20 oznak, że jesteś beznadziejnym romantykiem

  Beznadziejny romantyk

Od dorastania obserwującego Disneya filmy, w których księżniczka poślubia swojego księcia… aby natychmiast wyobrazić sobie idealny dom i dwójkę dzieci za pierwszym przesunięciem i połączyć się w aplikacjach randkowych, beznadziejni romantycy to więcej niż zwykły typ osobowości, który żyje swoim życiem, czekając na (i trochę znajdując) idealistyczną wersję miłości we współczesnym świecie. Bycie beznadziejnym romantykiem może być zabawne i podnoszące na duchu, jednak jeśli się nim identyfikujesz, pamiętaj, że twoje kochające serce nie zawsze będzie replikowane w sytuacjach randkowych i w związkach. Adina Mahalli (MCT) jest certyfikowanym ekspertem ds. relacji i konsultantem ds. zdrowia psychicznego, który ma ciekawe spojrzenie na ten podgatunek ludzi. „Beznadziejni romantycy to osoby, które mają bardziej klasyczne spojrzenie na związki” – mówi. Następnie mówi, że wielu beznadziejnych romantyków może czuć się „nie na miejscu w dzisiejszej kulturze randkowej aplikacji, przypadkowych połączeń i emocjonalnych gier”.

Co to jest beznadziejny romantyk?

Beznadziejnego romantyka można opisać jako kogoś, kto zawsze widzi w innych to, co najlepsze. Można to podkreślić w wyborze romantycznych partnerów lub osób, z którymi mają nadzieję rozpocząć romans.Ponieważ czasami mogą umieścić swoich znaczących innych na piedestale i nie dostrzec żadnych błędów lub czerwonych flag, które się pojawiają, beznadziejni romantycy mają tendencję do zranienia bardziej niż przeciętna osoba, która jest ostrożna. Jak zasugerowała Mayla Green (ekspert ds. seksu i związków), zapytana o beznadziejnych romantyków: „W każdy związek wchodzą z oddaniem i miłością. Robią wszystko, aby zadowolić swoją partnerkę i oczekują w zamian takiego samego traktowania”.

Jeśli zawsze zastanawiałeś się, czy jesteś beznadziejnym romantykiem, lub nie jesteś świadomy znaków, czytaj dalej, aby odkryć 20 cech, które mogą przejawiać beznadziejni romantycy.

1. Wierzysz w miłość od pierwszego wejrzenia

Pamiętasz te wszystkie filmy romantyczne, w których idealna para patrzy w poprzek pokoju i od tego momentu spędza razem życie? O tak! Cóż, często to, o czym te filmy zapominały, to to, jak często pary, które z powodzeniem ćwiczą na dłuższą metę, były w rzeczywistości tylko dobrymi przyjaciółmi, zanim związały się romantycznie. Albo jak zakochiwanie się powoli następowało w miarę upływu czasu. Wierzysz, że Twoja chwila nadejdzie dla Ciebie w kawiarni, barze lub podczas przeglądania biblioteki i zawsze masz oczy szeroko otwarte, czekając, aż wpadniesz na tę idealną.

2. Naciskasz na wszystko, żeby wszystko poszło gładko na pierwszej randce

Kurs dla początkujących jeszcze nie minął, a już martwisz się, że wszystko idzie gładko. Czy uważają cię za wystarczająco atrakcyjną? Czy mówisz właściwe rzeczy? Boisz się zakończyć randkę, zdając sobie sprawę, że tak naprawdę nie macie wspólnych zainteresowań. Czasami łatwiej jest udawać, że lubisz te same rzeczy, tylko po to, by doświadczyć tego dreszczyku zakochania.

3. Twoim ulubionym filmem w piątkowy wieczór jest komedia romantyczna

Gdybyś był postacią filmową, pomyśl o Charlotte York, słynnym Seksie w wielkim mieście, która z dumą obejmuje cechy beznadziejnej romantyczki. Po prostu uwielbiasz dobry romantyczny film z kieliszkiem wina i popcornem, najlepiej ze swoim partnerem! Myślisz, że romans nadaje się tylko do oglądania w Boże Narodzenie i Walentynki? Nie dla ciebie, każdego dnia z przyjemnością wybrałbyś Pamiętnik zamiast filmu akcji i uwielbiasz odczuwać te rozmyte emocje.

4. Masz tendencję do optymistycznego podejścia do wszystkich aspektów swojego życia

To jedna z najlepszych rzeczy w tobie, twoja zdolność do ciągłego oczekiwania na lepsze rzeczy. Patrzysz na jasną stronę, nie tylko po nieudanych związkach, ale także w swojej karierze i przyjaźniach. Mocno wierzysz, że właściwi ludzie i możliwości są zawsze tuż za rogiem. Koniec związku? Pan lub Pani Właściwy będzie tam czekał, aby wejść do twojego życia.

