30 najlepszych gier w lodołamacze!

  Gry Lodołamacz

Jeśli masz grupę ludzi, którzy nie znają się dobrze (lub wcale!), nakłonienie ich do rozmowy może być wyzwaniem. I tu właśnie pojawiają się gry typu „przełamywanie lodów”! Niezależnie od tego, czy chodzi o rozmowę grupową, spotkanie w pracy, czy nawet imprezę, gry lodołamacze to zabawny sposób na poznanie ludzi.

Jest tak wiele gier, że może być trudno wiedzieć, od czego zacząć! Dlatego sporządziłem tę listę trzydziestu moich ulubionych gier typu „lodołamacz”. W większość z nich można grać z dużymi lub małymi grupami i wymaga to bardzo niewielkiej konfiguracji. Niektóre wymagają nieco więcej przygotowań, ale są tego warte!Imię Gry

Gry z imionami to szybki i przyjemny sposób na poznanie imion wszystkich członków grupy. Można w nie grać z dużymi lub małymi grupami i są bardzo elastyczne.

Przepustka imienna

Wszyscy siedzą lub stoją w kręgu, rzucając sobie na zmianę piłkę/woreczek fasoli/miękką zabawkę. Rzucając mówią swoje imię. Gdy wszyscy wypowiedzą swoje imię, w drugiej rundzie powiedz imię osoby łapiącej piłkę. Możesz połączyć Name Pass z trzema kolejnymi grami, aby uzyskać dodatkowe emocje!

Nazwa Pociąg

W kręgu zacznij od jednej osoby, która wypowie swoje imię. Następna osoba po lewej stronie mówi swoje imię, a także imię osoby przed nią. Trzecia osoba mówi swoje imię, a także dwie pierwsze i tak dalej. Kontynuuj okrążanie kręgu, pozwalając uczestnikom pomagać sobie nawzajem, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Sąsiedzi

Uczestnicy stoją w kręgu z jedną osobą w środku. Daj każdemu po parę minuta nauczyć się imion i nazwisk osób znajdujących się po obu stronach. Osoba w środku wskazuje na kogoś w kole, mówiąc „sąsiad z prawej” lub „sąsiad z lewej”. Następnie ta osoba musi podać imię i nazwisko właściwego sąsiada lub zamienić się miejscami z osobą w środku. Kontynuuj, dopóki wszyscy nie spróbowali.

Pogłębianie połączeń

Jeśli chcesz pójść trochę dalej i pomóc grupie lepiej się poznać, te gry są na to idealnym sposobem. Po drodze na pewno dowiesz się kilku zaskakujących rzeczy!

Jedno słowo

Możesz użyć tej gry w tak wielu sytuacjach! Koncepcja jest prosta: daj uczestnikom minutę na zastanowienie się nad jednym słowem opisującym ich myśli/uczucia na wybrany przez ciebie temat. Następnie każdy uczestnik krótko wyjaśnia reszcie grupy wybrane przez siebie słowo.

Kłamliwa Kanapka

Uczestnicy na zmianę opowiadają grupie trzy interesujące „fakty” o sobie. Dwa z nich powinny być prawdziwe, a jeden powinien być kłamstwem. Reszta grupy musi zdecydować, które kłamstwo i dlaczego.

Quiz Jengi

W tę zabawną grę można grać z zestawem Jenga o standardowym rozmiarze, ale jest jeszcze lepiej z gigantycznym zestawem! Ustaw pytanie dla każdego bloku (albo numerując bloki, albo przyklejając pytania do gigantycznych bloków). Indywidualnie lub w zespołach, każdy uczestnik na zmianę usuwa klocek i odpowiada na pytanie.

Wolałbym

Wszyscy siadają w kręgu. Jedna osoba zaczyna od powiedzenia grupie jednej rzeczy, którą lubi robić – „Lubię jeść pizzę”. Osoba po lewej powtarza to, co zostało powiedziane i dodaje swoje preferencje – „Beryl lubi jeść pizzę, wolałbym przeczytaj książkę”. Kolejna osoba robi to samo, powtarzając to, co powiedziały poprzednie osoby i dodając swoją część. Kontynuujcie wokół całego koła, pomagając sobie nawzajem w razie potrzeby.

Dalej: 50 czystych ale Trudne pytania

Zrobiłeś to!

Każdy z uczestników pisze na kartce coś ciekawego o sobie, składa ją i wkłada do torby razem z resztą. Pomieszaj je, a następnie niech każdy wybierze kawałek, przeczytaj go i spróbuj zdecydować, kto go napisał, podając swoje powody.

Osiągnięcia poniżej 18 lat

Super prosty lodołamacz! Każdy członek grupy dzieli się czymś, z czego jest dumny, że zrobił przed 18 rokiem życia.

