21 pytań dotyczących nowego związku

Na początku nowego związku połączenie zwykle płonie. Możesz być w sobie tak zakochany: emocjonalnie, seksualnie, energetycznie. Nazywa się to zwykle nową energią relacji (NRE). Ale jak to zrobić, aby trwało to przez długi czas? Jednym ze sposobów jest rozpoczęcie od zadania kilku pytań, aby poznać się na głębszym poziomie. Holistyczna trenerka ds. seksu i związków, Lianna Walden, zebrała 21 pytań, które pomogą ci otworzyć rozmowę, zrozumieć wzajemne rozszerzanie się i pogłębić rozwijający się związek.

21 pytań dotyczących nowego związku1. Szukasz zaangażowania?

Kiedy masz pomysł, że chcesz zaangażowanego związku, dowiedz się, czy oni chcą tego samego. To wyjaśni wszelkie nieporozumienia dotyczące pójścia naprzód. Wiedza o tym, gdzie się znajdują, może mieć ogromny wpływ na to, jak posuniesz się naprzód.

2. Jakie rzeczy, które robisz, sprawiają, że jesteś szczęśliwy?

Poszerza to ich lepsze poznanie, aby zobaczyć, czy rzeczywiście wiedzą, jak uszczęśliwić siebie, a nie polegać na kimś innym. Sprawdź, czy mają w kieszeni narzędzia do tworzenia szczęścia w swoim życiu, tak aby wnosiły do ​​związku pozytywną, nową energię.

3. Czy chcesz kiedyś wychować dzieci?

Jeśli myślisz, że pewnego dnia będziesz chciał mieć dzieci, zadaj to pytanie wkrótce w nowym związku. Są ludzie, którzy bardzo wyraźnie mówią, że nie chcą mieć dzieci, i być może ty też jesteś. Wejdź z nimi na tę samą stronę.

4. Jakie filmy lubisz oglądać lub książki, które lubisz czytać?

Niektórzy ludzie są bardziej wzrokowcami, więc filmy, inni kochają słowo pisane. Możesz dowiedzieć się tak wiele o poziomie intelektualnym i artystycznym kogoś, patrząc na to, co konsumuje dla rozrywki.

5. Jaki był najdłuższy dotychczasowy związek i dlaczego się rozstaliście?

Wiedza o tym, czy twój partner ma jakieś powiązania w przeszłości i jak radzili sobie z rozstaniem, to świetny sposób na zrozumienie poziomu dojrzałości. Pozwala to również dowiedzieć się, czy mają doświadczenie w związkach, czy nie.

6. Jakie są twoje przekonania religijne lub duchowe?

Poznaj duchowe skłonności swoich partnerów. Jeśli to nie jest zgodne z twoimi, upewnij się, że przeprowadziłeś badania na temat ich przekonań, abyś mógł się przygotować. Sprawdź, czy pasuje to do Twojego stylu życia.

7. Z kim jesteś najbliżej w swojej rodzinie?

Poznaj ich rodzinę i tamtejszą dynamikę. Gdy tylko zadasz to pytanie, możesz nadal być ciekawy. Bez względu na dynamikę rodziny, chcesz zobaczyć, czy są chętni do rozmowy o tym i rozwiązania wszelkich problemów, które mogą istnieć.

8. O jakich rzeczach marzysz w przyszłości?

Dowiedz się więcej o ich zdolności do snucia planów na przyszłość. Wiedza o tym, co myślą o przyszłych możliwościach, może wyjaśnić ich pogląd na życie.

9. Co cię przeraża?

Jest tak wiele rzeczy, które przerażają ludzi, a wiedza o tym u twojego partnera da ci dobry pomysł, jak możesz go wspierać. Chcesz także zobaczyć, czy mają wrażliwą stronę, którą są gotowi ujawnić, abyś lepiej ich zrozumiał.

10. Jaka jest twoja najsmaczniejsza rzecz, którą gotujesz na obiad?

Przede wszystkim sprawdź, czy mają jakieś zdolności kulinarne, a następnie pomoże ci to dowiedzieć się, czy mają jakiekolwiek zainteresowanie jedzeniem. W zależności od tego, czy to robisz, czy nie, smakoszowi lepiej jest znaleźć smakosza. Jest to jeden obszar, w którym możesz spędzić razem dużo czasu, jeśli oboje jesteście na tej samej stronie.

