Jak podtrzymać rozmowę

  Jak podtrzymać rozmowę

Weź kawę i porozmawiajmy

Czy czułeś niepokój, zawstydzenie lub zawstydzenie przed kimś, kogo ledwo znasz?

Czy kiedykolwiek zrobił żart ale tylko kilka połowicznych śmiechu? A może próbowałeś rozpocząć rozmowę, ale skończyło się to fiaskiem i musiałeś znieść kilka minut niezręcznej ciszy. Jeśli kiedykolwiek doświadczyłeś któregoś z nich, wiesz, jak ważne jest dobra konwersacja umiejętności.To się często zdarza: poznajesz kogoś nowego, wymieniasz uśmiechy, mówisz „cześć” lub „Hej tam” i to wszystko. Nawet jeśli chcesz kontynuować rozmowę, skończyły ci się tematy i później tego żałujesz. Jeśli tak się stanie, nie martw się – jest to całkowicie normalne. W tym poście zostaną udostępnione dwie metody i niektóre problemy, które mogą sprawić, że rozmowy będą przebiegać płynnie.

Dialog jest jednym z filarów naszych wzajemnych relacji. To poprzez słowa wchodzimy w kontakt z naszym społeczeństwem i naszą kulturą. Aby stworzyć, zachować i wzbogacić nasz krąg wsparcia, wiedza o tym, jak prowadzić dobrą rozmowę, ma kluczowe znaczenie. Dobrą wiadomością jest to, że wszystkie te umiejętności społeczne można poprawić za pomocą odpowiednich technik i praktyk. . Mówimy o „gatunku”, który jest wyuczonym podejściem zatrudniającym.

Najważniejszą częścią utrzymywania dobrej rozmowy jest otwartość na innych. Możesz uczyć się od każdego i mieć przyjemną wymianę z prawie każdym na Ziemi. Ale określone standardy przyczyniają się do wzbogacenia dialogu. Tutaj są.

„Dobra rozmowa powinna wyczerpać temat, a nie rozmówców.” – Winstona Churchilla

1. Słuchaj, nie słuchaj

Prowadzenie zdrowego dialogu zależy bezpośrednio od naszej zdolności słuchania. Umiejętność słuchania innych nie oznacza zwiększania ilości dźwięków, które może usłyszeć ucho. Dobre słuchanie jest aktywne. I partycypacyjny. Rzeczywiste słuchanie sprawia, że ​​rozmowa nie jest monologiem Twoja głowa. Jeśli tylko jeden z nich mówi, nie ma rozmowy. Oczywiście zawsze istnieje pewna asymetria. Ktoś więcej mówi, a drugi więcej słucha. Osiągnięcie absolutnej równowagi jest wyzwaniem, ale im bardziej się do niej zbliżymy, tym lepsza będzie jakość dialogu.

2. Zapisz podziały terminali

T tutaj zawsze jest chwila, kiedy pojawia się cisza. Niektórzy mogą być głęboko zawstydzeni. Jednak nie jest to aż tak poważne. Przerwy też są potrzebne. Jednakże, gdy cisza ciągnie się trochę za długo, gdy nie chcemy jeszcze kończyć rozmowy, musimy postarać się ocalić dialog przed tą pustką.

Jak się tam dostać? Najlepszym sposobem jest wprowadzenie zdań przejściowych. Te instrukcje umożliwiają ponowne uruchomienie dialog za pomocą podjęcie tematu już wspomniano lub mówimy o nowym punkcie. Są to wyrażenia typu „o tym, co powiedziałeś wcześniej…”, „zmieniając temat, chciałbym wiedzieć, co myślisz o…”, „Nie powiedziałem ci tego…”. Te zwroty pomogą Ci się połączyć i podtrzymać dobrą rozmowę.

Następny: 100 Rozpoczęcie rozmowy przerwać niezręczną ciszę

3. Podaj szczegóły i zaangażuj się

Zaangażowanie polega na udzieleniu odpowiedzi pytania naszego rozmówcy treściami wysokiej jakości. Jeśli odpowiemy lakonicznie lub ograniczymy się do monosylab, sfrustrujemy drugą osobę, która próbuje podtrzymać dobrą rozmowę.

