20 aseksualnych celebrytów i fikcyjnych postaci

Osoby aseksualne stanowią około 1-5% światowej populacji, ale pozostają jedną z najbardziej niezrozumianych części społeczności LGBTQIA+. Chociaż w grę wchodzi wiele aspektów, trudno jest odrzucić brak aseksualnej reprezentacji w mediach.

W rezultacie jesteśmy tutaj, aby rozpoznać kilka celebrytów, które celowo lub nie celowo zwiększyły aseksualną obecność w ostatnim czasie. Ilekroć osoba nieaseksualna wątpi w zasadność Twojej orientacji seksualnej, przedstaw listę 20 PRAWDZIWYCH osób, które już ujawniły lub obecnie określają się jako osoby aseksualne.

Davida Jaya

  aseksualni celebryci

Jay jest aktywistką, która stworzyła Asexual Education and Visibility Network. On też ma dziewczynę. Podobno obaj są aseksualni. Wszystko zaczęło się w wieku 15 lat, kiedy zaczął uważać się za aseksualnego.Był pierwszą osobą, którą usłyszałem w wiadomościach mówiącą o aseksualności. W 2001 roku założył Asexual Education and Visibility Network, która obejmuje społeczności internetowe dla osób aseksualnych. Dziś Jay jest wielokrotnie nagradzaną aseksualną ikoną. Stara się zrównoważyć swój aktywizm z założeniem rodziny.

Emilia Jesień

  aseksualni celebryci
Przez: Instagram

Uważa się, że aseksualiści nie mogą się naprawdę zakochać, ale Emilie jest romantycznie zakochana w mężczyznach i kobietach. Najprawdopodobniej jest seksualnie biromantyczna lub panromantyczna.

„Myślę, że w przeważającej części czuję się aseksualna, czyli taka, w której nie pociągają cię ani mężczyźni, ani kobiety, jest pomiędzy przestrzeniami, co jest prawie biseksualne…”, mówi.
Chociaż identyfikuje się jako aseksualna, piosenkarka i autorka tekstów Lisa Marie stwierdziła, że ​​nie ma nic przeciwko seksowi.

Sherlocka Holmesa

  postacie aseksualne

Od lat dyskutuje się o orientacji seksualnej Sherlocka Holmesa. Po pewnym czasie ciszy wśród autorów i widzów fanfiction Sherlocka, Benedict Cumberbatch rozpoczął nową rundę debat, wspominając o życiu seksualnym swojego bohatera. „Mają różne zmysły ubioru, inny gust co do płci swoich partnerów” – powiedział Benedict porównując Doctor Who i Sherlocka.

Twórca Sherlocka powiedział, że Sherlock Holmes NIE jest zainteresowany seksem. „Świadomie trzyma się od tego z daleka, aby zachować czystość mózgu” – powiedział. Każdy chce być przekonany, że jest gejem, ale prawda jest taka, że ​​nie jest gejem ani hetero.

Stevena Patricka Morrisseya

  celebryci aseksualni
Przez: Flickr

Wokalistka zespołu The Smiths ujawniła się w wywiadach jako osoba aseksualna.
Po swoim pierwszym związku z mężczyzną opublikował „Niestety nie jestem homoseksualistą. Technicznie rzecz biorąc, jestem humanseksualistą”.

Nawet jeśli jego poprzednie wypowiedzi były trochę mylące, w końcu potwierdził swoją aseksualność, kiedy powiedział: „Nie wyobrażam sobie, aby moje ciało kiedykolwiek odczuwało podniecenie seksualne”.

Janeane Garofalo

  celebryci aseksualni
Przez: Instagram

Jest kolejną definicją „nie oceniaj książki po okładce”, aktorka „Wet Hot American Summer” wygląda na to, że nie pasuje do tej roli.

Nawet po 10 latach związku z mężczyzną przyznała w 2010 roku, że uważa się za osobę aseksualną. Wiadomo, że niektórzy myśleli, że jest gejem, odpowiedziała na to i powiedziała, że ​​to nie jest dla niej obraza: „Uważam to za komplement. To czyni mnie o wiele bardziej interesującym niż aseksualny ateista”.

Nikola Tesla

  aromantyczny bezpłciowy

Nikola Tesla jest uważany za jednego z największych wynalazców w historii. W 1927 r. przyznał się reporterowi, że „nigdy nie dotknął kobiety”. Wielu aseksualistów i aromantyków silnie identyfikuje się z Teslą, pomimo faktu, że brak u niego seksualnych i romantycznych pragnień możemy wywnioskować jedynie z wtórnych doniesień. Współpracownicy i rywale wykorzystywali jego dziwactwa i niechęć do małżeństwa przeciwko niemu, aby zdyskredytować jego sukcesy.

Skrupulatny wynalazca utrzymywał sztywną rutynę higieny osobistej, która mogła powstrzymywać go przed doświadczaniem intymności seksualnej, nawet jeśli tego pragnął. Był również znany z celibatu, zmarł jako dziewica. Wielu historyków sugerowało, że był zarówno aromantyczny, jak i aseksualny.

