5 pomysłów na parapetówkę

  Parapetówka

Właśnie wprowadziłeś się do swojego nowego mieszkania lub domu i nie możesz się doczekać, aż pokażesz go rodzinie, przyjaciołom, współpracownikom czy sąsiadom… Że chcesz urządzić parapetówkę. Będzie to również ulga od stresu związanego z przeprowadzką, a Ty na to zasługujesz!

Co więcej, całe otoczenie chce wiedzieć o Twoim nowym miejscu: Gdzie się znajduje? Jak wygląda twoje otoczenie? Jaki jest kolor Twojej sypialni? Może z kim mieszkasz? I tyle innych cudów.

Możesz najpierw skupić się na tym, kim będą Twoi goście, a następnie na czasie i dacie. Ale tak naprawdę nie to jest najważniejsze. Ponieważ na pewno zamierzasz zorganizować parapetówkę, ale jest jeszcze jedna mała obawa: masz ograniczony budżet.

Przeprowadzka kosztowała cię sporo pieniędzy, a teraz jesteś rozdarty między wydaniem więcej na fiestę lub nie wydawaniem ani grosza, aby odzyskać trochę oszczędności. Ale w końcu wiesz, co jest najważniejsze: dobrze się bawić z ludźmi, których kochasz! I możesz to zrobić całkowicie z ograniczonym budżetem, będąc jednocześnie kreatywnym.

Nie myśl o budżecie, rozejrzyj się wokół siebie!

Żałujesz, że nie masz pieniędzy na zorganizowanie pięknej parapetówki ze stołem szefa kuchni, fantazyjnymi koktajlami, DJ-em i niesamowitą dekoracją… Tak, wszyscy potrzebujemy pieniędzy na dekorację naszego nowego domu.

Ale pomimo wydawania pieniędzy, czy na pewno tego chcesz?

Najlepsze imprezy często nie leżą w przyzwoitości, są nieoczekiwane i zabawne. Twoi goście bardziej zapamiętają wspaniałą parapetówkę niż to, jakie napoje tam były i jaka grała muzyka.

Będą musieli przynieść ci prezent, aby uczcić twoje nowe miejsce, więc dlaczego nie miałoby to być coś, o czym zdecydujesz z wyprzedzeniem?
Pamiętaj: masz ograniczony budżet, więc Twój mózg musi aktywować pewne struny!

Nie panikuj, pomożemy Ci! Oto 5 kreatywnych i uniwersalnych motywów, które pozwolą urządzić fantastyczną parapetówkę przy ograniczonym budżecie 🎉 🎈

— Pomysły na parapetówkę

1/ Miejsce bloku kolorów

Każdy na świecie ma przynajmniej jeden ulubiony kolor. Może Twoje nowe miejsce już w nim błyszczy. Być może nie masz jeszcze zielonej sofy, ponieważ zieleń to Twój ulubiony kolor, ale ten kolor lepiej pasowałby do ściany Twojej łazienki.
Cóż, parapetówka może być okazją do (od)udekorowania nowego domu tylko jednym kolorem – lub dwoma uzupełniającymi –.

Oto pomysły, które możesz zrealizować przy ograniczonym budżecie na monochromatyczną parapetówkę:

– Idź do sklepu z dolarami i kup tanie rzeczy w jednym kolorze, który kochasz: czerwone prześcieradło, aby położyć je na białej sofie, kilka rolek żółtego papieru krepowego, aby przykleić je do okien i/lub ścian i/lub drzwi, kilka zielonych obrusów na krzesła i tak dalej, i tak dalej.

– Poproś wszystkich swoich gości, aby przyszli ubrani w ten jeden kolor, który kochasz: zobaczysz, jak ludzie są kreatywni! Każdy może zrobić tyle odcieni jednego koloru, a ludzie mają w swoich szafach ubrania i dodatki. Nawet jeśli Twoim ulubionym kolorem jest różowy, będą nim zachwyceni!

– Wspaniałe w tym motywie jest to, że Twój bufet z jedzeniem i napojami, jeśli chcesz go zrobić, można dostosować do wybranego koloru (kolorów). Twój ulubiony kolor to biały? Przygotuj jajka, mleko i białą czekoladę na stole. Wybrany kolor to zielony? Wybierz jabłka, pepperoni, cukinię na przystawki! Z barwnikiem spożywczym możesz też zrobić wszystko, co chcesz, od kolorowych zup po dziwne desery.

Teraz wymyślasz zabawę, prawda? Niebieski, różowy, czarny, złoty… Twoje miejsce będzie pełne kolorowych wibracji!

