Ciekawostki z Minecrafta

  Pytania o ciekawostki z Minecrafta

Wygląda na to, że większość ludzi na świecie przynajmniej raz w życiu grała w Minecrafta. Wielu z nas gra w Minecrafta od lat!

Minecraft to niesamowita gra typu sandbox, w której możesz grać tak, jak chcesz. Jeśli chcesz budować niesamowite struktury i światy – możesz. Lub, jeśli wolisz walczyć i przeżywać przygody, jest na to wiele okazji!

Jeśli grasz w Minecrafta od jakiegoś czasu, możesz pomyśleć, że wiesz wszystko. Ale czy znasz odpowiedzi na te 70 ciekawostek?

Zacznijmy od kilku łatwych pytań do gry Minecraft

W Minecrafcie można się wiele nauczyć, ale na szczęście wiele z nich jest łatwych do nauczenia. Sprawdź, jak dobrze potrafisz odpowiedzieć na te łatwiejsze pytania dotyczące ciekawostek z gry Minecraft.

1. Ile metrów ma jeden blok Minecrafta?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Każdy blok to jeden metr.

2. Kiedy po raz pierwszy odradzasz się w grze, w jakim wymiarze zaczynasz?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Cały świat. To tutaj większość ludzi spędza większość czasu w Minecrafcie.

3. Jaki jest najsłynniejszy zły mob w Minecrafcie?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Oczywiście pnącze! Ta postać jest kultowa w Minecrafcie i syczy na ciebie, zanim wysadzi się obok ciebie.

4. Jakiego materiału potrzebujesz, jeśli chcesz wykonać automaty i farmy?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Redstone.

5. Jaki jest najlepszy materiał, z którego można zrobić narzędzia i zbroje w Minecrafcie?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Netherite jest najlepszy i jest dostępny od czasu The Nether Update w 2020 roku.

6. Jaki rodzaj pokarmu jedzą krowy i owce?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Pszenicę, którą możesz uprawiać, sadząc nasiona.

7. Gdzie można znaleźć Zatopionego Moba?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: W ciemnej wodzie. Zwykle można je znaleźć w głębokich oceanach, ale można je również znaleźć pod ziemią. Możesz także zmienić zombie w utopionych, topiąc je w wodzie!

8. Jaki jest najczęściej używany materiał rzemieślniczy

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Drewno! Potrzebujesz go do wielu rzeczy w Minecrafcie.

9. Ile alternatywnych wymiarów możesz odwiedzić oprócz całego świata?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Nether, który jest światem pełnym lawy i przerażających potworów, oraz The End, który jest jałowym wymiarem z mnóstwem wysp i bardzo długim spadkiem w pustkę.

10. Kiedy po raz pierwszy odwiedzasz The End, jakie przerażające stworzenie na ciebie czeka?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Smok Kresu. Musisz zabić smoka, aby uzyskać dostęp do końca.

11. Jaki ważny przedmiot upuszcza pnącze po zabiciu?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Proch strzelniczy potrzebny do robienia fajerwerków, trotylu i do warzenia mikstur.

12. Jeśli zabijesz zombie, jakie przedmioty możesz zdobyć?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Zombie najczęściej upuszczają zgniłe mięso, ale czasami mogą upuszczać marchewki i ziemniaki. Rzadko zombie upuszcza zbroję, narzędzia, a nawet sztabkę żelaza.

13. Skąd można zdobyć zaczarowane książki?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Zaklęte książki można zdobyć ze skrzynek z łupami lub w ramach handlu z wieśniakami-bibliotekami.

14. Jakiego narzędzia potrzebujesz do zbierania kamienia i rudy?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Kilof. Możesz je wytworzyć z drewna, żelaza, złota, diamentu lub netherytu. Chociaż nie wszystkie kilofy będą działać na wszystkich rodzajach materiałów.

15. Jakiego narzędzia potrzebujesz do tworzenia farm uprawnych?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: motyka. Służą one do tworzenia pól uprawnych do sadzenia roślin. Możesz także użyć motyki, aby uzyskać bloki liści.

16. Czy wiesz, ile jest wersji gry Minecraft?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Istnieją dwie wersje. Edycja Java, w którą można grać tylko na komputerze PC, oraz Edycja Bedrock, w którą można grać na konsolach, komputerach osobistych i telefonach. Wersja na telefon jest czasami nazywana „edycją kieszonkową”

17. Czego boją się Endermeni?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Endermany nie lubią wody i będą jej unikać. Jeśli nadal będą mokre, umrą.

18. Jak zrobić podwójną skrzynię?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Tworzysz dwie skrzynie i umieszczasz je obok siebie. Połączą się i zamienią w podwójną skrzynię.

