20 rzeczy, o których warto porozmawiać ze swoim partnerem

  Rzeczy do rozmowy ze swoim partnerem

Wszystkie relacje mają naturalne przypływy i odpływy; czasami czujemy się bardziej zsynchronizowani, a innym razem oddaleni. Czasami może się wydawać, że nie masz nic porozmawiać o , ponieważ omówiliście to już wcześniej lub po prostu nie ma nic nowego w waszym życiu do poruszenia. Jeśli to twoje pierwsze doświadczenie tego zastoju, nie bój się – to normalne doświadczenie w każdym związku. Oznacza to po prostu, że nadszedł czas, aby stać się trochę bardziej celowym i aktywnie współpracować z partnerem. Robiąc to razem, możesz przekroczyć odpływ i znaleźć przypływ, poznając się z większą intymnością i uznaniem.

W tym duchu stworzyliśmy listę podpowiedzi, które pomogą Ci wyrwać się z rutyny i rozpocząć kolejną animowaną rozmowę! Niektóre są przemyślane i refleksyjne, podczas gdy inne są wręcz głupie. Tak czy inaczej, mamy nadzieję, że zainspirują one do śmiechu, wglądu i prawdziwej więzi.Jakie jest twoje najwcześniejsze wspomnienie z dzieciństwa?

Jest to temat, który często inspiruje ciekawe odpowiedzi, otwierając drzwi do wielu innych tematów związanych z czyimś dzieciństwem i wychowaniem. (Warto pamiętać, zwłaszcza jeśli jesteś na początku związku, że dzieciństwo twojego partnera może nie być pełne słońca i róż. Po prostu bądź wrażliwa, kiedy zadawać pytania .)

Gdybyś był rodzajem sera, jakim byś był?

Jeśli to pierwsze pytanie nie wywołało soków konwersacyjnych, to przynajmniej wywoła kilka uśmiechów. Zapytany, mój mąż oświadczył mi, że byłby śmierdzącym serem! Pomyśl o tym: jesteś miękki czy twardy, ostry czy łagodny, kremowy czy kruchy? Baw się dobrze z tym, a jeśli ser nie pasuje do ciebie jako gatunek, wybierz coś innego (owoce, warzywa itp.)!

Jaka była twoja najmniej ulubiona książka wszechczasów i dlaczego?

Wszyscy spotkaliśmy się z lekturą, która nam się nie podobała. Może musieliśmy przebrnąć przez to do szkoły, może daliśmy z siebie wszystko, ponieważ to był prezent, może skończyliśmy, a może nie. Może rzuciliśmy książką o ścianę (a może to tylko ja). Niezależnie od przypadku, ten z pewnością wywoła coś prawdziwego.

Jakie są Twoje języki miłości?

Tak, słynny Języki miłości ! Jest ich pięć: słowa afirmacji, akty służby, otrzymywanie prezentów, czas poświęcony na spędzanie czasu i fizyczny dotyk. To pytanie ma nieco bardziej „papkowaty” charakter i może wywołać przewracanie oczami. Jednak gdy już minie to pierwsze przewrócenie oczami, macie cenną okazję do zastanowienia się i podzielenia się tym, jakiego rodzaju intymności oboje pragniecie, czegoś, co wzmocni wasz związek na dłuższą metę. Możesz nawet wziąć np quiz o parach tutaj .

Następny: Jak dobrze znasz swojego partnera ? Dowiedz się, rozwiązując ten quiz dla par

Wymień trzy rzeczy, które podziwiasz w drugiej osobie.

Każdy lubi słuchać, co inni w nim podziwiają, nawet jeśli my często też boi się lub wstydzi zapytać ! To słodki sposób, aby przypomnieć swojemu partnerowi (lub powiedzieć mu po raz pierwszy!), Co w nim cenisz, i pozwolić mu z kolei poświęcić ci trochę uwagi!

Gdybyś mógł mieszkać w dowolnym miejscu na świecie, gdzie byś to wybrał?

Tylko niebo ogranicza! To pytanie może otwierać się na całą gamę tematów – jakie krajobrazy preferujesz, kultury, które Cię interesują, jedzenie, które kochasz, wycieczki, które odbyłeś lub które planujesz odbyć w przyszłości. Co takiego jest w miejscu, co czyni je wyjątkowym? Może odkryjesz wspólną miłość do miejsca, o którym nie wiedziałeś!