5. Lubisz myśleć o swoim wymarzonym dniu ślubu

Nie możesz się doczekać spełnienia marzenia z dzieciństwa o ślubie w pięknej sukni, dzwonach kościelnych i wszystkich członkach rodziny i znajomych wokół ciebie. Pomysł zaplanowania idealnego romantycznego miejsca i zaplanowania każdego najmniejszego szczegółu sprawia, że ​​​​się promieniejesz, w końcu planowanie i myślenie o małych rzeczach jest czymś, w czym jako beznadziejny romantyk jesteś szczególnie dobry!

6. Wierzysz, że na całe życie jest tylko jedna osoba

Gdyby życie potoczyło się zgodnie z twoim planem, poślubiłbyś swoją ukochaną z dzieciństwa i żyłbyś długo i szczęśliwie. Jesteś niezwykle lojalny i zaangażowany w rozwój swoich relacji – cecha, której doświadcza każdy partner, który się z tobą spotyka. Nie baw się – albo jesteś w całości, albo wcale. Z powodu tego przekonania miałeś tylko kilka długotrwałych związków.

7. Uwielbiasz drobne gesty miłości ze strony partnera

Absolutnie uwielbiasz, gdy twój partner pamięta małe rzeczy, takie jak poranna kawa, romantyczna domowa kolacja lub prezent-niespodzianka. Preferujesz gesty, które zapewniają wyjątkowe wspomnienia i przeżycia z partnerem, takie jak zaplanowana przez niego weekendowa wycieczka lub wycieczka do lokalnego kina.

8. Przedkładasz swój związek ponad wszystkie inne aspekty swojego życia

Jesteś tak oddany swojemu związkowi, że zawsze jest na szczycie. Czasami może to działać na twoją niekorzyść, ponieważ przyjaciele zostają w tyle, a jeśli wszystko zaczyna się kruszyć, nie ma wielu, na których można się oprzeć. Z trudem postrzegasz swój związek jako „jeszcze jeden aspekt” swojej indywidualności. Czasami wydaje się, że ustalasz priorytety i dajesz z siebie więcej relacji niż twój partner. To może wzbudzić niechęć, ale twoje wielkie serce i tak to robi.

9. Rozstania są dla ciebie szczególnie trudne do zniesienia i przejścia

Rzeczywistość, że przez większość czasu nie będziesz już mieć przyszłości, o której marzyłeś z tą osobą, jest dla ciebie niezwykle trudna do poradzenia sobie z kolejnymi zerwaniami. Będąc takim dawcą w swoich związkach, nagle znajdujesz się w miejscu, w którym już ich nie ma, by kąpać się w miłości, a to naprawdę boli.

10. Czujesz się samotny lub niekompletny, gdy nie jesteś w związku

Czasami beznadziejni romantycy będą mieli trudności ze spędzaniem długich okresów sam na sam ze sobą. Czujesz się tak, jakbyś potrzebował partnera, aby zakończyć swoje życie, i postrzegasz posiadanie związku bardziej jako konieczność niż dodatkowy bonus w swoim życiu. Z tego powodu, kiedy zostajesz singlem, niecierpliwie szukasz i czekasz na kolejną miłość, która pojawi się w twoim życiu. Czasami jest ci smutno, gdy twój partner uczestniczy w czymś bez ciebie i potajemnie chcesz, abyście mogli robić wszystko razem.

11. Kierujesz się emocjami

Czasami zakochujesz się w „miłości” z ideą kogoś i walczysz, aby zobaczyć rzeczywistość. Mogą mieć negatywne cechy, które wrócą, by cię ugryźć, ale odpychasz je na bok i nadal słuchasz swojego serca przez cały czas, zamiast równoważyć zarówno głowę, jak i serce. Nie zawsze jest to coś złego, ale w konflikcie emocje mogą wzbierać, a czasem cię przytłaczać i masz trudności z mówieniem jasno i logicznie. Beznadziejni romantycy mają tendencję do naturalnych empatów, co oznacza, że ​​kiedy twój partner lub przyjaciele mają zły dzień, możesz to wziąć na siebie i samemu poczuć się gorzej.

12. Możesz być skłonny pozwolić, by krzywdzące działania przeminęły

Czasami ludzie robią rzeczy, które nie okazują pełnego szacunku lub troski o ciebie, i nawet jeśli czujesz się zraniony, możesz to stłumić i zazwyczaj szybko przyjmujesz przeprosiny. Jest to coś, na co należy uważać, ponieważ uczy ludzi wokół ciebie, że nie masz żadnych osobistych granic wyznaczonych dla siebie. Może to czasem prowadzić do tego, że twoja życzliwość zostanie wykorzystana.

