20 pomysłów na poszukiwanie skarbów i zajęcia dla dzieci

  Pomysły na poszukiwanie skarbów

Wszyscy nauczyliśmy się być niezwykle wdzięczni za nasze zdrowie podczas pandemii, ale presja związana z pracą z domu przy jednoczesnym utrzymaniu zainteresowania naszych dzieci jest ogromna. Co robimy z całą tą energią? Ta lista 20 unikalnych pomysłów na polowanie na padlinożerców to wieczne źródło informacji dla rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci pokochały naukę.

Są to świetne opcje do lekko nadzorowanej zabawy, która zapewnia stymulację i zaangażowanie dzieci bez względu na to, jak bardzo rodzina jest przywiązana do domu.

1. Polowanie na ryczące rzeki

Bardziej niż kiedykolwiek ważne stało się, aby nasze dzieci czuły się połączone z szerszym światem. Otwórz atlas lub mapę świata, daj im listę nazw rzek i pozwól dziecku szukać ścieżek rzek na całym świecie. Użyj nazw, które nie są tak dobrze znane – w ten sposób będą bardziej zastanawiać się nad krajem lub językiem, który nazwał rzekę. Korzystanie z encyklopedii lub wyszukiwarki Google obok tego jest dobrym pomysłem, ponieważ pokaże im, jak naprawdę wyglądają brzegi Amazonki lub Nilu.

2. Polowanie na wynalazców i wynalazki

To polowanie na padlinożerców jest szczególnie odpowiednie dla tych, którzy mają w domu trochę starej technologii. Podaj dziecku wskazówki związane z imieniem każdego wynalazcy i pozwól mu zidentyfikować pasujące wynalazki. Dla Charlesa Babbage'a, „ojca komputera”, można napisać:
„Pochodzę z XIX wieku, ale moje myśli sięgały daleko dalej.
Wynalazłem maszynę, na której chodzisz na zajęcia!

3. Atak anagramowy Polowanie na padlinożerców

To polowanie na padlinożerców prowadzi od jednej pomieszanej wskazówki słownej do drugiej. Dzieci rozszyfrowują zdanie „Jestem w BHTMROOA”, aby znaleźć następną wskazówkę w łazience i tak dalej, aż dotrą do ostatniej wskazówki. Klasyk sprzed ery internetu, który pobudza umiejętności krytycznego myślenia każdego dziecka i jest doskonałym sposobem na nauczenie go kodów i szyfrów.
Wpisz równanie tutaj.

4. Polowanie na upiorne pełzaki

Jeśli masz dostęp do wspaniałej przyrody (lub własnego podwórka), spróbuj polować na robale! Pozwól dzieciom znaleźć pająka, biedronkę, komara, chrząszcza i innych zabawnych mieszkańców ziemi. Aby uczynić je bardziej kreatywnymi, przedstaw zabawny fakt dotyczący każdego robaka i pozwól mu odgadnąć, który to owad. To polowanie jest idealne dla przedszkolaków budujących słownictwo dotyczące zwierząt, ptaków i owadów.

Następny: piętnaście Zabawne gry do grania na Zoomie

5. Wesołych Świąt

Jeśli twoja rodzina tęskni za świętami, które pochłonął rok 2020, spróbuj wyciągnąć trochę starych, wytrzymałych skarpet bożonarodzeniowych i pisanek. Niech dzieci wyruszą na poszukiwanie tych świątecznych przedmiotów, korzystając ze wskazówek uporządkowanych według miesięcy w roku. Jeśli Twoje ozdoby świąteczne są delikatne, proste wycinanki z tektury załatwią sprawę, a dzieci też mogą je pokolorować!

6. Polowanie na bohatera słownika

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko jest miłośnikiem książek, czy rozwijającym się czytelnikiem, nauczenie go korzystania ze słownika jest nieocenioną umiejętnością. Dopóki znają alfabet, mogą dołączyć do tego polowania na padlinożerców! Poproś ich, aby znaleźli listę słów, które zaczynają się i kończą na określone litery, umieszczając kolorowe zakładki we właściwych sekcjach, aby im pomóc. Ta aktywność jest idealna dla rodzeństwa w różnym wieku do wspólnego wykonywania.

