55 zagadek dla nastolatków

  Zagadki dla nastolatków

Większość rodziców nastolatków ma wrażenie, że w ich domu mieszka obca osoba. Dziecko, które chodziło za tobą, nieustannie błagając o twoją uwagę, wolałoby teraz nie mieć z tobą nic wspólnego i wolałoby, żebyś po prostu zostawił je w spokoju. Próba rozśmieszenia i rozluźnienia nie jest już tak łatwa jak kiedyś. Ale nastolatki nigdy nie cofają się przed wyzwaniami dzięki swojej wszechwiedzącej postawie, więc nawiąż z nimi kontakt, prosząc ich o rozwiązanie tych zagadek.

1. Zagadka: Co najpierw otworzysz?

Zostajesz sam i śpisz w swoim pokoju, kiedy twoi przyjaciele dzwonią do drzwi. Przyszli zjeść z tobą śniadanie, a wszystko, co masz w domu, to pudełko płatków kukurydzianych, chleb, dżem i jeden karton mleka. Co otworzysz jako pierwsze?

Twój nastolatek pomyśli, że próbujesz go oszukać każdą zagadką, którą mu powiesz. Prawdopodobnie zignorują wymienioną przez Ciebie listę produktów spożywczych i odpowiedzą „drzwi”. W końcu twoi przyjaciele nie mogą wejść i zjeść z tobą, jeśli nie otworzysz im drzwi, aby mogli wejść do środka. Ale nie, to nie do końca w porządku. Zanim będziesz mógł je wpuścić, musisz się obudzić, a przebudzenie oznacza otwarcie. . .Odpowiadać: Twoje oczy

2. Zagadka: Co nie może mówić, ale zawsze odpowie?

Co nie może mówić, ale zawsze odpowiada, gdy się do niego mówi?

Twój nastolatek może próbować rzucić ci wyzwanie w tej sprawie i podać powody, dla których odpowiedzi takie jak „papuga, Siri lub Alexa” mogą być właściwe. I chociaż mogą się mylić, wysłuchaj ich, ponieważ używają umiejętności rozumowania, aby argumentować swój punkt widzenia!

Odpowiadać: Echo

3. Zagadka: wierszyk o tym, czym jestem?

Zaczynam jak jęk wydrążony z łatwością, potem kończę jak mysz z głową twardego sera. Czym jestem?

Ten z pewnością zaskoczy twoją nastolatkę. Może to mieć dla nich większy sens, gdy usłyszą odpowiedź. Jeśli Twojemu nastolatkowi uda się to za pierwszym razem, oznacza to, że albo już słyszał tę zagadkę, albo jest na dobrej drodze do zdobycia stypendium w college'u.

Odpowiadać: Szklarnia

4. Zagadka: Nie rusza się. Czy tak jest?

Co idzie w górę i w dół, ale się nie porusza?

Pierwszą myślą twojego nastolatka może być „wiek”. I chociaż chcielibyśmy, aby nasz wiek się obniżył, nie może. Ten obiekt może rzeczywiście poruszać się w górę iw dół bez ruchu o cal.

Odpowiadać: Schody

5. Zagadka: Szwagier brata twojej matki

Jedyny szwagier brata twojej matki śpi w twoim łóżku. Kto śpi na twoim łóżku?

Ta zagadka nie jest tak trudna, jak się wydaje. Wyzwanie polega na śledzeniu wspomnianych osób i rozszyfrowaniu ich wzajemnych relacji. Kluczem w tej zagadce, która zdradza odpowiedź, jest „tylko”. Jeśli brat twojej matki (twój wujek) ma tylko jednego szwagra, oznacza to, że osoba śpiąca w twoim łóżku jest żoną twojej mamy.

Odpowiadać: Twój ojciec

6. Zagadka: Co może wypełnić pokój?

Co może wypełnić pokój, ale nie zajmuje miejsca?

Ta zagadka jest trudna! Większość nastolatków będzie próbowała wymyślić fizyczny, namacalny przedmiot, który mógłby wypełnić pokój, ale zajmowałby mało miejsca. Ale kicker tutaj polega na tym, że odpowiedź NIE zajmuje miejsca. Dlatego musi to być coś niematerialnego. Ironiczne jest to, że twój nastolatek jest naprawdę dobry w udzielaniu ci tego rodzaju „leczenia”, gdy jest uziemiony.

