12 rzeczy, których NIGDY nie powinieneś publikować w mediach społecznościowych

Świat mediów społecznościowych to wspaniałe miejsce. Wspaniale jest publikować zdjęcia z dnia spędzonego na plaży, prezentować swoje dumne umiejętności kulinarne lub utrwalać wspomnienia swojej rodziny. Jednak, jak każda platforma publiczna, należy z niej korzystać w sposób odpowiedzialny. Publikowanie niektórych rzeczy w mediach społecznościowych jest nie tylko niewskazane, ale może wyrządzić wiele szkód. Upewnij się, że korzystasz z mediów społecznościowych tylko w dobrych celach i przechowuj wszelkie poufne informacje tylko dla siebie.

Twoja lokalizacja na żywo

Publikowanie informacji o tym, gdzie jesteś w tej chwili, jest dużym zakazem w mediach społecznościowych. Głównie dlatego, że otwiera cię na świat wrażliwości. Gdy napiszesz, że odwiedzasz rodzinę, zamiast leżeć na kanapie, ludzie będą wiedzieć, że Twój dom jest pusty, co czyni go idealnym miejscem do potencjalnego włamania.

Zrób zdjęcie swojej wycieczki, ale opublikuj je, gdy będziesz cały i zdrowy. Byli partnerzy, członkowie rodziny w separacji, a nawet nieznajomi będą mogli zlokalizować Cię za pomocą jednego postu. Ułatwia to również osobom, które Cię nie znają, znalezienie miejsca, w którym się znajdujesz.

Zdjęcia dzieci z ich imionami

To, czy powinieneś publikować zdjęcia dzieci w mediach społecznościowych, pozostaje kontrowersyjnym tematem, ale jedno jest jasne: nie podawaj imion swoim dzieciom ani nikomu innemu. Jednym z powodów jest to, że odbierasz dziecku zgodę i prywatność, zanim osiągną wiek, w którym będą w stanie to zrozumieć.

Może to również prowadzić do tego, że nieznajomi, a nawet ludzie z twojego kręgu znajomych, dowiadują się o twoich dzieciach rzeczy, które chciałbyś zachować w tajemnicy. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest ktoś, kto mówi dziecku, że zna jego imię, imiona rodziców i miejsce zamieszkania dziecka. Dzieci są podatne i łatwo ufają dorosłym, o których myślą, że wiedzą najlepiej.

Chroń dzieci i trzymaj ich nazwiska z dala od mediów społecznościowych.

Twój status związku

Wydaje się to dziwne, ale niestety publikowanie informacji, że jesteś singlem, może spowodować spam nieodpowiednich propozycji od innych osób. Może to również oznaczać, że mieszkasz sam lub będziesz sam w określonych porach dnia. Jeśli chcesz, aby ludzie wiedzieli, że jesteś dostępny, najlepiej pozostaw to na platformach randkowych, na których ludzie szukają tego samego rodzaju relacji, a reszta twoich informacji jest poufna.

Skargi dotyczące pracy

Wszyscy mieliśmy złego szefa lub stresującą i pełną wyzwań pracę, ale publikowanie o tym w mediach społecznościowych nigdy nie jest dobrym pomysłem. Nie tylko pokazuje całkowity brak komunikacji w miejscu pracy, ale także świadczy o braku szacunku dla szefa. Jeśli jesteś przepracowany, porozmawiaj ze swoim przełożonym lub poszukaj lepiej dopasowanego stanowiska.

Warto pamiętać, że niektóre oferty pracy nie pozwalają na publikowanie informacji o miejscu pracy ze względów bezpieczeństwa. Na przykład, jeśli pracujesz dla banku lub szkoły. Powodem jest to, że ktoś może wykorzystać twoją sytuację i zagrozić ci lub przygotować cię dla własnych korzyści.

Narzekanie na miejsce pracy może wydawać się nieszkodliwe, ale może kosztować twoją pracę. Narzekaj znajomym przy piwie, ale nigdy online!

