30 pomysłów na świętowanie życia

  Święto życia

Nasze życie ma początek i koniec. Różne kultury mają różne ceremonie dla tych znaczących wydarzeń. W tym artykule opowiemy o jednym ze sposobów upamiętnienia śmierci naszych bliskich – celebracji życia. Dla tych, którzy nie wiedzą, co to jest – świętowanie życia jest przeciwieństwem pogrzebu. To wydarzenie, które łączy ludzi, aby świętować, dzielić się pozytywnymi emocjami i wspomnieniami o zmarłym. Świętowanie życia jest więc alternatywą dla pogrzebu. Jeśli nie jesteś pewien, jak może wyglądać świętowanie życia, oto 30 pomysłów na to, jak sprawić, by upamiętnienie ukochanej osoby było spokojne, spokojne i bezpieczne.

Zorganizuj imprezę pożegnalną

Zaproś osoby, z którymi związany był Twój zmarły. Na przykład możesz odtwarzać ulubioną muzykę ukochanej osoby i gotować ulubione potrawy lub przekąski. Możesz także przypomnieć sobie zabawne historie związane z ukochaną osobą.Wypuść papierową łódkę

Zorganizujcie spotkanie z przyjaciółmi najbliższych i dziećmi, aby stworzyć papierowe łódki. Przed ich uwolnieniem wypowiedz słowa wdzięczności zmarłej osobie lub powiedz, co sprawiło, że ta osoba była dla Ciebie wyjątkowa. Lub zapisz na papierze, co kochasz w zmarłym i dołącz to do papierowych łódek.

Twórz Kolorowe Latawce

Jeszcze jeden pomysł dla dzieci to zrobienie latawców i dopisanie do ogonków życzeń lub wspomnień. Następnie dzieci mogą puszczać latawce w miejscach, do których lubili przyjeżdżać ich bliscy.

Następny: 20 Gry do grania ze swoim chłopakiem / dziewczyną / znaczącą osobą

Wesprzyj nas

W zależności od tego, co lubi twoja ukochana osoba, możesz przekazać darowiznę w jej imieniu. Istnieje wiele różnych organizacji lub platform, do których możesz wnieść swój wkład. Niektóre są poświęcone zwierzętom, zmianom klimatycznym, inne globalnemu zdrowiu i rozwojowi lub długoterminowej przyszłości.

Wypuść Ekologiczną Latarnię Podniebną

Ty, twoi przyjaciele i członkowie rodziny możecie podnieść latający lampion dla upamiętnienia. To piękny, a nawet romantyczny sposób na okazanie miłości, ponieważ nocne niebo będzie magicznie pełne światła.

Karty pamięci

Poproś rodzinę i znajomych o napisanie kartek pamięci o ukochanej osobie, włożenie ich do słoika, a potem spotkajcie się i przeczytajcie na głos wspomnienia danego dnia. Możesz odtwarzać muzykę, którą lubił twój ukochany, aby stworzyć bardziej wyjątkową atmosferę.

Akcesoria jako pamiątka

Miej bransoletkę, medalion, pierścionek lub kolczyki z wygrawerowanym imieniem, podpisem lub zdjęciem ukochanej osoby. Możesz je nosić w określone dni, aby pokazać swoją miłość i oddanie.

Zorganizuj Klub Książki

Możesz organizować spotkania z rodziną i przyjaciółmi, na których czytasz ulubione książki lub wiersze zmarłego.

Następny: 21 Ekscytujące Gry Dla Par

Zrób pudełko wspomnień

Poproś rodzinę i przyjaciół bliskiej osoby, aby przynieśli coś, co będzie im przypominać o zmarłej osobie. Może to być na przykład książka, zdjęcie, akcesorium, a nawet długopis. Główną ideą jest kolekcjonowanie rzeczy, które mają głębokie znaczenie.

Przekaż przedmioty zmarłego

Mogą to być książki, ubrania i inny personel. Możesz przekazać darowiznę lokalnej szkole, organizacji charytatywnej, kościołowi lub szpitalowi. Dodaj pięknie napisane certyfikaty do pozycji, w których stwierdzasz, dlaczego wnosisz wkład. Na przykład: „w imieniu ukochanego ojca/matki/siostry/brata, IMIĘ, te przedmioty są ci przekazywane, aby przypomnieć ci o pięknie życia”.

Jałmużna

Zapisz się na bieg, spacer lub przejażdżkę rowerową w imieniu ulubionej organizacji charytatywnej zmarłego. Możesz także zmotywować swoją rodzinę lub przyjaciół do przyłączenia się do Ciebie.

Posadź drzewo lub kwiat

Ożyw naturę, upamiętniając ukochaną osobę: zasadź ulubione drzewo lub kwiat. Kiedy urośnie, przypomni ci o ukochanej osobie.

Następny: 100+ Kalambury roślinne to przyniesie ci trochę dobrego szczypiorku !!

Symboliczne fajerwerki

Zamień prochy ukochanej osoby w fajerwerk. Możesz ustawić go na określony dzień, na przykład urodziny lub rocznicę śmierci. Jasny fajerwerk może symbolizować pozytywne cechy lub niezwykłe wydarzenia życiowe zmarłego.

Ulubione miejsca

Zaproś rodzinę i znajomych do odwiedzenia miejsc, które lubił Twój ukochany. W ten sposób przypomnisz sobie, co sprawiło, że te miejsca są tak wyjątkowe dla Twojej ukochanej osoby. Możesz także zorganizować piknik w ulubionych miejscach na łonie natury, które lubił zmarły.

Weź udział w zajęciach plastycznych

Narysuj obraz, który zilustruje Twoją miłość do zmarłego. Lub możesz zrobić kawałek ceramiki, aby zasadzić ulubiony kwiat ukochanej osoby.