Jugheada Jonesa

  aseksualni celebryci
Przez: Fandom

Jughead, postać Archie Comics z 1941 roku, stanowiła komiczny kontrast dla swoich rówieśników z obsesją na punkcie pożądania. Głównym celem Jugheada było samotne hamburgery, podczas gdy jego najbliższy przyjaciel Archie zawsze się spotykał. Udowodniono, że Jughead identyfikuje się jako aseksualny w powieści Chipa Zdarsky'ego z 2015 roku, z silnym wskazaniem na aromatyzm. Nawet jeśli Jughead został przerobiony jako heteroseksualny w telewizji przez Riverdale w The CW, aseksualny Jughead z druku istnieje od 80 lat i prawdopodobnie przeżyje nas wszystkich. kultowa aseksualna postać z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Selah Summers

  celebryci aseksualni

Bohaterka filmu Selah and the Spades z 2019 roku, Selah Summers (Lovie Simone), jest odnoszącą sukcesy uczennicą, która dyskretnie zarządza czarnym rynkiem w swojej eleganckiej szkole. Rosnąca przyjaźń Selah z młodą dziewczyną Palomą (Celeste O'Connor) i ta przyjaźń ujawnia jej niepewność i zagraża jej dziedzictwu, to główne tematy filmu. Selah została stworzona z myślą o byciu aseksualną, a zapytana o uprawianie seksu odpowiada: „Nie sądzę, żebym czekała na odpowiednią osobę. Po prostu nie wydaje mi się, żebym była zainteresowana samą rzeczą. Innym kluczowym punktem jest to, że Selah jest przedstawiana w filmie jako osoba o burzliwych emocjach i intensywnych pragnieniach, przeciwstawiająca się stereotypowi, że asy są robotami. Selah Summers jest aseksualnym symbolem bycia wielowymiarową młodą postacią.

Marilyn Monroe

  aseksualni celebryci

Marilyn Monroe mogła być asem, mimo że wcielała się w ikony seksu w filmach takich jak Some Like It Hot i The Seven Year Itch. Znana aktorka przyznała w swoich wspomnieniach My Story, które napisała wspólnie z Benem Hechtem, Dlaczego byłam syreną, miałam nie mam pojęcia. Nie miałam wtedy żadnych myśli związanych z seksem. Nie pragnąłem być całowany i nie miałem fantazji o kuszeniu przez księcia lub celebrytę. W rzeczywistości byłam tak pozbawiona zmysłów jak skamielina pomimo mojej szminki, tuszu do rzęs i niebezpiecznych krągłości. Ale wydawało się, że mam zupełnie inny wpływ na jednostki. Monroe mogłaby rozpoznać siebie jako aseksualną lub demiseksualną, gdyby znała terminologię.

Michaela Coel

  aseksualni celebryci
Przez: Instagram

Guma do żucia i I May Destroy You zostały napisane, wyreżyserowane i zagrała w nich Michaela Coel, pisarka, aktorka i reżyserka. Multi-myślnik zazwyczaj ukrywa swoje życie osobiste, chociaż Coel mówiła o sobie jako o aromantyczce w wywiadzie dla The Culture Trip w 2018 roku. Badałam aromantyzm i naprawdę pomyślałam: „Och, to ja”, powiedziała. Stwierdziła, że ​​czuje się dobrze będąc sama. Chociaż lubi być w bliskich związkach, nie chce wpływać na innych ani być pod ich wpływem. W I May Destroy You przyjaźnie między postaciami takimi jak Arabella (Coel), T (Weruche Opia) i Kwame (Paapa Essiedu) są niezwykle dobrze rozwinięte. Widzę to w jej pracy i to ekscytujące widzieć kreację na poziomie Coela.

Esperanza „Spooner” Cruz

Przez: Fandom

Esperanza „Spooner” Cruz (Lisseth Chavez) jest pierwszym aseksualnym superbohaterem w telewizji. W sezonie 6 Spooner dołączyła do Legends of Tomorrow, podróżującej w czasie rodziny bohaterów, kiedy potrzebowali jej pomocy (i zdolności empatycznych), aby uratować swojego kapitana przed kosmitami. W następnym sezonie Spooner przyznała, że ​​nie ma „tego rodzaju uczuć”, wymagając od kolegi z drużyny zdefiniowania wyrażenia „as”. „Myślę, że to czyni mnie asem!” Spooner odpowiedział, cała jego twarz się rozjaśniła. Tak wiele nie-ludzkich, pozbawionych emocji istot w science fiction jest określanych jako aseksualne, że porywczy ludzki Spooner wygląda jak moment przełomowy. Spooner Cruz to zaciekły symbol super asa, który ratuje świat.

Caitlyn Jenner

  aseksualni celebryci
Przez: Instagram

Caitlyn Jenner udzieliła szczerego, emocjonalnego wywiadu na temat swojej walki z tożsamością płciową w kwietniu 2015 roku. W rozmowie z Diane Sawyer szczerze mówiła o zaakceptowaniu swojej tożsamości transseksualnej.