19. Jak dostać się do wymiaru końcowego?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Musisz znaleźć portal końcowy i go oświetlić. Znajdują się one w twierdzach i do aktywacji portalu potrzebne są Oczy Endera.

20. Jak pościelisz łóżko?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Potrzebujesz trzech bloków wełny i trzech desek. Lub, jeśli jesteś blisko wioski, możesz ukraść ją wieśniakom!

21. Gdzie pojawiają się żelazne golemy iz jakiego powodu?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Ironiczne golemy pojawiają się w wioskach i są tam, aby chronić mieszkańców. Upuszczają również sztabki żelaza, jeśli je zabijesz.

22. Jeśli chcesz oswoić papugę, co musisz zrobić?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Nakarm ją nasionami. Zajmuje to losową ilość, ale jeśli nakarmisz papugę wystarczającą ilością nasion, stanie się ona twoim przyjacielem, pójdzie za tobą i usiądzie ci na ramieniu.

23. Jaki jest najgorszy rodzaj miecza do walki?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Drewniany miecz. Zadają najmniejsze obrażenia i nie trwają zbyt długo.

24. Jak gotujesz mięso?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Potrzebujesz pieca, wędzarni lub ogniska. Gotowanie mięsa napełnia cię bardziej niż jedzenie surowego mięsa.

25. Do czego używasz szmaragdów?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Możesz zrobić szmaragdowe bloki używając 9 szmaragdów, które są używane do budowy. Lub bardziej użytecznym sposobem wykorzystania szmaragdu jest wymiana ich z wieśniakami na potrzebne bloki.

26. Jakiego rodzaju narzędzia potrzebujesz, aby móc wydobywać diamenty?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Potrzebujesz przynajmniej żelaznego kilofa. Jeśli użyjesz drewnianego lub kamiennego kilofa, blok rudy diamentu pęknie, a diamenty zostaną utracone.

27. W którym biomie można spotkać pandy?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Pandy można znaleźć w biomach dżungli bambusowej.

28. Jaka jest pierwsza rzecz, którą powinieneś zrobić, rozpoczynając nowy świat Minecrafta?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Uderz w drzewo! Drewno jest pierwszym potrzebnym surowcem i pozwala na tworzenie narzędzi do postępu w grze.

29. Jak nazywa się jedyny latający wrogi potwór w Minecrafcie?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Upiór. Te pojawiają się w powietrzu w nocy, jeśli zapomnisz spać przez kilka dni.

30. Kiedy po raz pierwszy wydano Minecraft?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Minecraft został wydany po raz pierwszy dawno temu, w 2011 roku! To niesamowite, że nadal jest silny.

Czas na nieco trudniejsze pytania

Jeśli do tej pory dobrze odpowiedziałeś na większość pytań, czas spróbować swoich sił w kilku trudniejszych pytaniach. Odpowiedzi na te pytania o średnim stopniu trudności są nieco trudniejsze. Zobaczmy, jak się masz.

31. Co się dzieje, gdy szkielet zabija pnącze?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Jeśli uda ci się zmusić szkielet do strzelania do pnącza zamiast do ciebie, masz szczęście, ponieważ pnącze upuści płytę z muzyką. Są to rzadkie przedmioty, które zwykle można znaleźć tylko w skrzyniach z łupami.

32. Skoro już jesteśmy przy temacie pnączy. Czy wiesz, jakiego stworzenia boi się pnącze?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Koty i oceloty! Pnącza uciekną, jeśli w pobliżu będzie kot.

33. Czy potrafisz nazwać wszystkie rodzaje zombie w grze?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Zombie, pustaki i utopce. Dostajesz zombie, które odradzają się w dowolnym miejscu. Ale możesz także zdobyć łuski, które są rodzajem zombie, które pojawiają się tylko w pustynnym biomie. Utopce to także inny rodzaj wodnych zombie.

34. Twierdze to jedyne miejsca, w których można znaleźć portal prowadzący do wymiaru Końca. Ale jak znaleźć twierdzę?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Może to być trudne, ponieważ twierdze znajdują się głęboko pod ziemią i są rzadkością. Możesz je znaleźć za pomocą oczu Endera. Wyrzuć je w powietrze, a polecą w kierunku najbliższej twierdzy. Kiedy oko ender spada na ziemię zamiast unosić się w powietrzu, jesteś na szczycie twierdzy i wszystko, co musisz zrobić, to kopać w dół.

35. Potrzebujesz pewnego rodzaju rudy mineralnej, aby stół do zaklęć działał. Co to jest?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Lapis lazuli. Jest to niebieska ruda, którą można znaleźć głęboko pod ziemią.