Gry mieszające

Jeśli chcesz szybko i sensownie poznać dużą grupę, gry integracyjne są idealne! Są świetną zabawą, sprawiają, że ludzie się poruszają i rozmawiają ze sobą na głębszym poziomie.

podobieństwa

Daj uczestnikom listę nazwisk wszystkich osób w grupie. Teraz muszą znaleźć jedną wspólną cechę dla każdej osoby i zapisać to – i muszą to być różne rzeczy!

Ludzie Bingo

Przed sesją poproś wszystkich, aby opowiedzieli Ci ciekawostkę o sobie. Podczas sesji daj każdemu uczestnikowi listę faktów z usuniętymi nazwiskami i polem do ich wypełnienia. Uczestnicy muszą połączyć się i znaleźć właściwą osobę dla właściwego faktu, pierwsza osoba, która znajdzie wszystkie nazwiska, wygrywa!

To zrobiłem!

Wypisz około dwudziestu pytań typu „czy kiedykolwiek?” i rozdaj każdemu kopię z miejscem na imiona. Uczestnicy muszą połączyć się i znaleźć jedną osobę dla każdej z rzeczy na liście. Pierwsza osoba, która znajdzie inną osobę na każde pytanie, wygrywa!

Szybkość sieci

Najlepsza gra integracyjna! Tak jak szybkie randki , szybkie nawiązywanie kontaktów to prosty sposób na szybkie poznanie wielu osób. Podziel grupę na początkowe pary i ustaw minutnik na dwie minuty. Uczestnicy mają dwie minuty, aby porozmawiać ze sobą na dowolny temat, a kiedy czas się skończy, jedna osoba z każdej pary przechodzi do następnej osoby, aż wszyscy ze sobą porozmawiają.

Gry zdalne

Idealne do sesji online, te gry świetnie nadają się również do „prawdziwego życia”!

Nazywam się…

Jedna z najprostszych gier imiennych! Uczestnicy wybierają słowo opisujące siebie, takie jak Showy Sean lub Blinding Beatrice, a następnie na zmianę przedstawiają się i wyjaśniają, dlaczego wybrali to słowo.

Nazwa gry

Poproś uczestników, aby wymyślili interesujący fakt, który pasowałby do pierwszej litery ich imienia, na przykład „Jestem Angus i kocham łucznictwo”. Grupa na zmianę podaje swoje imię i interesujący fakt. Jeśli masz dużo czasu lub małą grupę, możesz zachęcić ich do wymyślenia faktu dla każdej litery w ich imieniu.

Ulubione

Wybierz temat dla każdej sesji, na przykład „batony czekoladowe” lub „filmy animowane”, na początku sesji podaj temat i zachęć wszystkich do podzielenia się swoim ulubionym przykładem wybranego tematu.

Następny: 8 Świeża nowość Gry tekstowe aby rozpocząć rozmowę

Udostępnij zabawne zdjęcie

Przed spotkaniem poproś każdego uczestnika o udostępnienie swojego śmiesznego zdjęcia (w formacie A rozmowa grupowa lub w sali konferencyjnej), a następnie krótko wyjaśnij to grupie na początku spotkania.

Decyzje na bezludnej wyspie

Zdecyduj się na trzy kategorie, takie jak „książki”, „filmy”, „luksusy” itp., a następnie poproś uczestników, aby wybrali trzy rzeczy, których chcieliby, gdyby utknęli na bezludnej wyspie. Staraj się nie ugrzęznąć w praktycznych aspektach wyspy!

Pokaż i powiedz

Klasyk starej szkoły, który sprawdza się w każdym otoczeniu! Uczestnicy prezentują przedmiot, który coś dla nich znaczy i wyjaśniają jego znaczenie. Możesz wybrać temat lub dać ludziom swobodę. To wspaniały sposób na lepsze poznanie ludzi!

Botticellego

Fajna gra, gdy masz trochę wolnego czasu podczas sesji. Jeden gracz myśli o znanej osobie (ustaw temat, jeśli chcesz, na przykład „muzycy”) i opowiada reszcie grupy pierwszą literę swojego imienia (pseudonim sceniczny, a nie prawdziwe imię, jeśli są inne) , następnie pozostali gracze zadają pytania, aby spróbować odgadnąć, kim jest sławna osoba. Możesz ograniczyć liczbę pytań do dwudziestu lub nawet dziesięciu, aby gra była trudniejsza.

Gry kreatywne i fizyczne

Poruszanie się i kreatywność to doskonały sposób na przełamanie lodów i dodanie energii do sytuacji. Te gry mogą nie być odpowiednie dla bardzo dużych grup, a niektóre mogą się pobrudzić!

Proste szarady

Przed sesją napisz proste opisy sytuacji („jazda konna”, „wygrana w wyścigu” itp.) na kartkach, złóż je i włóż do torby. Uczestnicy na zmianę wybierają sytuację z torby i po cichu odgrywają ją, pozostali muszą ustalić, jaka jest sytuacja. Gdy to zrobią, dostają punkt.