Odpowiadać: Cisza

7. Zagadka: bezużyteczna, chyba że zepsuta

Co trzeba zepsuć, żeby można było z niego korzystać?

Ta zagadka wydaje się taka prosta, ale ile rzeczy trzeba fizycznie rozbić, zanim będą mogły być faktycznie używane? Znamy tylko jedną i jest to odpowiedź na tę zagadkę. Jeśli twój nastolatek lubi gotować lub pomagać ci w kuchni, może to zrobić dobrze. Ale jeśli twój nastolatek jest jak większość i nie chce wyciągnąć pomocnej dłoni, może przez jakiś czas próbować to rozgryźć.

Odpowiadać: Jajko

8. Zagadka: Co nigdy nie nadchodzi?

Co zawsze nadchodzi, ale nigdy nie nadchodzi?

Jeśli twój nastolatek ma zły dzień, możesz spróbować go rozweselić, mówiąc mu, że dzisiejszy dzień się skończy, a jutro nadejdzie. Jutro nadejdzie, ale kiedy nadejdzie, nigdy nie nadejdzie jako jutro. Przychodzi jak dzisiaj. I dlatego ta zagadka jest taka trudna!

Odpowiadać: Jutro

9. Zagadka: Zagadka do przodu i do tyłu

Naprzód jestem ciężki. Od tyłu nie jestem. Czym jestem?

Podpowiemy ci, co z tym zrobić, i możesz zdecydować, czy twoja nastolatka też zasługuje na to, by to usłyszeć. Odpowiedź jest zapisana w zagadce. Nie możemy jednak powiedzieć, czy jest to napisane do przodu, czy do tyłu.

Odpowiadać: Tona

10. Zagadka: Myśl poza pokojem

Jaki pokój nie ma drzwi ani okien?

Nawet my nie mogliśmy odgadnąć odpowiedzi na tę zagadkę, więc założymy się, że Twoje dziecko będzie zgadywać przez wiele godzin.

Odpowiadać: Grzyb

11. Zagadka: Poznaj swoje drzewa

Jakie drzewo możesz nosić w dłoni?

Naprawdę nie musisz znać różnych rodzajów drzew, aby uzyskać właściwą odpowiedź na to pytanie. Pomyśl, co może mieć wspólnego twoja ręka i określony rodzaj drzewa.

Odpowiadać: palma

12. Zagadka: Bieganie w miejscu

Jeśli bierzesz udział w wyścigu i mijasz osobę na drugim miejscu, w którym miejscu się znajdujesz?

Zagadki polegają na doborze słów i kolejności słów. Zwrócenie szczególnej uwagi na każde słowo w zagadce jest kluczem do znalezienia właściwej odpowiedzi. Twój nastolatek automatycznie założy, że wyprzedzenie osoby na drugim miejscu oznacza, że ​​będziesz na pierwszym miejscu. Ale nie wyprzedziłeś tej osoby na pierwszym miejscu, więc to niemożliwe.

Odpowiadać: Drugie miejsce

13. Zagadka: Muszę ci to przekazać

Co ma kciuk, ale nie ma palców i nie żyje?

Nie sposób wyobrazić sobie czegoś, co ma tylko kciuk i nie jest żywe. Ale tak jak niektóre zagadki polegają na precyzyjnym sformułowaniu, aby oszukać ludzi, inne zagadki polegają na pomijaniu informacji. Technicznie rzecz biorąc, rękawica nie ma kciuka ani palców. Posiada miejsce na kciuk oraz miejsce na wszystkie palce razem.

Odpowiadać: Rękawiczka

14. Zagadka: Kto zapłacił rachunek?

We wtorek Sam i Peter poszli do restauracji na lunch. Po zjedzeniu obiadu tylko jeden z nich zapłacił rachunek. Ale Sam i Peter nie zapłacili rachunku, więc kto to zrobił?

Pierwszą myślą twojego nastolatka będzie ktoś, kto nie jest wymieniony w zagadce. Może ich kelner zajął się rachunkiem za nich? Może to było w domu? A może twój nastolatek zda sobie sprawę, że nierzadko zdarza się, że osoba otrzymuje imię po dniu tygodnia.

Odpowiadać: Ich przyjaciel, wtorek

15. Zagadka: Co dalej?

Co jest dalej w tej sekwencji? JFMAMJJASON. . .