Odpowiadając na pytania innych i oferując im dodatkowe informacje, ułatwimy dialog. Możliwość ujawnienia tego, co czujemy lub w co wierzymy, sprawia, że ​​rozmowa jest prostsza. Niekoniecznie musimy udzielić bardzo długiej odpowiedzi, ale zaoferować dodatkowe dane każdemu, kto o to poprosi.

4. Świadomość, jeden z sekretów mocnej rozmowy

Jako ludzie mamy tendencję do oferowania nasze zaufanie ludziom, którzy nam to dają. Tak jak jesteśmy przyzwyczajeni do większej otwartości wobec tych, którzy przyjmują taką postawę. Jeśli chcesz, aby rozmowa przeniosła się na bardziej osobisty temat, zalecamy rozpoczęcie udostępniania treści na tym poziomie. Innymi słowy, musisz ujawnić aspekty związane z Twoją prywatnością.

Jeśli spontanicznie rozmawiamy o tych osobistych aspektach, druga osoba będzie prawdopodobnie czują się bardziej zmotywowani do mówienia o nich. Przejdziemy zatem od uprzejmej i oficjalnej rozmowy na bardziej osobistą.

5. Pytania, silnik rozmów

Pytania pomagają posunąć rozmowę do przodu. Nie tylko ci na to pozwalają poznawać i lepiej poznawać drugą osobę; są niezbędne do utrzymania dobrej rozmowy. Oczywiście konieczne jest wykazanie się rozeznaniem w doborze pytań, które zadamy naszemu rozmówcy. Celem nie jest zaatakowanie go ani sprawienie, by poczuł się, jakby był w trakcie przesłuchania.

Jeśli nie znasz kogoś wystarczająco dobrze, najlepiej jest ich zapytać pytania, które zaczynają się od powierzchownego punktu i prowadzą do bardziej interesujących faktów.

W ten sposób pewność siebie może naturalnie wzrosnąć i nie będziesz stwarzać momentów zakłopotania.

Warto kultywować sztukę dobrej rozmowy. To nie tylko wpędza Cię w zabawne sytuacje. Jest to również element terapeutyczny. Dobra rozmowa pozwala wyrazić siebie, słuchać i uczyć się od innych. Wzbogaca również twoje życie i nadaje więcej koloru relacjom z innymi.

Następny: 10 Świetnie Tematy do rozmowy aby rozmowa była płynna

Wiedza o tym, jak rozmawiać, jest nie lada sztuką.

Dla innych prowadzenie dyskusji jest znacznie bardziej skomplikowane. Mogą w końcu pomyśleć, że są nieciekawymi ludźmi lub nie mają nic do powiedzenia. Jeśli zdarzyło ci się to wcześniej, wiesz, ile paniki jest możliwe w takich momentach. Poznawanie nowych ludzi może wprowadzić nas w przerażającą niepewność. Ale nie musimy się martwić, bo nic straconego. Wiedzy, jak rozmawiać, można się nauczyć za pomocą kilku prostych technik.

Musimy sobie wmówić, że ludzie, którzy mają trudności z prowadzeniem interesującej rozmowy, są często tymi, którzy najbardziej zwracają uwagę na opinie innych. Nie chodzi o to, że są mniej interesujący lub mają mniej do powiedzenia niż inni, ale o to chodzi boją się oceny jeśli powiedzą coś absurdalnego lub trywialnego.

W rzeczywistości, za bardzo analizują to, co powiedzą, i swoją mowę filtry są zbyt wymagające . Nic nie wydaje im się wystarczająco interesujące powiedziano im, a oni wolą milczeć. Bardzo szybko nie będą mieli nic do powiedzenia, a cisza, w której się pogrążą, będzie ich terroryzować.

Należy zdać sobie sprawę, że wszyscy jesteśmy wrażliwi na aprobatę innych, ale często znacznie bardziej niż to, czego potrzebujemy. Wyjście z tego stanu rzeczy pozwoli nam swobodniej mówić, robić lub myśleć tak, jak chcemy.

Nie oznacza to, że nie powinniśmy być ostrożni, interweniując w niektórych rozmowach. Nie chodzi o zamykanie wszystkiego, co przychodzi nam do głowy, ale o wyrażanie tego, co mamy opinia adekwatnie i eliminując wszystko, co mogłoby zaszkodzić innym, nawet jeśli tego nie chcemy. Roztropność nie jest dowodem braku asertywności ani przejawem tchórzostwa. Wręcz przeciwnie, tak jest fundamentalną wartość, która pozwala nam wzmacniać nasze relacje z otaczającymi nas ludźmi .