Pisownia

Klasyczny Pictionary z lat 80. jest podobny do Simple Charades, ale zawiera pojedyncze słowa zamiast sytuacji i rysunek zamiast gry. Uczestnicy wybierają słowo z torby, a następnie rysują je, podczas gdy reszta grupy próbuje odgadnąć, co to jest.

papierowe samoloty

Daj każdemu kartkę papieru i poproś, aby napisała na niej coś ciekawego o sobie, a następnie zrób samolot z papieru i rzuć go gdzieś w pokoju. Każda osoba bierze najbliższy samolot (nie swój!) i odczytuje go, zgadując, kto to samolot.

Funky flagi

Rozdaj pisaki i kawałki papieru lub flagi z czystego papieru i poproś wszystkich o zaprojektowanie własnej flagi, a następnie zaprezentuj swoje flagi reszcie grupy. Aby było to ćwiczenie integrujące zespół, użyj chorągiewek z czystego papieru, aby wszyscy pracowali nad tym samym.

Wykonywanie masek

Jeśli chcesz zejść naprawdę głęboko, poproś grupę o wykonanie symbolicznych masek! Rozdaj wszystkim czystą papierową maskę i markery/farby. Uczestnicy muszą zaprojektować maski tak, aby odzwierciedlały ich osobowości – projekt przedstawiający sposób, w jaki prezentują się światu na zewnątrz maski i projekt przedstawiający to, jak postrzegają siebie po wewnętrznej stronie maski. Następnie na zmianę tłumaczą swoje maski reszcie grupy.

Następny: 10 Świetnie Tematy do rozmowy aby rozmowa była płynna

Gry zespołowe

Jeśli chcesz zobaczyć, jak ludzie pracują jako zespół, wypróbuj grę zespołową! Te gry to także świetny sposób na budowanie zespołu lub po prostu wspólną zabawę.

Jedno słowo na raz

Posadź grupę w kręgu i daj im temat (wykaż się wyobraźnią!). Jedna osoba zaczyna od wypowiedzenia jednego słowa. Następnie następna osoba mówi słowo, następna i tak dalej, każda osoba mówi tylko jedno słowo. Słowa muszą mieć sens obok siebie, chociaż zdanie, które się pojawi, może być nonsensem!

Zbuduj historię

Jak jedno słowo na raz, ale ze zdaniami zamiast pojedynczych słów. Usiądź w kręgu, podaj temat (lub nie!) i niech jedna osoba zacznie od zdania. Następna osoba dodaje swoje zdanie i tak dalej.

Rozbij mnie!

Podziel grupę na trzy- lub czteroosobowe zespoły i mianuj jedną osobę „szefem”. Daj zespołom pięć do dziesięciu minut na wymyślenie pomysłu na biznes, a następnie przedstawiają pomysł „szefowi”, który wybiera zwycięzcę na podstawie najlepszego pomysłu.

Szalony kij

Dla małej grupy (4-8 osób) to świetna zabawa! Niech uczestnicy staną w dwóch rzędach naprzeciw siebie, z rękami skierowanymi do góry i palcami wskazującymi na zewnątrz. Umieść długi, równo obciążony kij, taki jak kij mopa, na palcach wskazujących grupy, upewnij się, że kij jest ustawiony poziomo i równomiernie spoczywa na palcach wskazujących wszystkich. Powiedz grupie, że muszą opuścić kij na ziemię, tak aby nikt w żadnym momencie nie stracił z nim kontaktu. Żadnego trzymania się kija!

Wyzwanie Marshmallow

Piekielny ulubieniec! Podziel grupę na trzy- lub czteroosobowe zespoły i daj każdej drużynie garść suchego spaghetti (pełne kawałki, co najmniej dwadzieścia) i paczkę pianek. Każda drużyna musi zbudować jak najwyższą wolnostojącą konstrukcję – najwyższa, która wciąż stoi na koniec gry, wygrywa!

Gra bonusowa! - Ha ha!

To naprawdę fajna gra, która świetnie nadaje się na środek lub na koniec sesji. Siedząc w kręgu, jedna osoba mówi „Ha”. Następnie druga osoba mówi „Ha.”, a potem trzecia. Idź w kółko, mówiąc „Ha”. Kiedy ktoś się śmieje, zacznij od początku. Już niedługo wszyscy będą chichotać!

Mam nadzieję, że zainspirowałem Cię do następnej sesji przełamywania lodów! Podziel się swoimi ulubionymi grami typu lodołamacz w komentarzach.

Więcej w Poznawać ludzie:

100 Lodołamaczy pytań
Gra 21 pytań
98 najlepszych pytań dotyczących prawdy, które warto zadać znajomym
100 Pytania dotyczące szybkich randek
54 Pytania na pierwszą randkę
100 Poznaj siebie Pytania
Tak lub nie pytania
50 szybkich pytań, dzięki którym poznasz ludzi