Którą teorię spiskową uważasz za najbardziej wiarygodną?

A może już w to wierzysz… Jest tu tak wiele do omówienia i cała skarbnica dziwacznych materiałów do wykorzystania. Czy może to być teoria płaskiej ziemi, chemtrails, jeden rząd światowy, fałszywe lądowanie na Księżycu? Być może możecie przedyskutować, czy kosmici naprawdę są odpowiedzialni za kręgi zbożowe. Niezależnie od teorii, którą zdecydujesz się zmierzyć, na pewno będziesz się dobrze bawić.

Jakie jest twoje najbardziej zawstydzające wspomnienie?

Zawstydzające momenty – dokładnie to, czego wszyscy się boimy i które chyba najbardziej nas uczłowiecza. Czy najbardziej zawstydzający był dla ciebie moment, kiedy potknąłeś się i upadłeś na środku ulicy, albo kiedy pomachałeś osobie, którą myśl machał do ciebie? Wszyscy tam byliśmy! Nie wstydź się, otwórz i podziel się jednym z tych klejnotów ze swoim partnerem. To z pewnością jeszcze bardziej was do siebie zbliży!

Co najbardziej lubiłeś robić, gdy byłeś dzieckiem?

To może być cokolwiek! Czy to było spędzanie czasu w kuchni i obserwowanie, jak twoja mama (lub tata!) gotuje? Lub grając w specjalną grę ty i twój sąsiad pogodziliście się? Czy to była gra na pianinie? Kiedy byłem dzieckiem, miałem przyjaciela, który lubił robić słoiki z kolorową wodą, zanurzając w nich markery, a następnie dawał te słoiki swoim sąsiadom jako prezenty. Dzieci robią różne ciekawe rzeczy i niezależnie od twoich odpowiedzi, dadzą pewien wgląd w to, kim jesteś w głębi serca.

Opisz jednego ważnego przyjaciela ze swojej przeszłości, którego twój partner nie zna.

Jeśli nie znacie się od zawsze, wasz partner miał całe życie, zanim cię poznał! Obejmuje to również całą gamę relacji. Kiedy idziemy przez życie, często naturalne jest gromadzenie nowych relacji i utrata kontaktu ze starymi. Skorzystaj z okazji, aby opowiedzieć swojemu partnerowi o przyjacielu, który wiele dla ciebie znaczył, o kimś, kogo jeszcze nie zna. Następnie dowiedz się, czego dowiadujesz się o nich dzięki ich starym przyjaźniom.

Kto jest twoim największym wzorem do naśladowania?

Może to być członek rodziny, gwiazda rocka lub artysta. Odpowiadając na to pytanie, ty i twój partner będziecie zastanawiać się, kogo chcecie naśladować w życiu. Twoje odpowiedzi będą wskazywać na twoje podstawowe wartości i to, kim chcesz się stać, dając ci szansę wzajemnego wspierania się w twojej podróży.

Następny: Wolałbyś pytania dla par

Powiedz swojemu partnerowi o jednym dziwactwie osobowości, o którym nie wie.

Wszyscy mamy swoje małe dziwactwa, dziwactwa, które zwykle ujawniają się tylko w życiu prywatnym. Może lubisz wycierać zlew po każdym użyciu (tak czuję), a może masz zwyczaj zostawiania kluczy w drzwiach, gdy je otwierasz. Jeśli jesteś w stosunkowo nowy związek , prawdopodobnie trzymasz te soczyste kąski w tajemnicy! Jeśli mieszkacie razem, prawdopodobnie całkiem nieźle orientujecie się, jakie są dziwactwa partnera. Sprawdź, czy możesz wymyślić coś, o czym inni jeszcze nie wiedzą.

Gdybyś miał/a napisać książkę, jaka to byłaby książka i o czym by była?

Odpowiedź tutaj może być poważna lub kapryśna. Jak myślisz, jaką książkę fajnie byłoby napisać? Może jakieś marzycielskie fantasy, dystopijne science fiction, tajemnica morderstwa lub soczysty romans? Jeśli chcesz potraktować to poważniej, to pytanie daje każdemu z was okazję do zaprezentowania swojej wiedzy. W czym jesteś ekspertem? Czym się pasjonujesz? Czym chcesz się podzielić z resztą świata?