11. Czy kiedykolwiek byłeś na terapii lub masz doświadczenie w alternatywnych metodach leczenia?

Chodzi o to, żeby wiedzieć, czy dbają o własny stan psychiczny. Każdy potrzebuje pomocy w uzdrowieniu z przeszłych problemów. Sprawdź, czy byli otwarci na dbanie o siebie na głębszym poziomie.

12. Gdzie podróżowałeś lub chciałbyś podróżować?

Dowiedz się, czy są w jakikolwiek sposób światowi, czy też są bardziej domowymi ciałami. Ktoś, kto porusza się i ogląda świat, ma szersze zainteresowanie ludzkością. Nie ma nic złego w domowym ciele, ale może to być twoja sprawa lub nie.

13. Jaki rodzaj muzyki lubisz?

Jest to kluczowe pytanie, aby dowiedzieć się, co sprawia, że ​​poruszają się i czują głęboko. Prawdopodobnie będziesz słyszeć dużo muzyki, którą lubią, ponieważ oni będą słyszeć to, co lubisz. Muzyka może mieć ogromny wpływ na energię i atmosferę Twojej przestrzeni.

14. Jakie są twoje hobby, którymi jesteś pasjonatem?

Dowiedz się, czym tak naprawdę są. Tutaj zawsze jest wiele niespodzianek, ponieważ każdy ma bardzo unikalne zainteresowania i pasje. Poznaj ich wewnętrzne pragnienia.

15. Co byś zrobił, gdyby wszystko było możliwe?

Czy myślą szerzej niż teraz, sugeruje zrozumienie ich poziomu ambicji. Bycie z kimś, kto kocha wyzwania i przygody, może być dla ciebie bardzo pociągające.

16. Jak wygląda dla ciebie zmysłowy wieczór?

Teraz dowiedz się trochę o ich zmysłowej stronie, jeśli w ogóle ją mają. Czy uda im się stworzyć seksowny, romantyczny wieczór i jak dokładnie miałby on wyglądać. Zrozumiesz, czy boją się tej części siebie, czy też chcą otworzyć się na odkrywanie i doświadczanie.

17. Jaka jest najdziksza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłeś?

Zbadaj ich poziom swobodniejszego wyrażania siebie. Czy posuwają się wystarczająco daleko w byciu sobą dla tego, co lubisz, czy też powstrzymują się i boją robić cokolwiek.

18. Jaki jest twój idealny poranek?

Proste pytania, ale sugerują zrozumienie, jak płyną w ciągu dnia. Czy to pasuje do ciebie i twoich poranków, czy też jest dalekie od tego, co lubisz robić? Wstanie razem, spędzenie trochę czasu od razu może być dobre dla budowania więzi jako pary.

19. Możesz teraz zmienić jedną rzecz w swoim życiu, co to jest i dlaczego?

Czy są samoświadome, to kierunek tego pytania. Jeśli zbadają, kim są, będą mieli pomysł, jak mogą poprawić swoje życie. Badanie tego, kim jesteśmy, pomaga nam zrozumieć, jak się poprawić.

20. Co sądzisz o koncepcji małżeństwa?

Jest tak wiele różnych typów relacji. Tradycyjne małżeństwo występuje w wielu formach i dobrze byłoby wiedzieć, na czym one stoją. Porozmawiajcie o tym, jak było w ich rodzinie i jak widzą swoje przyszłe zaangażowanie.

21. Jeśli nie masz planów na weekend, jak spędzasz czas?

To pytanie ujawnia, czy są istotami wysoce społecznymi, istotami płynącymi, czy mieszanką obu. Okaże się, czy są kreatywni, pozwalając, by dzień bez planu się rozwijał, lub czy są szczęśliwi, że nawet nic nie robią.

Podczas omawiania każdego pytania naprawdę słuchaj, co mówi twój partner. Jeśli czujesz na poziomie instynktu, że ich odpowiedzi nie są zgodne z tym, kim jesteś, bądź świadomy wyborów, których dokonujesz na dłuższą metę. Z drugiej strony, jeśli potrafisz wdawać się w dobre, otwarte i zdrowe dyskusje, bądźcie ciekawi siebie nawzajem, aby wasza intymność i wspólnie spędzony czas wciąż wzrastały.