20 utalentowanych piosenkarek queer / lesbijek

 Queerowi piosenkarze

Od dziesięcioleci brakuje reprezentacji LGBTQ+ w przemyśle muzycznym – bądźmy szczerzy – pomimo faktu, że queerowi artyści zawsze odgrywali w nim integralną rolę. Od muzyki country, przez pop, po gatunki niezależne, wszyscy słyszeliśmy fenomenalną muzykę, a wielu stojących za nią utalentowanych artystów jest w rzeczywistości queer. W miarę jak społeczeństwo stało się bardziej tolerancyjne, coraz więcej artystek ujawniło się jako lesbijki/queer. Ci ludzie wnieśli na stół inkluzywną muzykę i queerową reprezentację, której pragnęliśmy od lat. Bez zbędnych ceregieli, oto lista 20 utalentowanych piosenkarek queer/lesbijek.

Hayley Kiyoko

 śpiewaczki lesbijki
Przez: @hayleykiyoko

Hayley Kiyoko nie bez powodu była nazywana „Lesbijskim Jezusem”. Dzięki hitom takim jak „Girls like Girls” ta potrójnie groźna aktorka, piosenkarka i tancerka stała się znaną artystką wśród queerowych słuchaczy. Kiyoko zawsze otwarcie mówiła o swojej queerowej tożsamości i seksualności — coś, co odkryła, gdy miała około sześciu lat. Do tej pory wydała dwa albumy i dwadzieścia osiem singli.

Dziewczyna w czerwieni

 Lesbijskie piosenkarki
Przez: Wikipedii

Dziewczyna w czerwieni, znana również jako Marie Ulven, jest również okrzyknięta ikoną lesbijek przez społeczność queer. W rzeczywistości na TikTok „czy słuchasz Girl in Red?” pojawił się nawet jako sposób na wykrywanie innych queerowych kobiet. Norweska piosenkarka i autorka tekstów nagrała swoje dwie pierwsze EPki, „Chapter 1” i „Chapter 2”, w swojej sypialni odpowiednio w 2018 i 2019 roku i od tego czasu zyskała dużą popularność. Oprócz sapicznych związków i romansów, Girl in Red śpiewa na tematy takie jak zdrowie psychiczne.Fletchera

 Lesbijskie piosenkarki
Przez: @findingxfletcher

Cari Elise Fletcher zyskała sławę w 2015 roku po wydaniu swojego singla „War Paint” i szybko stała się mainstreamową artystką queer. Wystarczy spojrzeć na niektóre z jej piosenek: „Girls Girls Girls”, „Her Body is Bible”… Ostatnio jej najnowszy singiel „Becky's So Hot” wzbudził duże zainteresowanie w mediach społecznościowych. Śpiewa w nim o pociągu do nowej dziewczyny swojej byłej dziewczyny, która tak naprawdę nazywa się Becky.

Chodźmy

 lesbijskie piosenkarki
Przez: @kehlani

Ta piosenkarka i autorka tekstów początkowo zidentyfikowała się jako biseksualna, ale ujawniła się jako lesbijka w 2021 roku. W tym samym roku ujawnili również, że używają zaimków ona / one. Kariera Kehlani rozpoczęła się, gdy miała zaledwie 14 lat, a po ciężkim okresie, w którym była bezdomna, wydali utwór na soundcloud o nazwie „ANTISUMMERLUV”. To właśnie zmieniło sytuację artysty i teraz są bardzo dobrze znani nie tylko w społeczności queer, ale w ogóle.

Janelle Monáe

 Lesbijskie piosenkarki
Przez: @janellemonae

Janelle Monáe jest piosenkarką, autorką tekstów, raperką, pisarką i aktorką (mów o multipotencjalności!). Wyszła jako panseksualna w 2018 i niebinarna w 2022. Używają zaimków ona / oni. Monáe jest najbardziej znana z piosenek takich jak „Make me Feel” i „Tightrope” oraz z występów w filmach takich jak „Ukryte postacie” (2016).

Marii Lambert

 Lesbijskie piosenkarki
Przez: @marylambertsing

Najbardziej znana ze współpracy z Macklemore i Ryanem Lewisem przy „Same Love”, Mary Lambert jest otwarcie homoseksualna i niedawno zaręczona ze swoim partnerem, Wyattem Hermansenem. Jej muzyka jest bardzo reprezentatywna dla jej tożsamości, o czym świadczą utwory takie jak „She Keeps Me Warm”. Jako chrześcijanka czerpie również ze swoich doświadczeń jako lesbijki w tej religii.

