15 zabawnych gier do grania na Zoomie

  Zabawne gry do grania na Zoomie

Dla większości z nas Zoom jest nowym elementem codziennego życia. Używamy go do pracy, do spotkań towarzyskich i do nadrobienia zaległości z rodziną.

Ponieważ wiele osób jest zmuszonych do pozostania w domu, spotkania na Zoomie są kołem ratunkowym. Łatwo jest skonfigurować regularne czaty wideo z rodziną i przyjaciółmi. Problem w tym, że szybko mogą się zestarzeć. Po kilku rozmowach wideo wszyscy jesteśmy przyłapani na najnowszych plotkach. Co teraz?

Jest na to proste rozwiązanie: noc gier!Istnieje wiele aplikacji do gier, które mogą urozmaicić czat wideo Zoom, a także gry typu „zrób to sam”, quizy i lodołamacze. Bez zbędnych ceregieli porozmawiajmy o 15 najpopularniejszych i najfajniejszych grach, w które można grać na Zoomie.

Aplikacje do gier

Najłatwiejszą i prawdopodobnie najbardziej wszechstronną opcją jest użycie popularnej aplikacji do gier. Istnieją dziesiątki różnych aplikacji do wypróbowania i łatwo znajdziesz taką, która będzie idealna dla Ciebie i Twojej grupy. Co więcej, są one przeznaczone do użytku przez wielu użytkowników w różnych lokalizacjach.

1. Jackbox

Jeśli szukasz zabawnych nowych gier z dużą różnorodnością, nie szukaj dalej niż Jackbox. Ta gra wymaga, aby jedna osoba kupiła pakiet gry, a host gry zapewnia każdemu graczowi kod do zalogowania się na swoim urządzeniu mobilnym. Obecnie istnieje siedem podstawowych pakietów gier, a także oferty wielokrotnego zakupu, oferty pakietów, a nawet opcja zakupu pojedynczych gier.

Jest tak wiele świetnych gier do wypróbowania, takich jak Quiplash, w której każdy gracz tworzy dowcipną, zabawną odpowiedź na podpowiedź słowną. Istnieją gry słowne, gry rysunkowe, gry ciekawostki i wiele innych. W Jackbox każdy znajdzie coś dla siebie.

2. Psychika

Stworzony przez Ellen DeGeneres, Psych działa na tej samej podstawowej zasadzie co Jackbox – gospodarz gry daje innym graczom kod do wykorzystania na ich własnym urządzeniu mobilnym. Jednak w Psych dostępne są darmowe gry, więc jeśli pracujesz z ograniczonym budżetem, może to być tańsza opcja.

Celem gry jest stworzenie sprytnej odpowiedzi na podpowiedź słowną lub pytanie i oszukanie (lub psycho!) znajomych, aby myśleli, że twoja odpowiedź jest poprawna.

3. Wśród nas

To rzadki gracz, który nie słyszał o Among Us. Ta gra jest łatwa do grania przez Zoom, pod warunkiem, że każdy ma inne urządzenie do grania i jedno urządzenie do czatu wideo. Jeśli nie masz nic przeciwko obejrzeniu kilku reklam, gra Among Us jest bezpłatna!

Jeden gracz tworzy grę, a inni gracze używają kodu, aby dołączyć. Celem gry jest, aby większość graczy, członków załogi, ukończyła swoje słodkie, satysfakcjonujące małe łamigłówki na pokładzie statku kosmicznego, wygrywając w ten sposób grę. Ale jeden gracz, Imposter, ma za zadanie sabotować statek kosmiczny i po kolei atakować innych graczy. W trakcie gry gracze próbują dowiedzieć się, który z nich jest oszustem, a oszust stara się nie dać się złapać.

To prosta i zabawna gra detektywistyczna, w którą może grać maksymalnie dziesięć osób.

4. Gry karciane i planszowe

Mogłeś pomyśleć, że nie ma możliwości grania w gry karciane i planszowe przez Zoom, ale myliłbyś się co do tego. Na CardGames.io możesz używać aplikacji do grania w takie gry, jak szachy, warcaby, backgammon, wista, remik i inne.

I oczywiście jest klasyczny pasjans. Ten może nie działać tak dobrze na czacie wideo, niestety!

5. Kahoot!

Czy jakakolwiek dyskusja na temat wieczoru gier byłaby kompletna bez wspominania o quizach? Kahoot to świetny sposób na stworzenie spersonalizowanego quizu specjalnie dla czatu wideo Zoom. Gospodarz gry może skonfigurować własne tematy i pytania, a następnie przekazuje innym graczom kod do wykorzystania na ich własnych urządzeniach. Aplikacja bierze pod uwagę, kto pierwszy odpowie, a także kto otrzyma właściwą odpowiedź.

Następny: 50 najlepszych Gry do grania, gdy się nudzisz (Niedostępny dostępny)

Klasyczne gry

Jeśli nie lubisz aplikacji do gier, istnieje wiele opcji klasycznych lub DIY. Można je łatwo skonfigurować samodzielnie i dostosować do praktycznie dowolnej liczby graczy.

1. Słownik

Pictionary to klasyk, a większość z nas już wie, jak to działa. Jeden gracz wybiera temat spośród a Setlista i stara się narysować go wystarczająco dobrze, aby pozostali gracze mogli go odgadnąć. To naprawdę okazja, aby uwolnić swojego wewnętrznego artystę. Albo nie.

Jeśli czujesz się pewnie, możesz skorzystać z funkcji tablicy Zoom, która pozwoli każdemu graczowi po kolei rysować na wspólnym ekranie. Jeśli nie, trzymanie kartki i długopisu przy ekranie powinno działać równie dobrze.