Nastolatki są przyzwyczajone do wymyślania sekwencji i wzorców, jeśli chodzi o standardowe testy. Spróbują zrozumieć sens tych listów razem wziętych. Są trzy litery „J”. Na końcu jest napisane imię Jason. Co może być dalej? Cóż, kiedy twój nastolatek zda sobie sprawę, że sekwencja zawiera pierwszą literę każdego miesiąca, nie powinno to być zbyt trudne.

Odpowiadać: litera „D”

16. Zagadka: Masz sen?

W którym miesiącu ludzie śpią najmniej?

Kiedy nastolatki próbują odpowiedzieć na tę zagadkę, natychmiast zaczynają rozumować. Który miesiąc byłby tak stresujący i pracowity, że ludzie nie mogli spać? I chociaż możemy spekulować, że jest grudzień, kiedy wszyscy są zajęci zakupami i nie śpią, aby rzucić okiem na Świętego Mikołaja, odpowiedź na to pytanie jest nieco bardziej dosłowna.

Odpowiadać: Luty (w lutym jest dosłownie mniej nocy)

17. Zagadka: Napisz do mnie

Co zdarza się cztery razy w życiu nastolatka, raz w dorosłym życiu i nigdy w dzieciństwie?

I znowu jedziemy z „dosłownymi” zagadkami. Mamy nadzieję, że Tobie i Twojemu nastolatkowi spodobają się tak samo jak nam.

Odpowiadać: litera E

18. Zagadka: Choo-Choo

Jeśli pociąg elektryczny jedzie na południe, w którą stronę wieje dym?

Czy twój nastolatek dużo wie o pociągach? A może o wzorach i kierunkach wiatru? Domyślamy się, że nie. Ten z pewnością sprawi, że poczują się głupio, myśląc tak intensywnie, gdy usłyszą odpowiedź.

Odpowiadać: Nie ma dymu, bo to pociąg elektryczny

19. Zagadka: Matematyka rodzinna

Dwóch ojców i dwóch synów wybrało się na polowanie na kaczki. Każdy zastrzelił kaczkę, ale w sumie zastrzelili tylko trzy kaczki. Dlaczego?

Nawet jeśli matematyka nie jest najlepszym przedmiotem twojego nastolatka, będą wiedzieć, że matematyka w tej zagadce wydaje się nie sumować. Jeśli dodamy dwa do dwóch, jak w zagadce, to oczywiście otrzymamy cztery osoby, co oznaczałoby w sumie cztery kaczki wystrzelone, gdyby wszyscy ustrzelili kaczkę. ALE. Jeśli zdasz sobie sprawę, że dwoje ludzi na wycieczce to ojcowie, a dwóch to synowie. Zdajesz sobie sprawę, że możesz mieć jedną osobę, która jest jednocześnie ojcem i synem.

Odpowiadać: Myśliwymi byli mężczyzna, jego syn i wnuk.

20. Zagadka: Zgadnij wagę

Paul ma sześć stóp wzrostu, jest pomocnikiem w sklepie mięsnym i nosi buty w rozmiarze 9. Co on waży?

Możemy zrobić, co w naszej mocy, aby spróbować oszacować wagę Paula, ale zagadka nie chce, żebyśmy to robili. Zamiast tego zagadka chce, abyśmy zdali sobie sprawę, że już dała nam wskazówkę.

Odpowiadać: Mięso

21. Zagadka: Rozchmurz się Jaskier

Jaki owoc jest zawsze smutny?

Nie jesteśmy pewni, jak stwierdzić, czy owoc jest smutny, czy nie. Twój nastolatek też się nad tym zastanowi.

Odpowiadać: Jagoda

22. Zagadka: Bez ust i nóg

Co ma usta, ale nie może jeść i biega, ale nie ma nóg?

Niektóre zagadki malują obraz stworzeń, które wydają się przerażające i zdecydowanie nie istnieją. Jeśli jesteś nastolatkiem, znasz ich warunki geograficzne lub rodzaje dróg wodnych, ten film nie powinien sprawić, by wyobrazili sobie coś zbyt przerażającego.

Odpowiadać: Rzeka

23. Zagadka: Na farmie

Rolnik idzie w kierunku swojego pola. Po drodze widzi trzy żaby siedzące na ramionach dwóch królików. Biegną do niego trzy papugi i cztery myszy. Ile par nóg idzie w stronę pola?

Założymy się, że twój nastolatek wyrzuci długopis i papier, aby śledzić wszystkie zwierzęta, a następnie policzyć, ile jest nóg. Staraj się nie śmiać za dużo. To uczciwy błąd.