Dokładnie kiedy i gdzie jedziesz na wakacje

Wszyscy uwielbiają wycieczki na Bali, ale pisanie, że wyjeżdżasz za dwa tygodnie i nie będzie cię przez siedem dni, nie jest najlepszym pomysłem. Po pierwsze, pozwala ludziom wiedzieć, gdzie jesteś o której godzinie, ale także naraża Twój dom na ryzyko. Włamania są najczęstsze, gdy ludzie wyjeżdżają na wakacje, więc wstaw te zdjęcia, kiedy wrócisz.

Nieodpowiednie zdjęcia

Ludzie mogą zostać zwolnieni za niewłaściwe zachowanie w Internecie. Wiele firm postrzega swoich pracowników jako przedłużenie firmy. Więc kiedy publikujesz swoje zdjęcie w spodniach tańczące na stole, zasadniczo też ich reprezentujesz.

Chociaż dla niektórych firm nie stanowi to problemu, inne potraktują to bardzo poważnie. Najlepiej, aby Twój stół tańczył wśród przyjaciół.

Treści nielegalne lub obraźliwe

To niesamowite, jak łatwo ludzie zapominają, że media społecznościowe to miejsce publiczne, do którego prawie każdy ma dostęp. Nawet jeśli zachowasz prywatność swoich kont, nie oznacza to, że nikt nie znajdzie Twoich postów i zdjęć z imprezy.

Nie zachwycaj się shinaniganami, które ty i twoi przyjaciele robiliście w weekend, jeśli nie jest to odpowiednie dla PG. Może wrócić, by cię ugryźć.

Podczas gdy niektórzy ludzie są doświadczeni w przechowywaniu nielegalnych treści w DL, mogą myśleć, że publikowanie obraźliwych treści jest w porządku. Dowcipy, które są seksistowskie, rasistowskie lub homofobiczne, są wszędzie niedopuszczalne iz całą pewnością nie należy publikować ich online, aby każdy mógł je zobaczyć. Nie wiesz, na kogo to wpłynie, a praca, przyjaciele i rodzina nie będą patrzeć na ciebie przychylnie.

Groźby

Nawet jeśli jest to pusta groźba, tyrady i kłótnie w mediach społecznościowych pokazują, jakim jesteś człowiekiem. Negatywne nastawienie i gorące spory świadczą o braku samokontroli i porywczym temperamencie. Możesz też powiedzieć coś, czego żałujesz, i w przeciwieństwie do komunikacji osobistej, cofnięcie tego nie jest takie łatwe.

Wszelkie dane osobowe

Dane osobowe, takie jak imię psa i długie spacery po plaży, są w porządku. Ale wszystko, na przykład adres domowy, numer telefonu i adres e-mail, najlepiej zachować dla siebie, chyba że podasz je zaufanej osobie.

Zdjęcia Twoich znajomych bez ich zgody

Istnieje wiele powodów, dla których ktoś może nie chcieć, abyś publikował jego zdjęcie w Internecie. Twoi znajomi mogą nie chcieć określonych obrazów w mediach społecznościowych z różnych powodów. Może chcą, aby ich konto było profesjonalne, nie chcą być przez kogoś zlokalizowani lub po prostu nie podobają im się zdjęcia! Jeśli odmówią, musisz poważnie potraktować prośbę. Musisz także uzyskać pozwolenie od kogoś, jeśli zrobiłeś zdjęcie bez jego wiedzy.

Informacja bankowa

Ludzie publikują zdjęcia swoich kart kredytowych w mediach społecznościowych. Zdobycie pierwszej karty kredytowej, narzekanie na dług lub świętowanie 8-cyfrowej pensji może być ekscytujące, ale nie publikuj żadnych szczegółów w Internecie! Wszelkie poufne informacje upublicznione narażają Cię na kradzież tożsamości i oszustwa.

Udostępnianie prywatnych informacji o znajomych

Jeśli prowadzisz prywatną rozmowę ze swoim najlepszym kumplem, nie publikuj jej w mediach społecznościowych. Mogą przechodzić przez trudny okres i ufać ci. Może to małżeństwo, utrata bliskiej osoby lub codzienny stres. Jeśli jednak twój przyjaciel powie ci coś w tajemnicy, zachowaj to w tajemnicy! Nie tylko złamiesz ich zaufanie, dodając je do mediów społecznościowych, ale możesz także zranić czyjeś uczucia w tym procesie.