20 najlepszych gier w podróże

  Gry podróżnicze

ŚWIAT JEST KSIĘGĄ I KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA TYLKO JEDNĄ STRONĘ ”. – ŚWIĘTY AUGUSTYN

Zabawne gry w podróży poprawią ci humor i wspaniale jest je mieć w nim cała rodzina . Sprawdź niektóre z tych gier na następną podróż, aby przejść całą drogę.

Widzę to, czego ty nie widzisz!

Zasady są proste. Prezenter zaznacza (dla siebie) obiekt w polu widzenia podróżnych, a zadaniem graczy jest odgadnięcie go poprzez zadanie minimum pytań.

Ponadto dopuszczalna jest odpowiedź tylko „tak” lub „nie”.

Ostrożność: Gra uzależnia. 🙂

Czy to ptak, czy to samolot?

Zaczyna się tak: „Myślę, że go znasz”. A potem na przykład: „To zwierzę potrafi latać”. A za pomocą wiodących pytań musisz odgadnąć, jakie to zwierzę. Ewentualnie możesz pomyśleć o kimś z rodziny lub znajomych.

Na przykład ta osoba nosi okulary. Pytanie brzmi – kiedy czyta? TAk. Następne pytanie brzmi: czy on jest stary? Nie. Czy on ma dzieci? TAk. Oznacza to, że w tym przypadku odpowiedzi mogą brzmieć tylko „tak” lub „nie”.

Zgadnij piosenkę

Gracze na przemian nucą lub gwiżdżą piosenkę. Inni zgadują jego nazwę lub wykonawcę. Kto pierwszy pozna piosenkę, wygrywa. Piosenki dla dzieci, słynne popowe single – wystarczy wszystko, co ma do zaoferowania muzyczna pamięć. Na koniec odgadniętą piosenkę można wspólnie zaśpiewać – to wszystkim poprawi humor.

Czas na karaoke

Wspólnie szukacie piosenki, którą znają wszyscy. Na przykład „I Want It That Way” zespołu Backstreet Boys. Rodzic decyduje w jakim nastroju należy to wykonać. Na przykład smutne lub zabawne, marszowe lub hip-hopowe. Kto wygrał? Tak, kto wyjdzie śmieszniejszy, choć tutaj jest przypadek, gdy proces jest ważniejszy niż zwycięstwo.

Włożyłem do plecaka…

Pierwszy gracz zaczyna od słów: „Włożyłem to do plecaka…” i coś wymyśla, na przykład – nożyczki. Następny gracz powtarza element pierwszego gracza i dodaje swój własny – nożyczki i butelkę wody. Ten, kto zapomni przynajmniej jednego z poprzednich elementów, przegrywa. To prawda, że ​​\u200b\u200bpożądane jest, aby lider prowadził listę, aby się nie pomylić.

Zakazane słowa

„Nie mów białe i czarne, nie mów tak i nie”. Jest lider i jest gracz. Zadaniem prezentera jest zmuszenie gracza do wypowiedzenia zabronionych słów i ważne jest, aby gracz nie odzywał się tak długo, jak to możliwe.

Pytania muszą być trudne, na przykład wymijająca odpowiedź na pytanie: „Jakiego koloru jest cukier?” lub „Powiedz mi, czy naprawdę lubisz lody?” Niestety, prędzej czy później gracz wybuchnie, najważniejsze jest, aby zręcznie uśpić jego czujność! Jeśli słowo zostanie przypadkowo wypowiedziane, gracze zamieniają się rolami. Dla porównania, na pierwsze pytanie można odpowiedzieć: „Tak samo jak papier do drukarki”.

Następny: 50 najlepszych Gry do grania, gdy się nudzisz (Niedostępny dostępny)

Twój ulubiony kolor

Tutaj każdy gracz nazywa swój ulubiony kolor, a następnie szuka go w otaczających go przedmiotach. Wygrywa ten, kto pierwszy znajdzie dziesięć przedmiotów w tym kolorze.