36. Aksolotle są dość nowe w Minecraft i występują w różnych kolorach. Czy wiesz, ile jest kolorów?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Cztery popularne kolory to; biały, brązowy, żółty i różowy. Możesz także zdobyć piątego niebieskiego aksolotla, ale jest to bardzo rzadkie i można go zdobyć tylko poprzez hodowlę aksolotli.

37. Jak zrobić portal do Netheru?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Potrzebujesz obsydianu, który wydobywasz diamentowym kilofem. Następnie tworzysz portal, używając co najmniej dziesięciu bloków obsydianu. Potrzebujesz także krzemienia i stali, ponieważ musisz zapalić portal, aby go aktywować.

38. Jeśli chcesz przedostać się przez lawę w Netherze, jest jeden typ stworzeń, który może ci pomóc. Jak nazywa się to stworzenie?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Strider. To dziwnie wyglądające zwierzęta żyjące w lawie. Możesz umieścić siodło na jednym z nich i używać go jak łodzi przez laval. Najpierw jednak musisz zrobić wypaczonego grzyba na patyku.

39. Pigliny to motłoch w Netherze, który zaatakuje cię, chyba że nosisz specjalny rodzaj zbroi. Z czego jest zrobiona ta zbroja?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Aby wtopić się w tłum piglinów, potrzebujesz złotej zbroi.

40. Wędrujący handlarze to wieśniacy, którzy wędrują po okolicy z mnóstwem fajnych rzeczy do kupienia. Jakie zwierzę zawsze mają ze sobą?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Dwie lamy.

41. Jeśli chcesz mieć psy domowe, jak byś to zrobił?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Znajdź dzikie wilki i oswoj je, karmiąc je kośćmi.

42. Jaka jest twoja największa szansa na znalezienie slime moba?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Slimy pojawiają się na świecie w biomach bagiennych. Najczęściej pojawiają się podczas pełni księżyca. Innym sposobem na znalezienie szlamów jest zejście pod ziemię i znalezienie kawałka szlamu. Są to obszary, w których slimy często się pojawiają.

43. Jeśli spróbujesz spać w wymiarze The Nether lub The End, co się stanie?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Łóżko wybucha i umierasz natychmiast!

44. Do czego użyłbyś marchewki na patyku?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Podczas jazdy na świni. Marchewka kontroluje kierunek, w którym idzie świnia.

45. Podczas gry w trybie przetrwania jest jeden przedmiot, który jest najrzadszy. W całej grze jest tylko jeden z nich. Co to jest ten przedmiot?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Smocze jajo. Możesz to podnieść, gdy po raz pierwszy zabijesz Smoka Kresu.

46. ​​Jak nazywają się dwie postacie z Minecrafta, spośród których możesz wybierać, kiedy po raz pierwszy dołączasz do gry?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Steve i Alex. Steve był jedyną opcją, dopóki później nie dodali Alexa.

47. Kim jest Herobrine?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Herobrine to mit, ale legenda głosi, że Herobrine to przerażająca wersja postaci Steve'a, która pojawia się losowo w grach bez wyjaśnienia.

48. Ile jest rodzajów drewna?

Pokaż odpowiedź W aktualizacji 1.19 Wild jest dziewięć różnych rodzajów drewna. Są to dąb, brzoza, dąb ciemny, akacja, dżungla, świerk, namorzyn, karmazyn i karmazyn.

49. Mleka można używać do robienia ciast i pozbywania się efektów mikstur. Jakie zwierzęta mogą dawać mleko?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Krowy i kozy.

50. Strażnik to jeden z najstraszniejszych mobów w grze. Gdzie możesz to znaleźć?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Strażnik mieszka głęboko pod ziemią w starożytnych miastach. Nie widzą, więc pojawią się tylko wtedy, gdy zrobisz za dużo hałasu w ich pobliżu.

51. Skoro mówimy o przerażających bossach w Minecrafcie, porozmawiajmy o The Wither. To bardzo niszczycielskie stworzenie, ale jeśli uda ci się je zabić, jaki cenny przedmiot upuści?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Gwiazda Netheru. Można to zrobić, aby użyć latarni, które mogą dać ci magiczne efekty, takie jak zwiększenie prędkości i skoku.

52. Jaki był pierwszy wróg dodany do gry Minecraft?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Zombie był pierwszy i nadal jest tak samo przerażający!

53. Możesz latać w Minecrafcie, ale potrzebujesz do tego specjalnego przedmiotu, którego nie można wytworzyć. Skąd to masz?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: przedmiot, którego potrzebujesz, to elytra, ale możesz ją zdobyć tylko na statkach końcowych, które można znaleźć na obrzeżach miast końcowych w The End.

54. Endermany nie lubią, gdy patrzy im się w oczy i jeśli to zrobisz, zaatakują cię. Co możesz założyć, aby temu zapobiec?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Rzeźbiona dynia. Nie widzą twoich oczu w ten sposób!