6. Reguła jak, gdzie, dlaczego i kiedy

Czasami ludzie, z którymi rozmawiamy, opowiadają nam o swoich ostatnich doświadczeniach, takich jak wycieczka. Możemy nie być pewni, od czego zacząć rozmowę. To wtedy reguła, którą właśnie uchwaliliśmy, nabiera pełnego znaczenia. Zadaj swojemu ankieterowi pytania, używając czterech powyższych przysłówków. Jak byłeś w Barcelonie, samolotem czy pociągiem? Gdzie dokładnie poszedłeś? Dlaczego wyjechałeś na wakacje lub do pracy? Kiedy poszedłeś? W ten sposób, masz wszelkie szanse, aby to zrobić rozmowa ciekawsza.

7. Znajdź punkty wspólne ze swoim rozmówcą

Ta technika jest łatwa: musisz skoncentrować się na swoim rozmówcy i wywnioskować, co mu się podoba. Jeśli mają na sobie koszulkę zespołu rockowego, którą też kochasz, nie wahaj się o tym porozmawiać. Możesz także bezpośrednio zapytać go o jego gusta w różnych tematach. Jeśli znajdziesz jakieś podobieństwa, twoja rozmowa będzie natychmiast stają się ciekawsze , tak jak ty i on/ona. Wszyscy kochamy

ludzi, którzy są tacy jak my, a rozmawianie o tym, co wiemy, jest zawsze przyjemnością.

Następny: 8 Świeża nowość Gry tekstowe aby rozpocząć rozmowę

8. A co, jeśli nie macie wspólnych cech?

Oto idealna sytuacja, aby dowiedzieć się więcej! Wyobraź sobie, że ty jesteś rozmawiający z ktoś o roślinach , i kompletnie nic o tym nie wiesz. Teraz jest doskonały czas, aby zacząć zadawać pytania: „ Zawsze chciałem wiedzieć, co była różnica między tą rośliną x a tą rośliną y, czy mógłbyś mi to wyjaśnić? „. W końcu, oprócz ekscytującej rozmowy z drugą osobą, nauczysz się wielu rzeczy. Twój rozmówca zauważy, że nic nie wiesz na ten temat, ale jesteś nim zainteresowany: ta sytuacja stworzy ekscytującą i silną więź.

9. Zainteresuj się życiem swojego rozmówcy (z dyskrecją)

W głębi duszy wszyscy lubimy, gdy inni zadają nam pytania dotyczące naszego życia. Istoty ludzkie uwielbiają mówić o sobie i nie przegapią okazji, aby to zrobić, gdy tylko nadarzy się taka okazja. Niektóre pytania, które możesz zadać, mogą wywołać fascynację rozmowy to: „ Jakie lubisz filmy? Jaki rodzaj muzyki uprawiasz słuchać? Czy lubisz podróżować „itp.?

Zalecamy unikanie pytania dotyczące pary , ponieważ może to sprawiać wrażenie, że flirtujesz. Praca i wynagrodzenie to również tematy, których należy unikać, ponieważ niektórym osobom, które niedawno straciły pracę lub nie są jeszcze pewne, co zrobić ze swoim życiem, może być trudno o tym mówić. To samo dotyczy szkolenia akademickiego, które może być piętą achillesową niektórych osób.

10. Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami

Oto ostatnia strategia, dzięki której zwiążesz się z innymi. Zadawaj pytania dotyczące bieżących spraw politycznych, zapytaj rozmówcę o zdanie lub porozmawiaj o poprzednim filmie, który wyszedł, a którego jeszcze nie widziałeś. Zanim wybierasz się na imprezę towarzyską, nie wahaj się obejrzeć wiadomości i zapamiętaj niektóre ekscytujące tematy o którym będziesz mówić.

Właśnie przeprowadziliśmy Cię przez kilka strategii, których możesz zacząć używać, aby prowadzić interesującą rozmowę z innymi i unikać białych ludzi, którzy sprawiają, że czujesz się nieswojo. Ponownie, pamiętaj, że konieczne jest rozważenie innych opinie ludzi na temat tego, co to jest i nie ograniczaj swoich, o ile nie krzywdzi innych.