Skończ to!

Do zabawy potrzebne będą dwa ołówki w różnych kolorach i kartka papieru. Jeden z graczy rysuje ołówkiem linię, a drugi zamienia tę linię w coś własnego. Arkusz można obracać w trakcie gry. Możesz zakończyć rysowanie dowolnego temperamentu na śmiesznym stworzeniu, dodając ręce, nogi i oczy. Lub możesz spróbować zobaczyć, jak wygląda ta linia i dodać brakujące szczegóły. Czy to ptasi dziób czy trąba słonia? A to coś tam – karoseria?

Mój słoik jest tak duży, że zmieści się w nim samolot.

Litera i rozmiar słoika są przypisane. I wszyscy po kolei wymieniają słowa na tę literę, oznaczające przedmioty, które można włożyć do takiego słoika. Na przykład litera K i średni słoik: Klucz, kiwi, ketchup itp. Kto nie powiedział, odpada.

Opowieść w trzech słowach

Każdy z graczy myśli o jednym słowie. Następnie jednocześnie przemówili na głos. Okazuje się, że to trochę spójny, na pierwszy rzut oka, zestaw słów. A lider musi wymyślić z nimi bajkę.

„Byki i krowy”

Każdy myśli o trzycyfrowej liczbie, a następnie próbuje odgadnąć liczbę, którą odgadł wróg. „Bull” – poprawna liczba znajduje się we właściwym miejscu. „Krowa” – poprawna liczba jest nie na miejscu.

Jeśli mój partner pomyślał o liczbie 273, a ja pytam go o 123, to odpowiada mi „jeden byk i jedna krowa”. Nie wskazuje, która z cyfr to byk, a która krowa, a ja sam muszę to zgadywać. W tym przypadku liczba „3” to byk, jest we właściwym miejscu, a „2” to krowa, nie ma jej tam, gdzie jest w ukrytej liczbie. Jeśli zapytam o 250, odpowiedzą mi „jeden byk”, a jeśli „237”, to powiedzą mi „byk i dwie krowy”. Jeśli drugi gracz zapyta „965?”, mówię „puste”. Oznacza to, że żadna z tych liczb nie znajduje się w ukrytej liczbie.

Możesz więc bawić się liczbami czterocyfrowymi i słowami składającymi się z czterech lub pięciu liter.

Następny: 15 Zabawa Gry do grania na Zoomie

Czwarty dodatek

Gracze zadają sobie trzy słowa z jednej grupy przedmiotów i czwarte z drugiej. Reszta musi zgadnąć, co jest zbędne. W tej grze ważne jest nie tylko odgadnięcie, co jest zbędne, ale także wyjaśnienie swojej decyzji. A jeśli wyjaśnienie jest dobre, to całkiem możliwe jest rozpoznanie, że rozwiązanie nie jest tym, które zamierzył autor.

Np. ogórek, banan, marchewka, wiśnia (dodatkowo wiśnia jest mała i nie długa, ale okrągła). Gruszka, ziemniak, jabłko, brzoskwinia. Tu będzie dodatkowy ziemniak: to jest warzywo, nie owoc.

Słowa skojarzenia

W tę grę może grać cała rodzina. Jeden z graczy woła pierwsze słowo, a pozostali kontynuują serię skojarzeń. Na przykład samolot – bilety – walizka – odpoczynek – plaża – morze. Ta gra może trwać, dopóki Ty lub Twoi znajomi się nią nie zmęczycie. 🙂

Gdy ktoś spał

Jeśli ktoś z rodziny zasnął w drodze – to świetna okazja na kolejną zabawę. Rodzina wspólnie wymyśla historię, która rzekomo przydarzyła im się podczas podróży, podczas gdy jeden z nich miał słodkie sny. Nie powinien być jednak przesycony fikcją i powinien brzmieć prawdziwie. Następnie zespół opowiada fikcyjną historię uczestnikowi, który spał. Gdyby uwierzył – zwycięstwo marzycieli.