55. Jakiego produktu potrzebujesz, aby dostępne były prawie wszystkie rodzaje porcji.

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Netherowa brodawka, którą można znaleźć w Netherze. Jedyną miksturą, która jej nie potrzebuje, jest mikstura lecznicza.

Na koniec spróbujmy zadać kilka naprawdę trudnych pytań

W Minecrafcie są pewne rzeczy, o których ludzie wiedzą tylko wtedy, gdy dużo grają. Zobaczmy, ile z tych trudnych pytań dotyczących ciekawostek z gry Minecraft znasz.

56. Minecraft nie był pierwszym imieniem tej gry. Jak twórca Notch zamierzał najpierw nazwać grę?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: gra w jaskini

57. Gdzie można zdobyć kryształy ametystu?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Rosną tylko w geodach, które są rzadkie i można je znaleźć tylko pod ziemią.

58. Minecraft był mocno inspirowany inną grą. Czy wiesz jak nazywała się ta gra?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Infiniminer. Była to gra polegająca na wydobywaniu bloków, wydana w 2009 roku

59. Jaki przedmiot możesz zrobić, który pozwala ci patrzeć na rzeczy z oddali i jak to robisz?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Możesz zrobić lunetę, przez którą będziesz patrzeć. Do jego wykonania potrzebne będą odłamki ametystu i miedź.

60. Jest tylko jeden typ bloku, który starzeje się z czasem. Czy wiesz, co to jest?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Bloki miedziane. Zaczynają się błyszczeć i z wiekiem stają się zielone.

61. Co robisz, jeśli chcesz zatrzymać proces starzenia się miedzi?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Możesz woskować za pomocą plastra miodu! Musisz zdobyć plaster miodu z uli, ale uważaj, pszczoły nie lubią, gdy kradniesz im miód!

62. Netheryt jest najlepszym materiałem na twoje narzędzia, ale jak ulepszyć swoje diamentowe narzędzia i zbroję?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Musisz umieścić swoje narzędzie diamentowe na stole kowalskim z jedną sztabką netherytu, aby je ulepszyć.

63. Co jest szczególnego w naładowanym pnączu?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Naładowane pnącze to rzadki przypadek, gdy pnącze zostaje naelektryzowane przez uderzenie w nie pioruna. Jeśli naładowane pnącze wysadzi w powietrze inne stworzenie, to stworzenie to upuści głowę.

64. Do czego służą punkty doświadczenia i jak je zdobyć?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Zdobywasz doświadczenie za zabijanie stworzeń, hodowanie zwierząt i wytapianie przedmiotów w piecach. Potrzebujesz punktów doświadczenia za poziomy, które wydajesz na zaklęcie narzędzi i zbroi.

65. Serce morza to naprawdę rzadki przedmiot w grze. Gdzie można go znaleźć i do czego go wykorzystasz?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Serce morza można znaleźć tylko w zakopanych skrzyniach ze skarbami. Aby je znaleźć, musisz znaleźć mapę skarbów z podwodnych skrzyń i skrzyń we wrakach statków. Następnie możesz użyć tego przedmiotu, aby zrobić kanał, który pomoże ci oddychać pod wodą.

66. Co się dzieje, gdy w wieśniaka uderza piorun?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Zmienia się w czarownicę.

67. Możesz wskoczyć na dowolny klocek w Miencraft oprócz jednego. Który to blok?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Blok miodu. Zamiast tego trzymasz się go i nie możesz skakać.

68. W jakich biomach żyją lisy?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Istnieją dwa rodzaje lisów, normalny lis rudy, który występuje w biomach tajgi. Innym typem lisa jest lis polarny, którego można znaleźć w zaśnieżonych biomach tajgi.

69. Muły są pożytecznymi zwierzętami, ponieważ mogą pomóc ci nosić przedmioty. Ale gdzie znaleźć muły?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Muły można czasami znaleźć w biomie równin, ale są one rzadkie. Możesz zrobić trochę sam, hodując razem osła i konia.

70. Ile biomów jest w Minecrafcie?

Pokaż odpowiedźOdpowiedź: Trudno powiedzieć, ponieważ jest ich tak wiele! Od czasu Dzikiej Aktualizacji we wszystkich trzech wymiarach uwzględniono obecnie około 79 biomów.

Jaka była Twoja wiedza o Minecrafcie?

Ile pytań odpowiedziałeś poprawnie? Minecraft to ogromna gra, w której można się nauczyć wielu rzeczy, więc nie miej wyrzutów sumienia, jeśli nie wszystko udało Ci się opanować. Dziękujemy za wspólną zabawę i testowanie z nami swojej wiedzy o Minecrafcie.