7. Polowanie na poszukiwaczy receptur

Skarb to najlepsza część każdego polowania na padlinożerców – a co jest lepszą nagrodą niż pyszna przekąska? Ukryj składniki na ciasteczka lub inne ulubione w całym domu w zapieczętowanych pojemnikach, rozmawiając z dzieckiem o tym, co wchodzi w skład przepisu podczas wyszukiwania. Dowiedzą się więcej o gotowaniu i związanym z nim wysiłku, nawet jeśli będą czerpać przyjemność z tej czynności. Gdy znajdą wszystko i pomogą ci ugotować, zostaną nagrodzeni daniem! Młodszym dzieciom najlepiej byłoby spróbować czegoś prostego, jak kanapka z serem, która nie wymaga kuchenki ani siekania.

8. Poszukiwanie zasobów sztuki

Twoje dziecko jest początkującym artystą? Ukryj pojedyncze materiały artystyczne w całym domu; tubka z farbą w mydelniczce, pędzel w podstawce na szczoteczki do zębów czy kolorowy papier złożony w ulubioną książkę. Daj im 10 minut, a następnie rzuć im wyzwanie, aby narysowali tylko te materiały, które znaleźli. W zależności od tego, jakie przedmioty odkryją, będą mieli o wiele ciekawszy czas niż zwykle.

Następny: 30 Najlepsze gry Lodołamacz !

9. Polowanie na zdjęcia rodzinne

To polowanie na padlinożerców pełni również funkcję łączenia. Przytul się do swoich dzieci i rodzinnych albumów ze zdjęciami, aby znalazły w nich 10 zdjęć z babcią lub 5 zdjęć mamy, gdy była młodsza. To polowanie pozwala przeżyć historię rodziny i przedstawić dzieciom krewnych, których mogą nie pamiętać.

10. Poszukiwanie surowców wtórnych

Wszyscy chcemy dzieci świadomych ekologicznie. Nauczenie ich o recyklingu to sprytny sposób na posprzątanie kuchni lub pokoju zabaw, oprócz tworzenia przyjaznych dla środowiska nawyków i materiałów rzemieślniczych. Podczas tego polowania na padlinożerców poproś ich, aby znaleźli wszystkie śmieci w domu, które są wykonane z tektury, plastiku PET lub papieru. Po pomocy w identyfikacji tych rzeczy, zanim się zorientujesz, same zaczną recyklingować!

11. Rzeczy, które w sobie kocham Poszukiwanie skarbów

Kto od czasu do czasu nie potrzebuje odrobiny podrywu? To refleksyjne polowanie na padlinożerców jest sposobem na to, aby dzieci nazwały swoje pozytywne cechy, a z czasem także innych. Poprowadź listę prostych stwierdzeń: „opowiedz mi o czasach, kiedy byłeś dobrym przyjacielem”, „coś w sobie, z czego jesteś dumny” lub „nazwij cechę swojej twarzy, którą kochasz”. To polowanie na padlinożerców to wspaniały wzrost poczucia własnej wartości, który zachęca do głębszego myślenia zarówno dzieci w wieku szkolnym, jak i nastolatków.

12. Polowanie na zbieraczy okien

Jeśli Twoje dziecko potrzebuje lub woli chwilę spokoju, pozwól mu usiąść przy bezpiecznym oknie, daj mu listę osób i rzeczy – starszą panią, listonosza, 3 doniczki, naszego sąsiada – i niech odhaczy tyle, ile widzą w ciągu dnia. To nie tylko poprawi ich umiejętności obserwacyjne, ale może nauczyć ich ciekawych rzeczy o Twojej okolicy!