Jakie jest najciekawsze muzeum, w jakim kiedykolwiek byłeś?

Zauważ, że pytanie nie mówi „najlepszy” ani „twój ulubiony”. To mogło być dobre lub złe doświadczenie – ale było takie, które cię pochłonęło i sprawiło, że pomyślałeś lub poczułeś coś wyjątkowego. To doświadczenie, którym możesz podzielić się ze swoim partnerem i razem możecie rozpakować to, co było w nim tak interesujące.

Jaka jest najlepsza i najgorsza przekąska, jaką kiedykolwiek jadłeś?

Żywność może być tematem niezwykle sugestywnym, niosącym ze sobą lawinę wspomnień. W przypadku tego pytania spróbuj wybrać najlepszą przekąskę, jaką kiedykolwiek jadłeś, i najgorszą. Z jednym lub drugim z pewnością będzie związana dobra historia! Zobacz, jakie wspomnienia przychodzą i podziel się nimi!

Opisz swój idealny dom.

Może to być dość abstrakcyjny pomysł, który stale się przesuwa i zmienia w czasie, iz tego powodu zawsze będzie interesującym tematem do powrotu. Nawet jeśli masz już dom, który kochasz, marzenie może być zabawne. Spędźcie trochę czasu wspólnie marząc o domu, który chcecie stworzyć w przyszłości. Możesz mówić tak ogólnie lub szczegółowo, jak chcesz, od mówienia o klimacie, który chcesz stworzyć, po poduszki z wzorem chmur, które chcesz ozdobić swoją niebieską sofę.

Zrobiłeś postanowienie noworoczne? Czy się tego trzymałeś?

Oto jesteśmy w połowie roku i wiem, że wypadłem z wagonu co najmniej w połowie moich postanowień. Teraz jest świetny czas, aby sprawdzić, jak sobie radzą, pogratulować sobie postępów i ocenić, jak chcesz dalej postępować. Czy warto wytrwać w postanowieniu, czy spełniło swoje zadanie? Czy masz swoje oczy wyznaczyć sobie nowy cel? Nie musisz czekać na styczeń, aby wyznaczyć sobie nowe postanowienie! Jeśli ty i twój partner aktywnie komunikujecie swoje cele, łatwiej jest wspierać się nawzajem w ich osiąganiu.

Jaka była twoja najmniej ulubiona część zeszłego roku?

Refleksja nad wszystkimi doświadczeniami minionego roku może być oczyszczająca. Jest tak wiele sposobów, w jakie zmieniliście się, dojrzeliście i przetrwaliście. Wymień ze swoim partnerem rzecz, której najbardziej nie lubiłeś w zeszłym roku, uznaj jej rolę w swoim życiu i odpuść. W ten sposób możesz stawić czoła przyszłości razem ze świeżym pozytywnym nastawieniem.

Następny: 70 Słodkie rzeczy do powiedzenia swojemu chłopakowi

Jaka była twoja ulubiona część zeszłego roku?

Ważne jest również, aby pamiętać dobre czasy! Twoją ulubioną częścią ostatniego roku mogła być osoba, która zaoferowała pomoc w potrzebie lub doświadczenie, za które jesteś wdzięczny. Dzielcie się tymi radościami ze sobą – bo wiecie, co mówią, radość dzielona podwaja się!

Jak się masz, naprawdę?

W tym momencie otrząsnąłeś się z kurzu, odkryłeś coś nowego i pośmiałeś się. Zadajcie sobie szczerze to pytanie. Żadne „dobre” ani „dobre” nie są tu dozwolone! Jak się masz, naprawdę ? Pamiętaj, że podatność na zagrożenia prowadzi daleko w kierunku wzmacnianie związku i że teraz jest zawsze idealny czas, aby spotkać się tam, gdzie jesteś.

Randki dla dziewczyn :

82 pytania, które należy zadać facetowi
Jak stwierdzić, czy facet cię lubi
50 pytań, które należy zadać facetowi nad tekstem
Jak stwierdzić, czy facet cię lubi przez tekst
21 pytań dotyczących nowego związku
50 pytań, które należy zadać swojemu chłopakowi
75 pytań, które należy zadać przed ślubem
20 pytań, których dziewczyny boją się zadać chłopakom