Odpowiadać: Tylko dwa – farmera

24. Zagadka: niezwyciężona zagadka

Osoba, która mnie kupuje, nie może mnie używać, a osoba, która mnie wykorzystuje, nie może mnie kupić ani zobaczyć. Czym jestem?

Ta zagadka jest doozy. Sprawi, że twój nastolatek będzie myślał w kółko.

Odpowiadać: Trumna

25. Zagadka: Policz jabłka

Jeśli w misce jest 6 jabłek i zabierzesz dwa z nich. Ile będziesz mieć jabłek?

Pamiętaj, że zagadka nie polega na pytaniu, ile jabłek zostało w misce.

Odpowiadać: Dwa jabłka

26. Zagadka: Żadnych ocalałych

Kiedy pociąg wykoleił się i rozbił, wszyscy w nim zginęli. Kto przeżył?

Słowo „singiel” może mieć wiele znaczeń. Chociaż zagadka sprawi, że twoja nastolatka pomyśli, że we wraku pociągu nie było nikogo, kto przeżył, to nie jest prawda.

Odpowiadać: Każdy, kto nie był wtedy singlem.

27. Zagadka: zagadka parasola

Grupa pięciu przyjaciół wybrała się na wycieczkę. Musieli dzielić jeden parasol ze swoimi zwierzakami. Dziwne, że nikt się nie zmoczył. Dlaczego?

Albo ten parasol jest magiczną tarczą, albo jest większy niż życie, aby móc chronić tak wielu przed zamoknięciem. Niech twoje nastolatki wyostrzą swoje umiejętności krytycznego myślenia, pytając, jaka była pogoda podczas tej wycieczki.

Odpowiadać: Nigdy nie padało.

28. Zagadka: Co na obiad?

Rodziny i osoby prywatne kupują mnie do jedzenia, ale nikt mnie nie zjada. Czym jestem?

Co kupiłbyś do jedzenia, ale nigdy nie zjadłbyś? Może to nie jest coś, co pomagasz, ale coś, co pomaga ci jeść.

Odpowiadać: Naczynie

29. Zagadka: Patelnia

Dlaczego ludzie uważają, że Europa jest jak patelnia?

Twój nastolatek nie musi podróżować do Europy, aby rozwiązać tę zagadkę. Ale mogą potrzebować trochę wiedzy na temat geografii Europy. Niech spojrzą na mapę.

Odpowiadać: Na dole ma Grecję.

30. Zagadka: łatwe wejście

W co tak łatwo się dostać, ale bardzo trudno się wydostać?

Każdy nastolatek powinien znać odpowiedź na tę zagadkę, ponieważ nastolatki są znane z tego, że się w to angażują.

Odpowiadać: Kłopot

31. Zagadka: liczba pomiędzy

Co dodać między cyframi 3 i 4, aby otrzymać liczbę większą niż trzy, ale mniejszą niż cztery?

Zagadki matematyczne to jedne z najłatwiejszych sposobów na oszukanie nastolatków.

Odpowiadać: Dodaj ułamek dziesiętny, aby uzyskać 3,4

32. Zagadka: Dzieci pana Bunny'ego

Pan Bunny ma trzy córki, a każda z nich ma jednego brata. Ile dzieci jest w rodzinie Pana Króliczka?

Rodzice króliczków mają więcej dzieci niż jakikolwiek inny rodzaj zwierząt. Twój nastolatek może pomyśleć, że odpowiedź na tę zagadkę to duża liczba. Ale odpowiedź wymaga tylko prostej matematyki.

Odpowiadać: czworo dzieci

33. Zagadka: Więcej rozbitych jaj

Dziewczyna kupuje tuzin jajek iw drodze do domu wszystkie prócz siedmiu się psują. Ile jajek pozostało nierozbitych?

To nieznośne słowo „wszystko” jest użyte w tej zagadce, aby zepchnąć wszystkich z kursu do właściwej odpowiedzi. To sprawia, że ​​myślimy, że siódemka pęka, ale to piątka się psuje. Twój nastolatek może odmówić jedzenia jajek z tymi wszystkimi zagadkami dotyczącymi jaj.

Odpowiadać: Siedem

34. Zagadka: Zgadnij piłkę

Jestem piłką, która toczy się, ale nie może się odbijać ani być rzucana. Czym jestem?

Twój nastolatek może twierdzić, że kula do kręgli jest poprawną odpowiedzią. I chociaż zgadzamy się, że kula do kręgli nie powinna być rzucana, jest to rodzaj rzucania, gdy ludzie toczą ją po torze.

