Komplementy odręczne

Co to jest komplement odręczny? Czy przypadkowo robisz to faux pass? Cóż, mam dla ciebie całą herbatę i powiem ci, że jest gorąca! Komplement odręczny to komplement, który dajesz przyjacielowi, współpracownikowi, komukolwiek naprawdę, i wcale nie jest komplementem. Jest z nią sznurowany zniewaga , czasami tak dobrze zamaskowany jako komplement, że nawet nie zdajesz sobie sprawy, że tam był. Może nawet nie zdajesz sobie sprawy, że to robisz, a teraz czujesz się strasznie winny! Cóż, pozwól, że ci pomogę, przeczytaj komplementy odręczne wymienione poniżej. Jeśli brzmią jak coś, powiedziałeś wcześniej, może spróbuj zmienić sposób, w jaki formułujesz swoje komplementy. Może zrób produktywne poczucie własnej wartości i spróbuj dowiedzieć się, co powinieneś powiedzieć zamiast tego.

„Wyglądasz tak komfortowo!”

Wyobraź sobie, że idziesz na wesele i spędzasz godziny na przygotowaniach. Wybierasz sukienkę, robisz fryzurę i makijaż, a potem słyszysz, że wyglądasz komfortowo. Nie ładne, nie ładne, nie piękne, ale wygodne. Skończysz czując się niepewnie przez całą noc; to wcale nie jest komplement.„Wow… czyż nie wyglądasz ładnie?”

Pauza na początku i zakończona pytającym tonem sugeruje, że albo nie wyglądasz ładnie, albo jesteś przesadnie ubrany na tę okazję. Tak czy inaczej, zamiast czuć się miłym, pozostaje ci kontemplacja tego, co chcieli powiedzieć.

„Tyle się dzisiaj napracowałeś!”

To może wydawać się komplementem i być może mieli to na myśli. Ale tak naprawdę, to po prostu podkreśla, że ​​przez większość dni tak naprawdę nie wykonujesz dużo pracy.

„Te kolczyki są takie ładne; moja babcia by je pokochała”.

Już samo słowo ładne sprawia, że ​​wydają się przeciętne, ale dodanie, że spodoba się twojej babci, sugeruje również, że być może są przestarzałe. Pamiętaj; osoba komplementująca może nie mieć przez to nic na myśli. Być może kochają styl swojej babci.

„Ta sukienka tak naprawdę na mnie nie działa; Nie mam do tego krzywizn. Na tobie wyglądałoby to o wiele lepiej!

Nazywają cię grubasem? Mówią, że twoje krągłości są ładne? Czy sugeruje się, że musisz schudnąć? Nigdy się nie dowiesz; wszystko, co możesz zrobić, to uśmiechnąć się i podziękować, a potem zastanawiać się i szarpać za ubranie.

'Wyglądasz tak dobrze! To musiało zająć cały ranek.

Oznacza to nie tylko, że zwykle nie wyglądasz dobrze, ale że musiało ci być tak trudno wyglądać tak dobrze, ponieważ tak bardzo różni się od tego, jak zwykle wyglądasz.

'Nigdy nie płaczę; Nigdy nie mogłem się tak zdenerwować!

Wyobraź sobie, że właśnie otrzymałeś łamiące serce wiadomości lub masz kłopoty w pracy. I zaczynasz się trochę rozdzierać i próbujesz znaleźć spokojną przestrzeń, by być smutnym w samotności. Zdarza ci się spotkać jednego ze swoich przyjaciół lub współpracowników, który mówi to. Nie tylko sprawia, że ​​​​czujesz się słaby i głupi z powodu płaczu. Ale oznacza to, że jest coś złego w byciu połączonym ze swoimi emocjami.

'Rozumiem; po prostu nie zależy ci na niczym. To dobrze! Jeśli chodzi o mnie, myślę, że zawsze musisz dawać z siebie wszystko.

Wyobraź sobie, że byłeś z kimś w konflikcie i ktoś ci to mówi. Nie tylko umniejsza to twoje uczucia na ten temat, ale sugeruje, że twoje emocje dotyczące konfliktu nie są uzasadnione. Warto stanąć w obronie siebie.

Następny: 100 Dobre powroty

„Twój dom jest piękny, jest taki przytulny i wygodny.”

Początek jest ładny, dom jest piękny. Ale użycie słów wygodny i przytulny sugeruje, że być może nie włożyłeś wystarczająco dużo pracy w swój dom.

„Nigdy nie mogłem poświęcić tyle czasu na poranny wygląd. Lubię być naturalna”.

Jesteś na zewnątrz, mając dobry dzień; czujesz, że wyglądasz dobrze, reprezentacyjnie i ułożony. Wtedy ktoś ci to mówi. Od razu czujesz się okropnie. Po pierwsze, oznacza to, że musiało ci to zająć cały ranek. Oznacza to, że w jakiś sposób pracujesz nad swoim wyglądem, ponieważ czujesz się niepewnie. Staraj się pamiętać, że zwykle jest odwrotnie, gdy ktoś mówi coś takiego.