Adoptuj zwierzaka ze schroniska

Jeśli Twój ukochany lubił zwierzęta, dobrym pomysłem jest adopcja zwierzaka ze schroniska ku jego pamięci. Następnie, opiekując się nowym zwierzakiem, okażesz swoje oddanie i miłość zmarłemu. Dodatkowo możesz wykonać wyjątkową obrożę z jego imieniem lub specjalnym powiedzeniem poświęconym zmarłemu.

Nagraj film z podziękowaniami

Poproś rodzinę i przyjaciół, aby podzielili się pozytywnymi wspomnieniami i historiami o ukochanej osobie. Następnie możesz odtwarzać slajdy wideo ze zdjęciami i filmami przedstawiającymi pozytywne chwile w życiu ukochanej osoby. Niektóre firmy, np Budka przemówień , może tworzyć zestawy do nagrywania wideo.

Zrób tatuaż

W dzisiejszych czasach robienie tatuaży nie jest wielką sprawą. Możesz zorganizować wizytę w salonie tatuażu. Po prostu pomyśl wcześniej o projekcie, który chciałbyś mieć. Możesz wytatuować imiona bliskich lub symbol lub kilka symboli, które Ci o nich przypominają.

Nazwij różę lub gwiazdę

Ukochanej osobie możesz zadedykować różę wg uruchomienie imię dla wybranej róży. Również twoi przyjaciele lub członkowie rodziny mogą kupować sadzonki do sadzenia. Pamiętaj, aby zarejestrować nazwę w Międzynarodowym Urzędzie Rejestracji Upraw.

To samo dotyczy nazywania gwiazdy. Kup zacznij od wybrania konstelacji. Po otrzymaniu certyfikatu i mapy nieba można oglądać gwiazdę online dzięki Światowy Teleskop .

Udekoruj drzewo

Wybierz drzewo na podwórku do dekoracji. Na przykład napełnij słoiki mason do połowy wodą, ułóż w nich świece lub kwiaty i dodaj sznurek lub światełka do choinki. Innym pomysłem jest wydrukowanie kilku zdjęć z bliskimi i napisanie ich ulubionych cytatów na zdjęciach w celu wykonania fototagów. Dodatkowo możesz powiesić piękne sznurki i wstążki w ulubionych kolorach ukochanej osoby.

Następny: Kalambury drzewne

Maraton Filmowy

Zorganizuj spotkanie z przyjaciółmi i członkami rodziny, aby obejrzeć filmy lub seriale, które najbardziej podobały się bliskiej Ci osobie.

Księga pamięci

Stwórz księga pamięci ze zdjęciami i historiami ukochanej osoby. Możesz poprosić rodzinę i przyjaciół o wsparcie.

Sport

Jeśli zmarły kochał sport, możesz zorganizować imprezę sportową. Na przykład możesz zaprosić przyjaciół i rodzinę do gry w koszykówkę, kręgle lub siatkówkę. Lub weź udział w meczu sportowym na cześć ukochanej osoby.

Przestrzeń kosmiczna

Jeśli chcesz zrobić coś niezwykłego, mamy pomysł. Wyślij swoim bliskim prochy w kosmos, aby upamiętnić ich miłość do przygód. Niebiański jest firmą świadczącą taką usługę.

Ogród pamięci

Poświęć mały i piękny ogród zmarłemu, który kochał ogrodnictwo. Posadź ulubione kwiaty bliskich lub przeszczep ich rośliny z ogrodu. Możesz również wymieszać trochę popiołów z ziemią, jeśli ukochana osoba została skremowana. Dodatkowo wpisz specjalne daty lub cytaty na odskoczniach.

Napisz list lub wiersz

Wyraź swoje uczucia do swoich bliskich. Zapisz, co one dla ciebie znaczyły i jak poprawiły twoje życie. Następnie włóż pismo do koperty i przechowuj je w bezpiecznym miejscu, aby móc je przeczytać w każdej chwili, gdy będziesz potrzebować wsparcia.

Specjalna przestrzeń

Wybierz konkretne miejsce w domu, na przykład ścianę lub stół, aby umieścić lub powiesić zdjęcia najbliższych i dodać akcesoria. Możesz na przykład postawić świece zapachowe, powiesić kilka przedmiotów lub umieścić kwiaty obok zdjęć.

Utwórz artbook

Zbierz rysunki i obrazy, które Twoje dzieci zrobiły dla Twoich bliskich i zamień je w książkę. Ta książka pokaże, jak kochana jest zmarła osoba.

Muzyka

Muzyka wywołuje silne emocje i wspomnienia. Stwórz więc playlistę pełną ulubionych utworów ukochanej osoby i podziel się nią z rodziną i przyjaciółmi ukochanej osoby.

Istnieje wiele sposobów wyrażania miłości i oddania zmarłym. Niektórzy ludzie nie chcą kojarzyć swoich bliskich z żalem i smutkiem. Świętowanie życia to kolejny sposób na okazanie miłości i pamięci. Zamiast załamywać się myśląc o ukochanej osobie, możesz zaakceptować odejście i wyrazić wdzięczność za to, że są częścią twojego życia.

Innym sposobem myślenia o tym temacie jest ustalenie, jakiej uroczystości pogrzebowej życzy sobie twoja ukochana osoba. Wtedy może ułatwić proces przygotowania. Na przykład mogą powiedzieć, co dokładnie chcą, aby stało się ich ciało. Na przykład, aby wybrać kremację lub pochówek; zachować prochy w urnie kremacyjnej lub rozrzucić je do morza lub oceanu; robić biżuterię z popiołów lub mieszać je z ziemią, aby sadzić owoce. W końcu prędzej czy później nasze życie dobiega końca, ale nie jest to tragedia. Takie jest życie.