55 walijskich imion

  Walijskie imiona dla dzieci

Jesteś w ciąży i szukasz idealnego imienia dla swojego maleństwa? Cóż, może jestem trochę stronniczy, ale nie sądzę, że możesz zrobić coś lepszego niż wybrać walijskie imię dla swojego dziecka. Walijskie imiona są piękne, niepowtarzalne i zdecydowanie powinny zostać dodane do każdej krótkiej listy. Tutaj znajdziesz wybór niektórych z moich ulubionych walijskich imion dla dzieci, w tym ich znaczenie i pochodzenie.

Skocz do: Walijskie imiona dla dziewcząt | Walijskie imiona dla chłopcówWalijskie imiona dla chłopców

Zaalarmowany

Aled to nazwa rzeki w Denbighshire. Aled oznacza potomstwo w języku angielskim.

Bleddyn

Bleddyn pochodzi od słowa „Blaidd” lub Wilk w języku angielskim wraz ze zdrobnieniem przyrostka -yn. Bleddyn to imię 11 cz Wiekowy król walijski – Bleddyn ap Cynfyn był według Kronik Książąt wszystkim, czym powinien być król, hojnym i sprawiedliwym.

Carwyn

Carwyn pochodzi od słów „samochód” lub „kochać” w języku angielskim, a „Gwyn” oznacza biały, jasny lub błogosławiony w języku angielskim.

Cellan

Cellan to wioska w hrabstwie Cardiganshire, położona nad brzegiem rzeki Teifi.

Dafydd

Dafydd to po walijsku Dawid. Brzmi też lepiej. Znani Dafydd to Dafydd ap Gruffudd, Prince of Wales (brat Llywelyn ein Llyw Olaf) i Dafydd ap Gwilym a 14 cz Wieczny poeta.

Deiniol

Deiniol to po walijsku Daniel. Był św. Deiniol, który zmarł w 584, był założycielem miasta Bangor w Walii i pierwszym biskupem Gwynedd.

bogini

Dewi to kolejne walijskie imię dla Dawida. Najbardziej znanym Dewi jest bez wątpienia Dewi Sant (lub św. Dawid), patron Walii.

Dylana

Dylan składa się z dwóch elementów, ty czyli świetnie i fala czyli przypływ. Jest to nazwa używana w jednej z najstarszych walijskich (zapisanych) opowieści Mabinogi. Znani Dylan to poeta Dylan Thomas i Bob Dylan.

Eifion

Eifion to stare walijskie imię, które ma związek z Eifionydd, które zostało nazwane na cześć syna lub wnuka króla Cuneddy, Eifiona.

Emir

Emyr to po walijsku cesarz, król lub lord. Była to również nazwa 6 cz Stuletni święty.

Gareth

Gareth ma niepewne znaczenie, ale po raz pierwszy został znaleziony jako Rycerz Okrągłego Stołu w 15 cz Wiek Śmierć Artura , zbiór Legend Artura autorstwa Thomasa Malory'ego.

Geraint

Geraint prawdopodobnie pochodzi od starego brytyjskiego imienia Gerontios i może pochodzić od greckiego odpowiednika Starego Człowieka. Geraint był kolejnym Rycerzem Okrągłego Stołu.

Glyn

Glyn to po walijsku dolina.

Guto

Guto to skrócona wersja Gruffudda

Gruffudd

Gruffudd wyewoluował z Gripuid lub Grippiud i był popularnym imieniem wśród walijskiej rodziny królewskiej. Gruffudd ap Cynan, król Gwynedd, który stał się znany jako król całej Walii, jest jednym z nich.

Hywel

Hywel to walijskie imię, które oznacza widoczne, wybitne, wybitne. Walijski król Hywel Dda, „król Brytyjczyków”, jako pierwszy skodyfikował tradycyjne walijskie prawa.

Młody

Ieuan jest jedną z wielu walijskich form Jana. Inni to: Ifan, Iwan, Ioan i Siôn.

Idrys

Idris (walijska forma tego słowa, jest też forma arabska) oznacza Ardent Lord w walijskim udd oznacza pana lub księcia, podczas gdy do niego oznacza żarliwy, entuzjastyczny lub impulsywny. Jest góra Cader Idris (Krzesło Idrisu) w północnej Walii, to była siedziba Idris Gawr (Idrys Gigant).

Lew

Llion (można zapisać jako Lleon) jako imię, najwyraźniej pochodzi od walijskiego olbrzyma i króla Caerleon. Caerleon to także miasto w południowej Walii, co oznacza Fort Legionistów.

Llywelyn

Llywelyn to starożytna nazwa pochodząca od starego celtyckiego Lugobelinos. Z drugiej strony można to łączyć kierownica słowo oznaczające przywódcę w języku walijskim. Niektóre odmiany pisowni zaczynają się od Lew zbyt lew Jest kilku walijskich książąt o imieniu Llywelyn – najsłynniejsi to Llywelyn Fawr (Wielki) i Llywelyn ein Llyw Olaf (nasz ostatni przywódca)

Lear

Llŷr w mitologii celtyckiej jest bogiem morza.