Odpowiadać: Gałka oczna

35. Zagadka: Uciekający lis

Jak daleko lis może wbiec do lasu?

Ta zagadka może sprawić, że twój nastolatek przewróci oczami, ale to jest w porządku, bo co nie sprawia, że ​​obecnie przewracają oczami? Jednak wszyscy wiemy, że będą po cichu myśleć, jak sprytna jest ta zagadka i jak sprytny jesteś jako rodzic. Prawidłowy?

Odpowiadać: W połowie drogi; w przeciwnym razie wybiegłby z lasu.

36. Zagadka: Odgadnij imię dziecka

Matka Grega miała troje dzieci. Pierwsze dziecko otrzymało imię April. Drugie dziecko otrzymało imię May. Jak nazywało się trzecie dziecko?

Ta zagadka jest doskonałym przykładem tego, jak oszuści często wykorzystują przeciwko tobie z góry przyjęte pomysły. Nawet jeśli odpowiedź jest tuż przed tobą, nie możesz powstrzymać się od nadmiernego myślenia.

Odpowiadać: Greg

37. Zagadka: Futurystyczny samochód

Co ma cztery koła i muchy?

Ta zagadka to sprytny stumper. Poza filmami science-fiction żaden pojazd nie potrafi jeszcze latać. Termin „muchy” odnosi się do owada, a nie do czynności latania.

Odpowiadać: Śmieciarka

38. Zagadka: Zagadka bliźniaków

Dwoje dzieci urodziło się tego samego dnia z tej samej matki, ale nie są bliźniakami. Jak to możliwe?

Ponieważ zagadka sugeruje, że dzieci nie są bliźniakami, jedynym logicznym wyjaśnieniem jest to, że dzieci są częścią bardziej znaczącego porodu mnogiego.

Odpowiadać: Są częścią trojaczków

39. Zagadka: w którym kierunku?

Grupa studentów stała w palącym słońcu, zwrócona na zachód, podczas marszu po imprezie. Przywódca krzyknął do nich: Skręć w prawo! O zakręcie! Skręt w lewo! Na koniec tych poleceń, w którą stronę zwróceni są teraz uczniowie?

Jeśli twój nastolatek nadąży za tą zagadką, zda sobie sprawę, że skręt w prawo powoduje, że grupa jest zwrócona na północ. Obrót w tył to obrót o 180 stopni, a następnie skręt w lewo sprawi, że grupa zwróci się w ostatecznym kierunku.

Odpowiadać: Wschód

40. Zagadka: Trwałe buty

Co zawsze idzie spać w butach?

Ta zagadka może być trochę głupia, ale gwarantujemy, że sprawi, że twój nastolatek będzie myślał przez chwilę.

Odpowiadać: Koń

41. Zagadka: Sprawdzanie pisowni

Jedno słowo w słowniku jest źle napisane. Co to jest?

Jedynym słowem w języku angielskim błędnie zapisanym w słowniku jest dosłownie słowo „wrong”. Zobacz, co tam zrobiliśmy?

Odpowiadać: Zło

42. Zagadka: Oszczędzanie pieniędzy w kinie

Jeśli idziesz do kina i płacisz, czy taniej jest zabrać jednego przyjaciela do kina dwa razy, czy dwóch przyjaciół do kina w tym samym czasie?

Ten naprawdę sprawi, że zastanowisz się przez chwilę. Jeśli zabierzesz jednego przyjaciela do kina dwa razy, kupisz w sumie cztery bilety, ponieważ musisz kupić bilet dla siebie dwa razy. Ale kupiłbyś tylko trzy bilety, gdybyś zabrał dwóch przyjaciół w tym samym czasie.

Odpowiadać: Dwóch przyjaciół w tym samym czasie

43. Zagadka: Ile bananów?

Ile bananów możesz zjeść, jeśli masz pusty żołądek?

Twój nastolatek pomyśli, ile bananów przeciętny człowiek może zjeść za jednym razem. Wyrażenie „twój żołądek jest pusty” odrzuca ludzi. Kiedy zjesz jednego banana, twój żołądek nie będzie już pusty.

Odpowiadać: Jeden

44. Zagadka: podróżnik po świecie

Co może podróżować po świecie, pozostając w kącie?