13. Cenisz sobie spontaniczność i planowanie drobnych niespodzianek dla zakochanych

Uwielbiasz, gdy zbliżają się urodziny twojego partnera, ponieważ możesz zacząć planować każdy najmniejszy szczegół niespodzianki, dokładnie przestudiowawszy jego osobowość i zainteresowania. Uwielbiasz, gdy Twój partner proponuje niezaplanowaną wycieczkę lub wycieczkę na plażę.

14. Uwielbiasz spędzać czas ze swoim SO

Rzeczy materialne nie mają dla ciebie znaczenia, wolisz zamówić coś na wynos i usiąść razem na kanapie, prowadząc głębokie rozmowy o życiu. Dobry czas jest jednym z twoich języków miłości i sprawia, że ​​czujesz więź z drugą osobą. Jest to zdecydowanie działanie, które ładuje cię w twoim związku, a wyrzeźbienie tego cennego wspólnego czasu jest ogromnym priorytetem w twoim życiu miłosnym.

15. Masz ograniczoną liczbę długotrwałych związków

Beznadziejni romantycy nie przelatują często od osoby do osoby, wolą osiedlać się z jedną osobą i pracować nad tym, aby być razem jak najdłużej z nadzieją, że ta osoba jest tą właściwą, z którą można spędzić resztę życia.

16. Dużo oferujesz w swoich związkach

Zawsze jesteś po drugiej stronie telefonu, sugerując wspólne działania jako para lub kiedy będzie następne spotkanie. Z radością porzuciłbyś swoje osobiste plany spędzania czasu ze swoim partnerem, co nie zawsze jest przez nich odwzajemniane. Ten brak granic często może sprawić, że poczujesz się smutny i zraniony, ponieważ wydaje ci się, że druga osoba nie troszczy się o ciebie tak bardzo, jak ty, oferując jej siebie.

17. Zakochujesz się w ludziach mocno i szybko

Ta osoba, którą poznałeś i zacząłeś rozmawiać w zeszłym tygodniu? Codziennie piszesz SMS-y. Im więcej się o nich dowiesz, tym bardziej podekscytowany zaczniesz wyobrażać sobie siebie w przyszłości. Nie ma czegoś takiego jak powolne dostrzeganie, dokąd zmierza związek. Wolisz od razu wiedzieć, że coś się dzieje, i fantazjować o tym, jak doskonała jest dla ciebie ta druga osoba.

18. Trzymasz swoje randki na wysokim poziomie, często starając się o „właściwą”.

Czasami ludzie mogą wykazywać zainteresowanie tobą, ale szybko ich odpychasz, ponieważ brakuje im czegoś, czego się trzymasz. Niezależnie od tego, czy twoją idealną osobą jest brunetka zamiast blondynki, czy też nie lubisz dokładnie tego samego zespołu, co ty, twoje wyobrażenie o „właściwej” może czasem faktycznie powstrzymać cię od umawiania się z ludźmi, którzy są naprawdę dobrzy dla ciebie i twojej rozwoju, nawet jeśli nie dają ci tego rollercoastera emocji i pasji każdego dnia przez rok.

19. Możesz utożsamiać się z lękowym stylem przywiązania

Często odczuwasz niepokój, gdy twój partner wytrzyma kilka godzin bez wysyłania SMS-ów. Mogą być po prostu zajęci lub w pracy, ale zaczynasz sobie wmawiać, że ich związek jest skazany na porażkę. Czasami martwisz się, że zostaniesz porzucony lub że twoja druga połówka się w tobie odkocha. Może to prowadzić do relacji, w których czujesz, że ciągle gonisz drugą osobę, a ona ucieka. Eksperci nazywają to „pułapką unikania lęku”.

20. Ignorujesz „czerwone flagi” i zamiast tego skupiasz się na wyidealizowanej wersji tego, jak wygląda twój przyszły związek w twojej głowie

Trudno ci naprawdę zadać sobie pytanie, czego naprawdę chcesz w miłości, kiedy żyjesz, obejmując to, czego społeczeństwo, filmy i książki romantyczne nauczyły cię o miłości. Czasami partnerzy tak naprawdę nie zachowują się w sposób, na jaki w głębi duszy zasługujesz, ale nosisz różowe okulary i nadal wierzysz, że pewnego dnia „zmienią się” lub staną się osobą, którą zawsze chciałeś, żeby byli.