wezmę ze sobą

Wyobraź sobie, że wybierasz się na wycieczkę i zabierasz ze sobą kilka rzeczy w walizce. Wymyśl zasadę, zgodnie z którą będziesz zabierać tylko… zielone przedmioty. Wtedy mówisz: „Kiedy wyruszę w drogę, wezmę ze sobą… żabę”. Ten przedmiot musi być zgodny z zamierzoną regułą. Jesteś pytany, czy możesz zabrać ze sobą pomarańczę? Pomarańczowy nie jest zielony, więc jest to niemożliwe. Czy mogę zabrać ze sobą ogórka? Twoja odpowiedź: „Możesz” (ponieważ ogórek jest zielony). Wygrywa ten, kto odgadnie regułę.

'Dobry zły'

Musisz wybrać temat i po kolei mówić, co jest w nim dobre. Na przykład skończyły się wakacje. Co jest w nim takiego dobrego? Nie trzeba wybierać rano w co się ubrać – zdecydowanie mundur itp. Kiedy nie pamiętasz ani jednego plusa, przejdź do minusów. Co jest nie tak z końcem wakacji? Musimy wcześnie wstać. Będziemy musieli uczyć się każdego dnia. Będziesz musiał nosić mundur od poniedziałku do soboty itd.

Co się dzieje?

W tej grze słownej uczestnicy na zmianę wybierają definicje wybranego słowa, na przykład: Jaki jest pies? Śliczny, rasowy, puszysty. Kto nie może już wymyślić definicji, jest stracony.

Następny: 30 najlepszych Gry Lodołamacz!

Gra na p

Prezenter myśli o słowie lub szepcze mu słowo do ucha. Jego zadaniem jest wyjaśnienie ukrytego słowa za pomocą słów zaczynających się na literę „P”.

Może również odpowiadać na odpowiedzi, aby poprowadzić zgadujących:

+ prawie poprawne

+/- około

- zły

Ten, kto odgadł słowo, zostaje liderem.

Odwróć słowa

Prezenter wymawia słowo, a reszta próbuje wymówić to słowo z taką szybkością, jakby było czytane od prawej do lewej. Wygrywa ten, kto jako pierwszy wymówi poprawnie.

Powiedz to samo

Przy wyniku 1-2-3 każdy gracz wypowiada dowolne słowo, jakie wymyśli. To są podstawowe informacje. Dalszym celem jest dojście do wspólnego mianownika – czyli nazwanie tego samego słowa w tym samym czasie, bez wypowiadania słowa. Oznacza to, że następny ruch będzie wyglądał następująco: w 1-2-3 nazwij inne słowo, które zgodnie z pewną zasadą jest związane z poprzednio wypowiedzianymi słowami. I tak dalej, aż gracze się dopasują.

Na przykład:

Ruch 1:

Gracz 1: Jaskier

Gracz 2: Plecak

Ruch 2:

Gracz 1: Idź

Gracz 2: Wycieczka

Ruch 3:

Gracz 1: Las

Gracz 2: Las

Miasta

Znana gra geograficzna. Gracze nazywają miasta, które zaczynają się na ostatnią literę nazwy poprzedniego miasta. Bez powtórzeń

Na przykład: Los Angeles – San Francisco

Mój nowy samochód dzisiaj to…

Prowadzący proponuje numer i wspólnie liczą nadjeżdżające samochody. Samochód, który przypada na ukryty numer, jest uważany za nowy samochód lidera. Jest to szczególnie zabawne, jeśli okazuje się, że jest to jakaś śmieciarka.

Trzy historie (prawda lub fikcja) będą jak Sherlock Holmes

Każdy uczestnik po kolei opowiada dwie prawdziwe historie, które mu się przydarzyły oraz jedną fikcyjną. Zadaniem pozostałych jest odgadnięcie, która z nich jest nieprawdziwa. Wskazane jest opowiedzenie fikcyjnej historii, aby trudno było od razu odgadnąć, która z trzech jest skomponowana.