“Uwielbiam wygląd retro!”

Oznacza to, że wyglądasz na przestarzałą, niemodną. Mogli po prostu powiedzieć, że wyglądasz oszałamiająco, ale zamiast tego zastanawiasz się, czy wyglądasz nie na miejscu.

„Powinieneś się częściej uśmiechać; wyglądasz o wiele ładniej z uśmiechem.

Po pierwsze, oznacza to, że nie wyglądasz ładnie bez uśmiechu. Oznacza to, że z jakiegoś powodu jesteś winien światu dobry nastrój. Dziewczyno, nikomu nic nie jesteś winna.

„To taki miły obiad. Moja babcia robiła to cały czas w dawnych czasach, kiedy brakowało im pieniędzy.

Jest tu wiele do rozpakowania. Zaprosiłeś kogoś do siebie; zrobiłeś obiad, posprzątałeś swój dom. A potem mówią to. Nerw. Oznacza to, że tak naprawdę nie starałeś się dla nich wystarczająco mocno, a posiłek, który podajesz, jest tani w porównaniu z tym, co by ci podali.

„Po prostu kocham siebie bardziej, kiedy jem zdrowo; Czuję się obrzydliwie, kiedy jem tak, jak ty jesz. Ale jeśli to działa dla ciebie, to świetnie!”

Nie tylko sugerowali, że są lepsi od ciebie z powodu swoich nawyków żywieniowych. Ale oni również aktywnie nazywają cię obrzydliwym, a teraz czujesz się nieswojo, jedząc jedzenie, które przyniosłeś na lunch.

„To taki uroczy samochód; Miałem ten sam model mojego pierwszego samochodu, kiedy miałem 16 lat”.

Twój samochód jest ładny, nie ładny, nie imponujący, ale uroczy. Zmniejsza to pracę włożoną w zdobycie samochodu i sugeruje, że w tym wieku powinieneś mieć lepszy.

„Twoja sztuka jest tak wyjątkowa, że ​​nigdy nie widziałem czegoś podobnego. Czy ten styl często się sprzedaje? To jest takie inne”.

Oznacza to, że twoja sztuka nie jest w dobrym stylu i że cała twoja ciężka praca idzie na marne, ponieważ ostatecznie nie jest wystarczająco dobra, aby ją sprzedać.

„Hej, stary, ćwiczyłeś? Wyglądasz ostatnio całkiem szczupło.

Jesteś na siłowni i próbujesz nabrać masy. Próbujesz nabrać trochę mięśni, a kulturysta mówi ci to, napinając mięśnie. Nie tylko sprawiają, że czujesz się bez formy, ale sprawiają, że czujesz się tak, jakby cała twoja ciężka praca nie przyniosła jeszcze żadnych rezultatów w porównaniu z nimi.

„Uwielbiam twój makijaż. Moja siostrzenica ogląda tutoriale i tak po prostu robi”.

Oznacza to, że tak naprawdę nie wiesz, co robisz, ale jest to zamaskowany komplement.

„Domowe jest takie miłe; takich rzeczy nie dostaniesz w sklepie. Możesz powiedzieć, że sam to zrobiłeś.

Mogą naprawdę oznaczać to jako komplement, ale na pewnym poziomie może to również sugerować, że Twój produkt nie jest wystarczająco dobry, aby sprzedawać go w sklepie.

„Wow, jaki intensywny zapach. Taki ładny'

Wyobraź sobie, że kupujesz nowe perfumy i cieszysz się, że je nosisz. Wtedy ktoś ci to mówi. Czułbyś się okropnie i to nie jest tak, że możesz po prostu zmyć zapach.

„Wyglądasz teraz o wiele zdrowiej!”

Wyobraź sobie, że ktoś mówi ci to po tym, jak schudłeś lub przytyłeś. Byłbyś smutny z powodu swojego poprzedniego ciała, które naprawdę tworzy całą listę problemów.

„Tak bardzo ci zależy. To dobrze, że starasz się jak najlepiej!”

Oznacza to, że starasz się zbyt mocno, a mimo to w jakiś sposób nie jest to wystarczająco dobre.

„Uwielbiam to, jaka jesteś pewna siebie! Nigdy nie mogłabym ubrać się tak zwyczajnie”.

Oznacza to, że tak naprawdę nie próbowałeś, a oni po prostu przybijają sobie piątkę i sugerują, że są lepsi od ciebie.

„Uwielbiam, kiedy nosisz naturalny makijaż, taki piękny!”

To komplement, ale może też sprawiać wrażenie, że zwykle nie jesteś ładna, gdy nosisz mocniejszy makijaż.

„Jesteś tak wysokoenergetyczny; Nie wiem, jak ty to robisz!

Po raz kolejny wydaje się to komplementem, ale nim nie jest. Tak naprawdę każą ci się uspokoić.

Ogólnie rzecz biorąc, musimy być dla siebie bardziej wyrozumiali i być może pomyśleć, zanim rzucimy naszą niepewność innym ludziom jako komplementy.