawić, ale także będziesz mieć możliwość wyrażenia opinii o swojej rodzinie i przyjaciołach, bez żadnych konsekwencji! Jakby tego było mało, możesz także dowiedzieć się, co o tobie myślą. I może, tylko może, ich odpowiedzi na Twój temat mogą doprowadzić Cię do odnalezienia swojej przyszłej ścieżki życiowej! Kto wie!

Zacznij od wymyślenia kilku różnych scenariuszy i zapisz je. Następnie zapytaj: „ Kto ma największe szanse …?” + jeden ze scenariuszy (Przykład: Kto najprawdopodobniej poleci w kosmos? Kto najprawdopodobniej wyjdzie za mąż w tym roku?”). Po każdym pytaniu każdy uczestnik wybiera osobę z grupy, która jego zdaniem najlepiej to zrobi.

Niektóre odpowiedzi mogą być zaskakujące, podczas gdy inne mogą być oczywiste. Najlepsze jest to, że możesz wymyślić dowolny scenariusz! Więc jeśli jest coś, co Cię szczególnie ciekawi, możesz to po prostu przemycić.

8: Wolałbyś?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy twoi przyjaciele lub członkowie rodziny woleliby pocałować ropuchę, czy wdepnąć w końską kupę? Cóż, to jest gra dla Ciebie!

W tej grze wymyślasz dwa absurdalne scenariusze (im gorszy, tym lepszy) i pytasz pozostałych uczestników, co woleliby zrobić. W zależności od scenariusza, wybrana przez nich opcja może wywołać ciekawe dyskusje!

9: Znajdź 10 wspólnych cech

Wszystko, co musisz zrobić w tej grze, to znaleźć 10 rzeczy wspólnych dla wszystkich graczy. Im więcej osób grasz, tym trudniej. Kilka rzeczy jest prawdopodobnie łatwych do wymyślenia, ale czy możesz wymyślić 10? Są szanse, że będziesz musiał pomyśleć przez chwilę! I możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że masz nieoczekiwane rzeczy wspólne ze swoimi przyjaciółmi. Jeśli chodzi o rodzinę, jest to prawdopodobnie nieco bardziej przewidywalne, ale mimo to może być zabawne.

10: Ostatni list, pierwszy list

Ulubiony samochód. W tej prostej grze wybierasz temat, a następnie jedna osoba mówi słowo, które należy do wybranego tematu. Na przykład, jeśli wybierzesz „Owoce”, słowem może być „Jabłko”. Następnie następna osoba mówi słowo zaczynające się na literę, na którą kończyło się ostatnie słowo, na przykład „Bzu czarnego”.

Podobnie jak w grze alfabetycznej, gra kończy się, gdy nikt nie może wymyślić słowa dla określonej litery.

11:20 pytań

W tej grze myślisz o przedmiocie, a następnie inni gracze muszą odgadnąć, co to jest. Jak sama nazwa wskazuje, mają 20 pytań, aby zrobić to dobrze, a jeśli nie, przegrywają. Możesz zacząć od podpowiedzi, do jakiej kategorii należy obiekt. Lub możesz wybrać grę bez podpowiedzi. Pamiętaj, aby liczyć pytania i baw się dobrze!

12: Dwie prawdy i kłamstwo

Intrygująca gra, w której każdy gracz na zmianę opowiada pozostałym dwie prawdy i kłamstwo o sobie. Przykład: „Kiedy byłem mały, poznałem Avril Lavigne”, „W zeszłym roku prawie utonąłem”, „W zeszłym tygodniu pocałowałem popularnego chłopca w klasie”. Następnie pozostali gracze muszą odgadnąć, które z nich są prawdą, a które kłamstwem. Ta gra to świetna okazja do dobrej zabawy, a także do poznania soczystych sekretów dotyczących Twoich znajomych!

Istnieje wiele innych gier konwersacyjnych, ale z pewnością możesz zajść daleko dzięki tej liście! Teraz pamiętaj, aby było beztrosko i zabawnie, i spraw, aby było tak szalone, jak się odważysz!