2. Rozrzutniki

To kolejna podstawowa gra towarzyska, w którą można grać na kilka różnych sposobów. Podstawowy sposób polega na tym, że gracze wymyślają słowo zaczynające się na określoną literę w kilku kategoriach. Dodaj limit czasu i kilka podchwytliwych słów i gotowe!

3. Szarady

To kolejna ponadczasowa gra towarzyska, która zaskakująco dobrze przekłada się na Zoom. Gospodarz gry może wysłać każdemu graczowi osobne słowa, aby zagrały, gdy nadejdzie jego kolej, lub możesz użyć aplikacji do generowania słów szarady. Jeśli uważasz, że szarady to przestarzała i staromodna gra, pomyśl jeszcze raz. Co może być zabawniejszego niż obserwowanie, jak jeden z twoich rodziców gorączkowo próbuje odegrać „pokrywę włazu” na ekranie Zoom? (Na podstawie prawdziwych wydarzeń)

4. Tajemnice morderstwa

Naprawdę nie możesz się pomylić z dobrą, staromodną tajemnicą morderstwa. Jeśli Twój Zoom grupa czatu lubi grać w Among Us, może to być zabawny wieczór. Możesz kupić pakiety gry z zagadką morderstwa, a nawet spróbować stworzyć własną historię, wraz ze wskazówkami, postaciami, motywem i złożoną fabułą!

Ten rodzaj gry może wymagać drobnych poprawek, aby działał na Zoomie, ale może prowadzić do niezapomnianej nocy gry.

5. Dwie prawdy i kłamstwo

Jak dobrze naprawdę znasz swoich przyjaciół i rodzinę? Dwie prawdy i kłamstwo to dobra gra towarzyska, która wymaga niewielkiego lub żadnego przygotowania. Tak jak sugeruje nazwa gry, każdy gracz opowiada o sobie trzy fakty, dwa fakty są prawdziwe, a jeden jest kłamstwem. Pozostali gracze muszą odgadnąć, który fakt jest kłamstwem.

Najfajniej jest wybrać trzy naprawdę śmieszne fakty.

Następny: 10 najlepszych Gry grup młodzieżowych i Działania

Gry Lodołamacz

Spójrzmy prawdzie w oczy, czaty wideo Zoom mogą być trochę niezręczne, zwłaszcza jeśli poznajesz nowych ludzi lub luźnych znajomych. Prosta, ale zabawna gra towarzyska może rozluźnić wszystkich przy minimalnym wysiłku z Twojej strony.

1. 20 pytań

Inna klasyczna gra, 20 pytań polega właśnie na tym – inni gracze na zmianę zadają graczowi do 20 pytań na swój temat. To dobry sposób na poznanie nowych ludzi, a nawet pracę w półformalnym środowisku biznesowym. Jeśli rozmawiasz z nieznajomymi lub w otoczeniu biznesowym, dobrym pomysłem może być unikanie zbyt osobistych pytań. Jeśli jednak grasz z rodziną lub bliskimi przyjaciółmi, niebo jest granicą.

2. Szpieguję

Czy zdziwiłbyś się, gdybyś wiedział, że nadal możesz grać w I Spy over Zoom? Pamiętaj, że będziesz mógł zobaczyć przynajmniej część przeszłości gracza. Lub możesz użyć funkcji udostępniania ekranu, aby umieścić zdjęcie, jeśli chcesz, aby było ciekawie. To klasyczna gra, w którą każdy wie, jak grać.

3. Rolka z aparatu

Ta gra polega na tym, że każdy gracz pokazuje grupie najnowsze zdjęcie z rolki z aparatu i opowiada historię kryjącą się za tym zdjęciem. Ta gra może zaoferować coś w rodzaju mieszanej torby; będzie kilka zabawnych historii, niektóre smutne, a niektóre po prostu dziwne.

4. Zrób to sam

Jeśli nie jesteś fanem aplikacji do gier, możesz nie chcieć używać Kahoot do quizu. Przygotowanie staromodnego quizu dla majsterkowiczów zajmuje trochę więcej czasu, ale daje dużo więcej swobody. Czy chcesz dołączyć rundę Pictionary lub szybką grę w I Spy? Dobrym sposobem na włączenie wszystkich w proces tworzenia quizu jest przydzielenie każdemu pięciu pytań do zadania na wybrany przez siebie temat. Może to prowadzić do czegoś w rodzaju quizu na rollercoasterze!

5. Gry kombinowane

Każdy ma swoje ulubione gry towarzyskie. Jeśli chodzi o wieczory gier Zoom, nie wydaje się sprawiedliwe, aby jedna osoba ponosiła odpowiedzialność za gospodarza gry. Dobrym sposobem na stworzenie zabawnej, zróżnicowanej i całkowicie wyjątkowej nocy z grami jest wybranie przez każdego ulubionej gry towarzyskiej. Możesz włączyć Dwie prawdy i kłamstwo na 20 pytań, a następnie zrób sobie przerwę, aby zagrać w kilka rund w Among Us. Dzięki temu noc gry jest świeża i interesująca.

Teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy siebie nawzajem. Dla niektórych z nas w izolacji noc gier Zoom może być ostatnią deską ratunku. Przy odrobinie kreatywności możesz zamienić niezręczną rozmowę wideo w zabawny i pełen śmiechu wieczór z przyjaciółmi. Dobrym pomysłem jest organizowanie na zmianę Nocy Gier, aby każdy miał szansę zagrać w swoją ulubioną grę.