Zolita

 Dziwna piosenkarka
Przez: @zolita

Zoe Montana Hoetzel, czyli Zolita, to amerykańska piosenkarka i autorka tekstów oraz otwarcie queerowa artystka. Jej własny teledysk do piosenki „Explosion” stał się popularny w 2016 roku, dzięki czemu artystka znalazła się w centrum uwagi i zyskała coraz większą rzeszę fanów. Jej teledyski stały się znakiem rozpoznawczym jej twórczości; są bardzo kinowe - i bardzo gejowskie. Na przykład w teledysku do „Somebody I Fucked Once” występuje lesbijska cheerleaderka potajemnie zakochana w innej dziewczynie ze szkoły. Zapewnia reprezentację lesbijskim uczennicom szkół średnich, które, podobnie jak ona, mogą nie widzieć siebie reprezentowane w mediach.

Dody

 Lesbijskie piosenkarki
Przez: @doddleoddle

Podobnie jak wielu innych, Dorothy Miranda Clark rozpoczęła karierę w YouTube, ale stała się główną postacią reprezentacji LGBTQ+ w przemyśle muzycznym. Brytyjska piosenkarka i autorka tekstów ujawniła się jako biseksualna w 2016 roku. Jej piosenka „She” jest jedną z jej najbardziej znanych piosenek i koncentruje się na dziewczynie zakochanej w innej dziewczynie, która nie może się odwzajemnić. W sumie wydała jeden album i trzynaście singli.

Brandy Clark

 Lesbijskie piosenkarki
Przez: @thebrandyclark

Jak często słuchasz lesbijskich piosenkarek country? Niezbyt często, jestem gotów się założyć. Brandy Clark wydała swój pierwszy album „12 Stories” w 2013 roku i od tego czasu stała się liderem wśród queerowych kobiet w gatunku muzyki country. Zawsze była otwarta na temat swojej seksualności, a także otrzymała duże wsparcie od społeczności muzyki country. Pozostaje jednym z najbardziej znanych nazwisk w samym gatunku.

młody MA

 Lesbijskie piosenkarki
Przez: Flickr

Katorah Kassanova Marrero wiedziała, że ​​jest gejem w wieku pięciu lat. Teraz, w wieku 30 lat, jest jedną z najbardziej znanych raperów otwarcie przyznających się do homoseksualizmu. Chociaż odmawia etykietowania swojej seksualności, raperka nie jest zainteresowana randkami z mężczyznami. Pomimo faktu, że gatunek hip-hopu jest bardzo zdominowany przez mężczyzn, Young MA odniósł duży sukces; jej singiel „Ooouuu” znalazł się w pierwszej dwudziestce listy Billboard Hot 100.

Halsey

 Lesbijskie piosenkarki
Przez: Flickr

Prawdziwe imię Halsey to Ashley (Nicolette Frangipane), które używa tych samych liter (wiesz o tym?). Z dumą identyfikuje się jako osoba biseksualna, aw marcu 2021 roku zmieniła zaimki w swoim biografii na Instagramie na „ona/oni”. Jednak po zmianie przestali udzielać wywiadów po tym, jak zlekceważono ich zaimki. Artystka wydała swój debiutancki album „Room 93” w 2014 roku. Do 2020 roku Halsey sprzedała ponad milion albumów, a ich muzykę odtworzono ponad 6 milionów razy w Stanach Zjednoczonych.

Clairo

 Lesbijskie piosenkarki
Przez: Flickr

Claire Elizabeth Cotrill, lepiej znana jako Clairo, stała się sławna po wirusowym filmie na YouTube w 2017 roku. Rok później pojawiła się w Internecie jako biseksualna. Jej piosenka „Sofia” z jej debiutanckiego albumu „Immunity” została okrzyknięta gejowskim hymnem. W wywiadzie dla Beats Insider zwróciła uwagę na banalność w tekstach i że chociaż „wszyscy to robili”, nie zawsze dotyczyło to romansów lesbijskich.

Phoebe Bridgers

 Lesbijskie piosenkarki
przez: @ phoebebridgers

Ta niezależna piosenkarka i autorka tekstów z Los Angeles bardzo otwarcie identyfikuje się jako biseksualna. Zaczynała jako członek zespołu Sloppy Jane, zanim została artystką solową i wydała dwa albumy i dziewiętnaście singli. Artystka stwierdziła, że ​​po wyjściu z domu pokłóciła się z matką. Jednak pomimo początkowego nastawienia jej matki, od tego czasu oboje się pogodzili. Bridgers bardzo otwarcie wspiera społeczność LGBTQ+, a głębokie tematy jej muzyki mają tendencję do rezonowania z wieloma queerowymi słuchaczami.

