50 przerażających faktów

 Przerażające fakty

Cześć ludzie! Lubisz się bać? Wiem, że tak! Po prostu kocham dobre horror lub podcast o prawdziwej zbrodni. Jeśli te rzeczy Cię nie przerażają, sprawdź swoje wnętrzności, aby zobaczyć, czy tak naprawdę nie jesteś robotem. Przestraszyłem się, pisząc to!

Czy przerażające pełzacze powodują gęsią skórkę? Czy chciałeś uciec od telewizora, kiedy zobaczyłeś występ Britney Spears z tym wężem? Może lubisz czytać przerażające relacje historyczne. Cokolwiek cię przeraża, wiemy, że na tej liście jest coś, co sprawi, że się wijesz. Wiemy, że to uwielbiasz, dlatego kliknąłeś ten link, prawda? Baw się dobrze i postaraj się nie bać!

Przerażające fakty:

 1. Boisz się zarazków? Wyczyść swój telefon! Zawiera dziesięć razy tyle zarazków co deska sedesowa.
 2. Kurz w twoim domu składa się głównie z martwej skóry. Każdego roku tracisz więcej niż osiem funtów skóry, która gromadzi się w rogach twojego domu.
 3. Mówiąc o martwej skórze, Pęcherzyki Demodex to specjalny roztocz, który żyje w brwiach i żywi się martwym naskórkiem.
 4. Paraliż senny to przerażający stan, w którym nie śpisz, ale nie możesz się ruszyć. Cierpiący na paraliż senny często mają halucynacje demonów.
 5. Jeśli paraliż senny nie był wystarczająco przerażający, Syndrom Zamknięcia jest właśnie taki, tylko gorszy! Osoby z zespołem zamknięcia są w pełni świadome, ale utknęły w stanie przypominającym śpiączkę.
 6. W USA, jedno na trzy morderstwa nigdy nie zostaje rozwiązany.
 7. Pamiętacie Murder Hornets? Te zostały ponownie znalezione w stan Waszyngton .
 8. Może The Happening nie było bardzo przerażające, ale lekarze znaleźli dla drzew rosnący w płucach mężczyzny.
 9. Może drzewa chcą się zemścić. ścinamy 27 000 rocznie zrobić papier toaletowy.
 10. Niektóre zwierzęta potrafią przewidzieć śmierć. Kot Oskar słynie z działalności hospicyjnej. Oscar ma niesamowitą zdolność wyczuwania, kto wkrótce odejdzie i zapewniania im komfortu.
 11. 41% Amerykanów co roku popada w długi medyczne. Żaden inny kraj rozwinięty nie ma nawet takiej koncepcji.
 12. Co jest jeszcze bardziej przerażające niż myśl o bezdomności? Wiedząc, że w USA są więcej pustych domów niż bezdomnych .
 13. UVB-76, znany również jako „Brzęczyk” jest prawdopodobnie nawiedzoną stacją radiową. Nadaje szum o niskiej częstotliwości i kilka transmisji w języku rosyjskim. Zaczęło się gdzieś w latach 70., ale nikt nie wie, skąd się wzięło.
 14. Kurczak o imieniu Mike żył 8 tygodni po odcięciu mu głowy.
 15. Grupa wron nazywa się morderstwem.
 16. Wrony potrafią rozpoznawać i zapamiętywać ludzkie twarze .
 17. Znane są również wrony szukać zemsty na ludziach, którzy ich skrzywdzili. Poważnie, nie zadzieraj z wronami!
 18. Paryż jest romantyczny, prawda? Co jest bardziej romantycznego niż miliony ludzkich szczątków? Katakumby pod Paryżem utrzymują deszcze około sześćdziesięciu milionów ofiar zarazy.
 19. Mówiąc o atrakcjach turystycznych zrobionych z kości, Ossuarium Saddlera w Kunta Hora w Czechach znajduje się kościół rzymskokatolicki z dekoracjami wykonanymi z ludzkich kości. Sprawdź to podczas następnej podróży do Pragi!
 20. Czesi nie byli jedynymi ludźmi, którzy mieli kreatywne zastosowania dla kości! Starożytni Brytyjczycy często używali ludzkich czaszek jako kubków i misek.
 21. W średniowieczu, ludzie jedli mumie do celów leczniczych. To główny powód, dla którego nie mamy dziś zbyt wielu mumii.
 22. Słyszałeś o szaleństwie maratonów tanecznych z czasów kryzysu, prawda? Pary rywalizowały o to, kto potrafi tańczyć najdłużej, często o nagrody pieniężne. Niestety, czasami ludzie byliby paść trupem z wycieńczenia na parkiecie.
 23. Jeśli boisz się oceanu, mam złe wieści. Nasze morza widzą masywne kwitnienie meduz z powodu zmian klimatu.
 24. Mówiąc o zmianach klimatu, Rok 2021 był najgorętszym latem w Ameryce dotychczas.
 25. Udostępniasz 80 milionów bakterii w jednym pocałunku. Może zdecyduj się na uderzenie pięścią z tą randką z Tindera.
 26. W latach dwudziestych XX wieku amerykańska krajowa grupa terrorystyczna Ku Klux Klan miała oddział młodzieżowy o nazwie „ Ku Klux Dzieciaki ”.
 27. Naukowcy odkryli nowy rodzaj tarantuli z rogiem na grzbiecie w południowo-wschodniej Angoli.