Jenner powiedziała, że ​​zawsze pociągały ją kobiety, gdy pytano ją o jej powiązania z byłymi żonami i pociąg do nich. Zauważyła jednak, że uważa się za „na razie aseksualną”, ponieważ wciąż musi „wiele się nauczyć w następnym roku”.

Caitlyn Jenner była dość szczera zarówno w kwestii swojej orientacji seksualnej, jak i procesu zmiany płci. Określiła się jako osoba aseksualna w wywiadzie, którego udzieliła Washington Post w 2015 roku. Nie czuje się zbyt komfortowo, omawiając to szczegółowo, chociaż powiedziała: „Na razie przejdźmy do„ aseksualności ”.

Mike'a Skinnera

  aseksualni celebryci
Przez: Flickr

Mike Skinner z The Streets jest często łączony z innymi godnymi uwagi aseksualistami. Wynika to z tweeta brytyjskiego rapera, muzyka i producenta z 2009 roku, który stwierdził: „Jestem aseksualny. Możesz myśleć o mnie jak o Cliffie Richardsie geezer urban beat poezji”.

Kto może powiedzieć, że to nie jest prawdziwe, nawet jeśli Skinner nie mówił o swojej seksualności od czasu usunięcia tweeta? Skinner ma obecnie córkę z Claire Le Marquand, z którą jest żonaty.

Mikey Neumann

  aseksualni celebryci

YouTuber o imieniu Mikey Neumann pojawił się w eseju Mary Sue. Wyraził już zaniepokojenie brakiem reprezentacji asów.

Twierdzi, że bycie aseksualistą jest przez większość czasu bardzo dziwne, ponieważ żyjemy w piekle wysoce zseksualizowanej sceny rozrywkowej i czasami może być trudno przyjąć wszystko, co postrzegamy.

Kim Deal

  aseksualni celebryci

W wywiadzie udzielonym Jenny Stewart w 2009 roku, gitarzysta Pixies, Kim Deal, ujawnił się jako aseksualny.
Zapytana, czy ma „gejowską kość w swoim ciele”, piosenkarka powiedziała: „Wiesz co? Jestem po prostu… aseksualny”, kontynuuje „Chciałbym mieć gejowską kość”.

Jaskiniowe miasto

  aseksualni celebryci
Przez: Instagram

Cavetown, muzyk i autor tekstów, stwierdził w tweecie w 2019 roku, że uważa się za osobę ze spektrum as/aro.

Jest to dla mnie naprawdę niezwykłe i często mam trudności z nawiązaniem relacji z innymi, którzy czują pociąg, dlatego czuję się komfortowo, klasyfikując się jako ze spektrum as/aro, napisał.

Johna Frusciante

  Aseksualni celebryci
Przez: Flickr

W filmie na YouTube legendarny gitarzysta Red Hot Chili Peppers, John Frusciante, wyraził swoją niechęć do seksu.

Ostatnio po prostu nie uprawiam seksu, ponieważ go nie kocham, wyjaśnił Frusciante. Po prostu przestałem cieszyć się seksem w pewnym momencie, więc teraz koncentruję się tylko na komponowaniu piosenek na [nasz nadchodzący] album, powiedział.

Tima Gunna

  Aseksualni celebryci
Przez: Flickr

Z powodu okropnego zerwania trener Project Runway stwierdził w 2012 roku, że nie uprawiał seksu od 29 lat. Tim Gunn zdał sobie sprawę, że nie może znieść ponownego takiego zranienia po tym, jak jego ostatni partner nagle i bez powodu zerwał ich długotrwały związek.

Chociaż to stwierdzenie spowodowało, że wielu uwierzyło, że Gunn jest aseksualny, niektórzy twierdzą, że projektant mody jest bardziej podobny do dobrowolnego celibatu niż niezdolny do uczuć seksualnych. W końcu Gunn stwierdził, że nie wyklucza całkowicie seksu ze swojego życia i nie ma „mandatu zakazującego seksu”.

SpongeBob Kanciastoporty

  Postacie aseksualne

Stephen Hillenburg, twórca SpongeBob SquarePants, omówił seksualność bohaterów serialu w wywiadzie dla People Magazine z 2005 roku.

„Uważam, że są prawie bezpłciowi” – ​​stwierdził Hillenburg. Po prostu jesteśmy zabawni, a to nie ma związku z serialem.

Od tego czasu Nickelodeon stwierdził, że SpongeBob jest członkiem społeczności LGBTQ.

Paula Poundstone

  Aseksualni celebryci
Przez: Flickr

Paula Poundstone, komik, ujawniła swój aseksualny styl życia i dlaczego seks nie jest uwzględniany w jej występach komediowych, w wywiadzie dla Pride Source z 2014 roku.

„Nie mówię dużo o seksie, ponieważ tak naprawdę go nie uprawiam” – wyjaśnił Poundstone. Wymaga to znacznie więcej wysiłku, niż jestem gotów zainwestować. Nie mogę uwierzyć, że po wszystkim, co robię w ciągu dnia, pójdę do swojego pokoju i że ktoś tam będzie oczekiwał ode mnie czegoś takiego, mówi.