DUA LIPA Ma tatuaże… Liczymy je

Od nagród Grammy po wybieg Versace, widzieliśmy, jak Dua Lipa odnosi sukcesy i jest tą jedyną. Jeśli jesteś jednym z jej 85,6 milionów obserwujących na Instagramie, najprawdopodobniej widziałeś, jak brytyjska wokalistka chwali się wieloma tatuażami: każdy z nich przyczynia się do jej osobowości. Co oznacza „miłość” po albańsku, Dua odniosła wiele sukcesów od czasu wydania jej debiutanckiego albumu w 2017 roku: zainspirowała dodanie wielu tatuaży po drodze, aby uwiecznić jej sukces, pochodzenie i doświadczenia. Oto zestawienie niektórych z jej najwybitniejszych dzieł atramentowych:

1. „SŁONECZNE WZGÓRZE”

 Dwa tatuaże Lipy

Chociaż do 11 roku życia wychowywała się w Londynie i wróciła do miasta w wieku 15 lat, Dua Lipa głośno mówi o swoim kosowskim dziedzictwie. Jej pierwszy tatuaż z 2015 roku naśladuje rodzinne miasto jej rodziców: region Bregu I Diellit w Prisztinie: stolicę kraju, co w tłumaczeniu na angielski oznacza „słoneczne wzgórze”. Lipa i jej ojciec, Dukagjin, są także założycielami festiwalu Sunnyhill, odbywającego się co roku w Prisztinie, a także fundacji Sunnyhill, której celem jest „pomoc naszej społeczności”.

2. „TO NIC NIE ZNACZY”

 Dwa tatuaże Lipy

Jak głosi tatuaż – dosłownie nic nie znaczy. Nie ma konkretnego powodu tego tatuażu poza jego ironicznym brakiem definicji. Tatuaż Lipy jest napisany odręcznym charakterem jej tatuażysty, „Sean from Texas”. To był pierwszy z wielu tatuaży, które artysta z Los Angeles wykonał dla Lipy.3. TATUAŻE NA PALCE

 Tatuaż Dua Lipa z płomieniami

Wśród kolekcji tatuaży Lipy jest wybór tatuaży na palcach, w tym uśmiechnięta buźka na jej prawym małym palcu i płomień na jej lewej kostce. Jej środkowy palec ma również gwiazdę w kształcie oka, która w rzeczywistości była tatuażem wykonanym przez żonę jej perkusisty, Amy Bowerman.

4. TAŃCZĄCY MĘŻCZYŹNI

Kolekcja tatuaży palców rozciąga się również na kciuki Lipy, które mogą pochwalić się parą pasujących tatuaży. Każdy kciuk jest wyposażony w jednego z „tańczących mężczyzn” artysty graffiti Keitha Haringa. Powszechne w sztuce ulicznej Haringa w latach 80. w Nowym Jorku, niesławne postacie tańczących mężczyzn Haringa są natychmiast rozpoznawalne, nawet gdy są na kciukach gwiazdy popu.

5. WSZECHWIEDZĄCE OKO

Drugi tatuaż piosenkarki ma postać wszechwiedzącego oka na jej prawej kostce. Ponownie, wykonany przez Amy Bowerman, wykonanie tego tatuażu zostało udokumentowane na Instagramie – gdzie Lipa może zobaczyć tatuaż szturchnięty w swojej kuchni.

6. ANIOŁ

 Tatuaże z podwójną lipą

Innym tatuażem od częstego współpracownika Lipy, Seana z Teksasu, jest słowo „anioł”, napisane wielkimi literami na jej prawym ramieniu.

7. CIERPLIWOŚĆ

„Cierpliwość jest kluczem” – napisała Dua w poście na Instagramie w kwietniu 2017 r. Ten tatuaż, wypisany czarną czcionką na jej lewej dłoni, podkreśla jego znaczenie jako kluczowego morału Lipy.

8. MAMA + TATA

 Dwa tatuaże Lipa

Nie jest tajemnicą, że Lipa ma bliskie relacje z rodziną – o czym świadczy jej hołd złożony jej pod prawym łokciem. Dua wymienia swojego ojca jako jednego z jej muzycznych wpływów w okresie dorastania, który był wokalistą kosowskiego zespołu rockowego „Oda”.

9. RODZEŃSTWO

 Dwa tatuaże Lipy

Hołd dla rodziny nie kończy się na rodzicach Lipy – ma też tatuaże dedykowane rodzeństwu. Inicjały „R” i „G” są wypisane po wewnętrznej stronie lewego nadgarstka Duy, aby uczcić jej młodsze rodzeństwo Rinę i Gjina.

10. RÓŻA

 Dwa tatuaże Lipy

Skomplikowany wzór róży znajduje się na prawym bicepsie Lipy. Ten tatuaż został wykonany przez Madame Buraka o „2 w nocy w Paryżu”, zgodnie z Instagramem Dua.

11. SERCE Z DRUTU kolczastego

 Dwa tatuaże Lipa

Być może najbardziej znanym wkładem Seana z Teksasu do obszernej kolekcji tatuaży Lipy jest drut kolczasty w kształcie serca leżący na jej lewym przedramieniu. Mieszanka ujmującego i buntowniczego charakteru zawiera osobowość Lipy w przemyśle muzycznym i poza nim.

12. PALMA

 Tatuaż dłoni Dua Lipa

Z tyłu jej lewego ramienia jest to po prostu artystyczny hołd dla Los Angeles.

13.245

 Dwa tatuaże Lipa

Nad palmą znajduje się artykulacja w stylu graffiti z liczbą „245”. Jest to reprezentatywne dla liczby koncertów, które gwiazda wystąpiła podczas swojej debiutanckiej trasy koncertowej w 2018 roku. Ten tatuaż został również wytatuowany na innych członkach jej zespołu koncertowego.

14. PRZYSZŁOŚĆ NOSTALGIA

 Dwa tatuaże Lipa

Ten tatuaż mówi sam za siebie: tytuł i czcionka jej drugiego albumu „Future Nostalgia”. Lipa użyła tego tatuażu, aby ujawnić tytuł nagradzanego albumu swoim obserwatorom na Instagramie w grudniu 2019 r., pisząc: „przesuń palcem, aby zobaczyć tytuł albumu” jako jej podpis obok zdjęć tatuażu.

15. MIŁOŚĆ

 Dwa tatuaże Lipy

Nowszy tatuaż z kolekcji Lipy to słowo „miłość”, napisane po arabsku tuż nad jej prawym nadgarstkiem.

16. NUMER 7

 Dwa tatuaże Lipa

Najnowszy tatuaż Dua to numer 7 na jej bicepsie – którego znaczenie jest nieznane. Wśród fanów spekuluje się, że może być zainspirowany k-popowym zespołem BTS.