Przestępstwo

 Lesbijski raper
Przez: Wikipedii

Feloni, znana również jako Trish Best, to amerykańska raperka i lesbijka. Wystąpiła w 2006 roku podczas jednego z odcinków serialu dokumentalnego MTV „Coming Out Stories” i bardzo otwarcie mówiła o tym, że jest lesbijką. Kiedy w następnym roku ukazał się jej hip-hopowy album „A Woman’s Revenger”, Feloni stała się pierwszą raperką „out” z albumem tak skoncentrowanym na jej seksualności.

Królowa Księżniczka

 Lesbijskie piosenkarki
przez: @ Królowa Księżniczka69

Michaela Mullany Strauss, znana jako King Princess, miała bardzo wczesny start w przemyśle muzycznym. Zaproponowano jej kontrakt płytowy w wieku zaledwie jedenastu lat, ale go nie przyjęła. Teraz 23-letnia piosenkarka i autorka tekstów, urodzona na Brooklynie, stała się ikoną lesbijek dla queerowych słuchaczy. Są również niebinarne i zgodnie z ich biografią na Instagramie używają zaimków ona/oni/ono.

Tegan i Sara

 Lesbijskie piosenkarki
przez: @ teganandsara

Ten kanadyjski indie-popowy duet jest znakiem rozpoznawczym queerowej reprezentacji w branży muzycznej od początku ich kariery w 1998 roku. Obaj, którzy są identycznymi bliźniakami, od samego początku otwarcie mówili o swojej orientacji seksualnej. Wydali aż dziewięć albumów studyjnych, aw 2016 roku założyli Fundację Tegan and Sara, której celem jest wspieranie projektów, obozów letnich itp. dla społeczności LGBTQ+.

PVRIS

 Lesbijskie piosenkarki
Przez: Flickr

Wokalistka tego zespołu rockowego, Lyndsey Gunnulfsen, jest lesbijką. Od powstania zespołu Lynn była otwarcie queerowa, choć wahała się, czy to wyrazić, pomimo jej rosnącej popularności w społeczności LGBTQ+. Zespół uznaje znaczenie reprezentacji w przemyśle muzycznym, a sama Lynn ceni to jako lesbijka. Obecnie wydali trzy albumy.

Dove Cameron

 Lesbijskie piosenkarki
przez: @ gołąbek

Była gwiazda Disneya, Dove Cameron, oficjalnie ujawniła się jako queer podczas Instagram Live w 2020 roku. W 2022 roku wydała singiel „Boyfriend”, w którym śpiewa o tym, jak może „być lepszym chłopakiem niż on”. Chociaż Cameron zwykle nie określa swojej seksualności, w przeszłości nazywała siebie zarówno queer, jak i biseksualistką.

Królowa Latifah

 Lesbijskie piosenkarki
przez: @ królowa latifah

Queen Latifah, znana również jako Dana Elise Owens, jest nie tylko znanym muzykiem, ale także aktorką, która pojawiła się w filmach takich jak The Equalizer (2020–) i Hustle (2022). Jeśli chodzi o muzykę, zaczynała jako artystka hip-hopowa i przeszła do soulu. Ma tendencję do utrzymywania swojego życia osobistego w tajemnicy, ale w 2021 roku podczas rozdania BET Awards nawiązała do swojej partnerki.

Melissę Etheridge

 Lesbijskie piosenkarki
przez: @ melissa_etheridge

Melissa Etheridge rozpoczęła swoją karierę w lesbijskich barach i jest obecnie jedną z najbardziej znanych i klasycznych artystek lesbijskich. Pojawiła się w 1993 roku, wyznaczając drogę przyszłym artystom do dzielenia się tą częścią siebie. Jej debiutancki album ukazał się w 1988 roku i jak na razie ma na swoim koncie 14 albumów studyjnych i 13 singli.

Czy jesteś zaskoczony, gdy odkrywasz, że niektórzy z twoich ulubionych artystów są queer? Osoby z tej listy bardzo ciężko pracowały, aby zaistnieć w przemyśle muzycznym; 50 lat temu taka reprezentacja, jaką nam dali, byłaby nie do pomyślenia. Teraz niektóre z najpopularniejszych piosenek są śpiewane przez lesbijki. Idź ich posłuchać, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś! Ich muzyka naprawdę zmienia branżę muzyczną.