Następny: Wskocz do basenu z tymi 30 najlepszymi Pomysły na imprezę przy basenie

2/ Mój mały zakątek na świecie

Twój nowy dom z pewnością znajduje się w wiosce lub mieście z lokalnymi zwyczajami, opowieściami, a nawet legendami. Oczywiście znajduje się też w kraju z… Pysznym jedzeniem! A kiedy urządzasz parapetówkę, nawet z ograniczonym budżetem, chcesz mieć pewność, że jest coś do jedzenia, czemu nie, oryginalne drinki i dania!

Oto pomysły, które możesz zrealizować przy ograniczonym budżecie na międzynarodową parapetówkę z jedzeniem:

– Przygotuj potrawy z nowego miejsca. nie gotujesz? Cóż, może to być również okazja do przekopania się przez firmy cateringowe, supermarkety, rynki regionalne i tak dalej. Możesz także przygotować minimum z ograniczonym budżetem: pizze, frytki i popcorn są międzynarodowe! Pozwól swoim gościom rzeczywiście przynieść swoje najbardziej kreatywne dania kuchni lokalnej.

– Poproś wszystkich gości, aby przynieśli danie z ich ojczystych krajów. Wszyscy jesteście z tego samego? Cóż, zawęź do regionu. Ten sam region? Cóż, zawęź do wioski. Ponownie? Cóż, zawęź do swojej rodziny. Twoje babcie lub rodzeństwo nigdy nie będą miały takiego samego sposobu gotowania tego samego dania z makaronu lub ciasta 😊

Zastanawiasz się nad zabawą u siebie? To prawdziwy lodołamacz dla ludzi, którzy mogą się spotkać, porozmawiać o tym, skąd pochodzą, i możesz skończyć z jedzeniem na tydzień!

3/ Dzielenie się to troska

Twoje nowe miejsce z pewnością powstało dzięki ludziom, którzy pomogli Ci w przeprowadzce. Członkowie rodziny? Przyjaciele? Koledzy? Zaprosisz ich na parapetówkę, ponieważ to wydarzenie połączy was na zawsze! Stworzysz pamięć, która w jakiś sposób z pewnością przywróci te osoby do ich własnych wspomnień z przeprowadzki!

Kiedy ostatnio się przeprowadzali? Jak byli ubrani? Kto im pomógł? Jak świętowali?

Oto pomysły, które możesz zrealizować w ramach budżetu na przyjęcie parapetówkowe „Mój ostatni ruch to twój ostatni ruch”:

– W dniu przeprowadzki na pewno zrobiłeś jakieś zdjęcia, selfie, kilka zdjęć wynajętej ciężarówki, kilka ujęć w pełni załadowanego samochodu… Wydrukuj trochę na papierze – mogą być też czarno-białe – i udekoruj nimi jedną ze swoich ścian!

– Poproś wszystkich swoich gości, aby przyszli z tym samym pomysłem: kilka wydrukowanych zdjęć ich ostatniej przeprowadzki, abyś mógł zobaczyć, kto był z nimi i jakie mieli na sobie ubrania oraz ile mieli pełnych ramion!

– Przygotuj grę z tymi elementami: poproś gości, aby oprócz miesiąca i/lub roku przeprowadzki pod wydrukowanymi zdjęciami wpisali swoje imiona, a podczas imprezy niech wszyscy uczestnicy odgadną, kto jest kim, z kim byli , a gdzie to było!

Zabawa jest tutaj, nie sądzisz? Jest to w jakiś sposób miły ruch w przeszłości dla wszystkich i sposób na lepsze poznanie ludzi.

Następny: Prawda lub napój : Ponad 100 skandalizujących pytań, które urozmaicą imprezę

4/ Niezbędny(e)

Mieszkasz w nowym miejscu już od jakiegoś czasu, ale z pewnością można to jeszcze liczyć w dniach, tygodniach lub miesiącach. Przeprowadziłeś się trzy dni temu, trzy tygodnie temu czy trzy miesiące temu? Tak czy inaczej, to czas na parapetówkę!

Chodzi o to, że twój nowy dom jest wciąż nowy i brakuje w nim wielu rzeczy, prawda? W tym przedsięwzięciu są niezbędne rzeczy materialne, gadżety lub meble, których naprawdę ci brakuje, prawda? Czy nie zawsze brakuje Ci tej folii aluminiowej lub tego obrusu? Od jakiegoś czasu nie szukałeś otwieracza do butelek lub lepszego mydła do rąk?

Oto pomysły, które możesz zrealizować przy niewielkim budżecie na parapetówkę „Niezbędne rzeczy w domu”:

– Wybierz od 3 do 5 przedmiotów, które Twoim zdaniem są niezbędne w Twoim domu i zmuś się do pomyślenia o czymś lekkim, tanim, zabawnym. Kilka przykładów: puszki, aluminium, papier toaletowy, wieszaki, gwoździe itp. I kupuj te tanie rzeczy, które są po prostu niezbędne. Możesz ozdobić nimi całe swoje nowe miejsce, zrobić piramidy, plakaty, dzieła sztuki! Każdy z Twoich gości może na koniec opuścić Twoje miejsce z rolką papieru lub nową ściereczką do naczyń!