Wiele rzeczy podróżuje po świecie, ale co pozostaje w kącie? A o jakim kącie mówimy? Twój nastolatek może spędzać czas, próbując dowiedzieć się, do jakiego rodzaju rogu może odnosić się zagadka.

Odpowiadać: Znaczek

45. Zagadka: Szczęśliwa liczba 7

Jak sprawić, by liczba 7 była liczbą parzystą bez dodawania, odejmowania, mnożenia lub dzielenia?

To jest podchwytliwe! Zostawmy zagadkom wykorzystanie naszych słabych umiejętności matematycznych przeciwko nam.

Odpowiadać: Upuść „S”

46. ​​Odpowiedź: Po jednej stronie rzeki

Mężczyzna stoi po jednej stronie rzeki, jego pies po drugiej. Mężczyzna woła swojego psa, który natychmiast przeprawia się przez rzekę, nie zamocząc i nie korzystając z mostu ani łódki. Jak pies to zrobił?

Jesteśmy przyzwyczajeni do żartów o tym, dlaczego kurczak przeszedł przez ulicę, ale ta zagadka podnosi poprzeczkę z psem i rzeką.

Odpowiadać: Rzeka była zamarznięta.

47. Zagadka: pogrzebany żywcem

Pochowaj mnie, kiedy żyję, i odkop, kiedy umrę. Czym jestem?

Uwielbiamy zagadki „kim jestem” i myślimy, że twoja nastolatka też to zrobi.

Odpowiadać: Roślina

48. Zagadka: Działa wiecznie

Ten stary działa wiecznie, ale nigdy się nie porusza. Nie ma płuc ani gardła, ale wciąż wydaje potężny ryk. Co to jest?

Ta zagadka używa słowa „on”, aby odrzucić twoje przypuszczenia. Twój nastolatek automatycznie założy, że ten „on” jest osobą lub czymś żywym, co jest mężczyzną. Ale odpowiedź brzmi: żadne!

Odpowiadać: Wodospad

49. Zagadka: chybiona i zmierzona

Dopóki nie zmierzę, nie jestem znany. Jednak jak bardzo za mną tęsknisz, kiedy odlatuję.

Pomimo tego, że „czas” kontroluje wszystkie aspekty naszego życia, często zapominamy, że czas jest wytworem człowieka. Czas istnieje tylko dlatego, że stworzyli go ludzie. Jednak nie wyobrażamy sobie bez niej świata.

Odpowiadać: Czas

50. Zagadka: Poruszający się robak

Co to jest robak, który się nie porusza?

Jeśli twój nastolatek spędza dużo czasu z głową w książkach lub w bibliotece, być może z łatwością rozwiąże tę zagadkę!

Odpowiadać: Mól książkowy

Oto kilka dodatkowych zagadek dla zabawy!

51. Zagadka: Nie mogę wejść do puli

Czego nigdy nie można włożyć do garnka?

Odpowiadać: Jego pokrywka.

52. Zagadka: Matematyka słowna

Jakie dwa słowa, dodane do siebie, zawierają najwięcej liter?

Odpowiadać: Poczta

53. Zagadka: 8 ósemek

Czy potrafisz zapisać osiem ósemek tak, aby sumowały się do tysiąca?

Odpowiadać: 888 + 88 + 8 + 8 + 8 = 1000

54. Zagadka: Zagadka wieku

Zapytana, ile ma lat, Suzie odpowiedziała: „Za dwa lata będę dwa razy starsza niż pięć lat temu”. Ile ona ma lat?

Odpowiadać: Ona ma 12 lat

55. Zagadka: Wzrost Jana

Kiedy John miał 6 lat, wbił gwóźdź w swoje ulubione drzewo, aby zaznaczyć swój wzrost. Dziesięć lat później, w wieku 16 lat, John wrócił, aby zobaczyć, o ile wyższy jest gwóźdź. O ile wyższy byłby gwóźdź, gdyby drzewo rosło o 5 centymetrów rocznie?

Odpowiadać: Gwóźdź byłby na tej samej wysokości, ponieważ drzewa rosną na ich wierzchołkach.

55 zagadek dla nastolatków // 136 zagadek dla dorosłych // 55 zagadek o zwierzętach
75 krótkich zagadek // 40 zagadek emotikonów // 172 Zagadki dla dzieci
154 podchwytliwe pytania // 154 Śmieszne Zagadki // 73 łamigłówki
82 trudne zagadki // 73 brudne zagadki // 73 Kim jestem zagadki // 37 zagadek o jajkach