13. Wspaniałe polowanie na padlinożerców ze słownika wyrazów bliskoznacznych

Dla uczniów szkół podstawowych, którzy mają talent do słów, to polowanie na padlinożerców jest zabawnym wyzwaniem, które poszerza ich słownictwo. Daj swojemu dziecku synonimy do określonego słowa i być może zabawne zdanie, używając jednego z synonimów. Pozwól im skorzystać z tych wskazówek, aby znaleźć oryginalne słowo w tezaurusie. Na przykład daj im słowa „masywny”, „gigantyczny” i „ogromny”, rzucając im wyzwanie, aby znaleźli słowo „kolosalny”.

14. Poszukiwanie alfabetu

Dla energicznych dzieci, które dopiero zaczynają uczyć się alfabetu, poszukiwanie przedmiotów w domu pomoże im zapamiętać wszystkie 26 liter. Chociaż mogą nie być w stanie samodzielnie przeliterować słów, dobrą praktyką jest powiedzenie „B jak książka” lub „U jak parasol”. Zachęca także do kreatywności w dokonywaniu wyborów – „S” może oznaczać sofę, łyżkę, syrop lub buty. Daj im kolorowy wydruk alfabetu i pozwól im zaznaczyć każdą literę, dla której znaleźli słowo.

15. Bajkowe poszukiwanie skarbów

Jeśli jesteś w domu mola książkowego, znajdź książkę, której Twoje dziecko jeszcze nie przeczytało, i ustaw mu listę postaci, które będą identyfikować w miarę postępów w książce. Która osoba z bajki ma trzech braci? Która postać pochodzi z miasta ze srebrną wieżą? To udoskonali ich umiejętności obserwacyjne, jednocześnie czyniąc lekturę bardziej ekscytującą.

16. Polowanie na elementy układanki

Ukryj elementy układanki w jednym pokoju w domu i pozwól dzieciom je znaleźć. Powiedz im, ile elementów ma w sumie szukać, i obserwuj, jak szukają segmentów, zanim zasiądą do sesji układania puzzli!

Następny: 10 najlepszych Gry i zajęcia dla grup młodzieżowych

17. Muzea i galerie Poszukiwanie skarbów

Wiele muzeów i galerii sztuki na całym świecie, takich jak Luwr i Muzeum Londynu, umożliwia bezpłatne wirtualne wycieczki. Niektórzy mają własne polowania na padlinożerców, ale możesz sporządzić listę, którą Twoje dziecko będzie odhaczać podczas wirtualnej wycieczki – Mona Lisa? Sprawdzać. Szkielet wieloryba błękitnego? Sprawdzać!

18. Filmowe polowanie na magię

Większość dzieci skupia się na jednym konkretnym filmie – „Kraina lodu”, ktoś? Następnym razem, gdy poproszą o obejrzenie ulubionego filmu, daj im listę rzeczy, na które powinni uważać – konkretny obraz, pijany dom lub trójpoziomowy tort. To polowanie na padlinożerców zachęca ich do prawdziwej obserwacji sztuki, szczegółowego tła i fabuły filmu.

19. Poszukiwanie śmieci przez miłośników sportu

Jeśli Twoje dziecko jest fanem piłki nożnej, fanem hokeja lub koneserem krykieta, wydrukuj twarze ulubionej drużyny i ukryj wycięcia w całym domu. Sprawienie, by ponownie zjednoczyli członków zespołu, jest tym, co sprawia, że ​​to polowanie na padlinożerców jest wyjątkowe i jest wciągającą czynnością, która zapewni im zajęcie przed wielką grą!

20. Polowanie na światowe stolice

Kończąc przygodą, to poszukiwanie śmieci polega na umożliwieniu dzieciom korzystania z globusa, atlasu lub Map Google w celu zidentyfikowania 20 światowych stolic. Dołącz do każdego miasta małe wyszukiwanie obrazów lub zabawny fakt, aby zachęcić je do dalszej eksploracji. Ta aktywność jest doskonała dla dzieci w wieku szkolnym, które uczą się geografii.

Te 20 polowań na padlinożerców sprawi, że twoje dzieci będą pochłonięte i podekscytowane. Cieszyć się!