– Wybierz od 3 do 5 przedmiotów, które należą do Ciebie i które wyglądają na niezbędne w Twoim nowym domu. Rozłóż je w torbie.
Poproś gości, aby zrobili to samo: muszą przynieść od 3 do 5 rzeczy, które ich zdaniem są niezbędne w ich domach. Podczas imprezy zorganizuj czas na zbadanie torby po torbie (może dokonaj selekcji), a następnie wszyscy razem spróbują dowiedzieć się, do kogo należą te przedmioty!

Czy potrafisz sobie wyobrazić radość z tego w twoim nowym domu? Twoi goście będą się śmiać i mogą iść do swoich domów z darmowymi przedmiotami! #CzystaZabawa

5/ Mój dom to Twój ogród

To twoje nowe miejsce jest teraz twoim domem i jesteś tym podekscytowany. Może nawet masz szczęście, że zamieszkałeś w miejscu z balkonem, tarasem, a nawet ogrodem? Ale na pewno znalazłeś się w mieszkaniu w mieście, w którym nie ma nic zielonego. A co, jeśli masz ogród z tym nowym miejscem? Nadal jest poza twoim domem!

Kiedy przyroda jest tuż za drzwiami, tak czy inaczej nie można jej zignorować. Czy uważasz, że trudno jest być z niektórymi naturalnymi składnikami w swoim domu? Cóż, odpowiedź brzmi: dzięki parapetówce możesz cieszyć się zielonym wnętrzem przy niewielkim budżecie!

Oto pomysły, które możesz zrealizować przy niewielkim budżecie na parapetówkę „Ogród w domu”:

– Idź na spacer i zbierz jak najwięcej liści z podłogi. Możesz je wysuszyć i położyć na stole w jadalni, stoliku kawowym, meblu telewizyjnym, skleić je razem, aby utworzyć sznurek liści, przykleić je również do okien i drzwi.

Możesz także udać się na lokalny targ rolny lub supermarket i kupić bukiety na koniec sezonu, kompozycje kwiatowe, dekoracje kwiatowe. Z pewnością można również znaleźć tanie rośliny.

– Poproś wszystkich swoich gości, aby zrobili to samo, na przykład, aby przynieśli dwie torby liści, a ostatecznie stworzysz kuchnię lub prysznic/wannę z liści! W końcu trochę bałaganu do czyszczenia, ale ładne ustawienia i śmiech gwarantowany!

– Poproś swoich gości, aby każdy przyszedł z „czymś od matki natury”, a niektórzy mogą przynieść polne kwiaty, inni korzenie, inni ładne bukiety, inni świeżą trawę! Nie wiesz, jak daleko może posunąć się kreatywność Twoich gości!

To może być jedyny temat, dla którego tak naprawdę nie możesz zdecydować się na jedzenie lub napoje. Ale właściwie, dlaczego nie zaproponować naturalnych/surowych produktów, takich jak paluszki z ogórka, świeże pomidory, grzyby i wszystkie dostępne owoce?

Zabawa jest wszędzie wokół ciebie! Kto będzie najdzikszy ze wszystkich? Kto przyniesie Ci Twoje ulubione kwiaty? Sprawdźmy wkrótce! #CzystaZabawa

Czy to nie wspaniałe pomysły na zorganizowanie parapetówki przy ograniczonym budżecie? Na pewno możesz łatwo znaleźć inne motywy na własną rękę. Pamiętaj, co jest naprawdę ważne: przede wszystkim nie fakt, że nie możesz wydać dużo pieniędzy, ale fakt, że to impreza! Ludzie zapamiętają ogólną atmosferę i innych ludzi.

Twoi goście i ci, z którymi chcesz dzielić swój nowy dom i są równie ważni. Wpłyną na nastrój i dobre wibracje!

Po drugie, czas i data mają znaczenie, aby Twoi goście mogli uczestniczyć w Twoim przyjęciu. Bez względu na motyw! Bądź pewny siebie: przyjdą cię zobaczyć.

Na koniec pomyśl o małych rzeczach wokół ciebie, w nowym miejscu lub o rzeczach, które chciałbyś mieć, i wybierzmy te, w których czujesz się dobrze! Od jednej żarówki po dywan w łazience, od szklanek kuchennych po zasłony w sypialni, każda rzecz ma swój cel i wszystko można przekształcić w fantastyczne artykuły na parapetówkę!

Teraz wiesz, co musisz zrobić: Rozkręćmy tę imprezę!