 28. To nie sprawia, że ​​pobyt w USA jest bezpieczny! Naukowcy odkryli 14 nowych gatunków ptaszników w Stanach Zjednoczonych. Jeden został nazwany na cześć amerykańskiego piosenkarza Johnny'ego Casha.
 29. Mówiąc o celebrytach, czy wiesz, że była to aktorka Glenn Close wychowany w sekcie ?
 30. Lekarze błagają ludzi o zaprzestanie wirusowego wyzwania Milk Crate Challenge. Zgłaszają, że obrażenia od spadających skrzynek na mleko są gorsze niż spadając z drabiny .
 31. Boisz się szczurów? A król szczurów jest jeszcze gorzej. Dzieje się tak, gdy grupa szczurów splątuje swoje ogony, w ten sposób utknąc. Ej!
 32. Myślałeś, że wiewiórki są w porządku ze względu na ich puszyste ogony? Mogą również splątać swoje ogony i stać się królowie wiewiórek .
 33. Były szef FBI ocenia, że ​​jest pomiędzy 25 i 50 aktywnych seryjnych morderców w Ameryce w dowolnym momencie.
 34. Amerykański seryjny morderca John Wayne Gacy miał ciała zakopane pod swoim domem. Zostali pochowani razem tak ciasno, że kości jego ofiar stopiły się ze sobą. Szkielety pełne oddzielenie zajęło dwa lata .
 35. HH Holmes, pierwszy seryjny morderca w Ameryce, skonstruował „ Zamek Morderców ”, hotel z tajnymi przedziałami i komorami gazowymi do mordowania niczego niepodejrzewających gości Światowych Targów w Chicago. Przyznał się do 27 morderstw, ale podejrzany jest o wiele więcej.
 36. Sarah Winchester z fortuny Winchester Rifle była przekonana, że ​​jest nawiedzona. Aby zmylić przerażające duchy, zbudowała swoją rezydencję tak, aby była jak najbardziej zagmatwana. Dziś można odwiedzić tzw Tajemniczy dom Winchesterów .
 37. To nieprawda, że ​​paznokcie rosną po śmierci. To, co się dzieje, jest twoje skóra traci wilgoć i cofa się, przez co paznokcie wyglądają, jakby wciąż rosły . Czasami dyrektorzy zakładów pogrzebowych nawilżają opuszki palców, aby ograniczyć efekt.
 38. Swoją drogą, czy wiesz, co balsamiści robią z ciałami? Po pierwsze, oni spuść całą krew i zastąp ją formaldehydem , a potem proces staje się tylko bardziej makabryczny. Osobiście wybrałbym zielony pochówek.
 39. Piraci z Karaibów jeździli w Disneylandzie prawdziwe szkielety jako rekwizyty . Kiedy został zbudowany w latach 60. XX wieku, projektanci poprosili wydział anatomii UCLA o autentyczne materiały. Od tego czasu prawdziwe szkielety zostały odpowiednio pochowane.
 40. To nie jedyny park rozrywki, w którym do dekoracji wykorzystano prawdziwe ciało. W 1976 roku ekipa telewizyjna zrealizowała jedno z wiszących ciał w budynku Laf w ciemności jazda rzeczywiście była prawdziwym ciałem – przypadkowo je łamiąc.
 41. Kiła pozostawiona bez leczenia pozostawia ludzi wyglądające jak zombie . W okresie renesansu ulicami wędrowały hordy nieleczonych chorych na syfilis.
 42. W 2008 roku mężczyzna mieszkający na wsi w Japonii zauważył, że jego jedzenie znika w nocy. Kiedy zainstalował kamery, ujawniły się w jego domu mieszkała kobieta . W chwili jej odkrycia mieszkała tam od miesiące.
 43. Czy wiesz, że możesz być przebity parasolem plażowym ? Zdarzyło się to kobiecie na Jersey Shore.
 44. Hawaje wydały ostrzeżenie dla turystów o pasożytniczy robak mózgowy . Może jednak plaża nie jest tak relaksująca.
 45. Gdybyś zapytał jego sąsiadów przed aresztowaniem, powiedzieliby ci, że Jeffery Dahmer był naprawdę miłym facetem. Przynosił im nawet kanapki – które mogły, ale nie musiały zawierał ciało swojej ofiary .
 46. Dennis Radner, znany jako zabójca BTK, czerpał korzyści z własnego szaleństwa . Miał dużo zleceń instalowania systemów bezpieczeństwa dla ludzi bojących się zabójcy BTK.
 47. Obecnie szacuje się, że wyspa śmieci na Pacyfiku ma powierzchnię 1,6 miliona kilometrów kwadratowych dwa razy większy od Teksasu .
 48. W ciągu miesiąca przeciętny człowiek spożywa ok Ilość mikroplastiku równa klockom Lego .
 49. Zęby szczura nigdy nie przestają rosnąć.
 50. Kosmolodzy teoretyzują, że ciągła ekspansja wszechświata może spowodować jego rozpad. Teoria ta nazywa się Wielkie rozdarcie .

Więcej Fakty :

50 faktów psychologicznych // 100 faktów WTF // 45 faktów o zielonych oczach
30 faktów o bursztynowych oczach // 35 faktów o piwnych oczach // 101 bezużytecznych faktów