Osjan

Osian to walijska forma irlandzkiego imienia Oisin.

Owaina

Owain to starożytne imię. Znajduje się w Mabinogi, gdzie Owain jest rycerzem uratowanym przez Panią Fontanny. Owain to także imię Owaina Glyndŵra 14 cz Stuletni walijski bohater.

Rhodri

Stara walijska nazwa złożona z elementów prezent lub koło w języku angielskim i rhi , władca po angielsku. Rhodri Fawr był królem Gwynedd podczas 9 cz Wiek.

Rhysa

Rhys to walijskie imię, które było używane od wieków i zawsze jest popularne. Oznaczające entuzjazm w języku angielskim, jest to również nazwa, która była regularnie używana przez władców Deheubarth w południowo-zachodniej Walii.

Steffana

Steffan to walijska forma imienia Stephen.

Tecwyn

Tecwyn pochodzi od walijskich słów teg lub targi w języku angielskim i Biały , biały lub jasny w języku angielskim.

Wino

Wyn to krótka forma Gwyn oznaczająca biały w języku angielskim.

Walijskie imiona dla dziewcząt

Melodia

Alaw to po walijsku melodia lub melodia. Jest to również walijska forma imienia Lily.

Alys

Alys to walijska forma Alice.

Nieuprzejmość

Angharad oznacza więcej miłości. Jest to starożytna nazwa znaleziona w Mabinogi, zbiorze walijskich mitów.

Arianwen

Arianwen składa się z walijskich słów pieniądze, co oznacza srebro w języku angielskim i Gwen , kobieca forma gwyn, więc biały lub jasny w języku angielskim. Arianwen to imię Brychana Brycheiniog (i 5 cz Century King) i został świętym.

Kwiatowy

Blodeuwedd składa się z walijskich słów kwiaty , kwiaty w języku angielskim i wygląd zewnętrzny , wygląd w języku angielskim. Blodeuwedd można znaleźć w Mabinogi, jest żoną Lleu Llaw Gyffes i kobietą magicznie stworzoną z kwiatów.

Biały

Cadi to skrócona wersja Catrin, która jest walijską formą Katherine.

Ostrokrzew

Celyn to po walijsku Holly.

Ceridwen

Ceridwen podobno pochodzi od walijskich słów wiersz, piosenka lub poeta w języku angielskim i Gwen , co po angielsku oznacza biały lub jasny. Ceridwen jest walijską boginią lub czarodziejką i mówi się, że jest matką poety Taliesina.

Delyth

Delyth to współczesna walijska nazwa, która pochodzi od walijskiego słowa z, co oznacza ładny i przyrostek -yth.

Dwynwen

Dwynwen była kolejną córką Brychana Brycheinioga, który został świętym. Bardziej znana niż jej siostra św. Dwynwen jest walijską patronką zakochanych i do dziś obchodzona jest 25. cz stycznia.

Śnieżny

Eiry to starsza forma imienia Eira, oznaczającego śnieg.

Elery

Eleri to znowu córka Brychana Brycheinioga, jest jeszcze St Eleri z kilka wieków później. Rzeka Eleri jest również możliwym źródłem nazwy.

Elin

Elin to walijska forma imienia Helen

Fion

Ffion to po walijsku naparstnica.

Fleur

Fflur oznacza po angielsku kwiaty lub piękno. Walijska forma Flora.

Świt

Gwawr to walijskie słowo oznaczające świt.

Gwenllian

Gwenllian składa się ze słów Gwen , biały lub jasny i ewentualnie bielizna , czyli lniane lub lyant , co oznacza powódź lub przepływ. Gwenllian było popularnym imieniem wśród walijskich członków rodziny królewskiej.

Lato

Haf to po walijsku lato.

Światło słoneczne

Heulwen to po walijsku Sunshine.

Liliwen

Liliwen składa się z walijskich słów lili i gwen, co oznacza białą lilię.

Mair

Mair to walijska wersja imienia Mary. Oznacza to również bardzo upragnione dziecko.

Medi

Medi to walijski na wrzesień.

Megan

Megan to walijska forma Margaret.

Morwena

Morwena pochodzi od walijskiego słowa pokojówka co oznacza dziewicę w języku angielskim.

Nasz

Nia to walijska forma słowa Niamh, oznaczająca jasny po irlandzku.

Nie

Non zostało opisane jako pochodzące od słowa zakonnica, widziałem też, że zostało opisane jako od rzymskiego słowa oznaczającego dziewiątą, co do którego jestem bardziej sceptyczny. Non była matką św. Dawida, patrona Walii.

Rhianwen

Rhianwen składa się z walijskich słów nawzajem , dziewica w języku angielskim i Gwen , biały lub jasny.

Syjon

Sioned to walijskie imię Janet.

Siwan

Siwan to walijskie imię Joan.

Więcej w Nazwy :

60 imion mam, które znasz z popkultury
75 szwedzkich imion dla dzieci
110 imion słowiańskich
123 tradycyjne hawajskie imiona dla dzieci