Pytania z ciekawostek z lat 90

  Pytania o ciekawostki z lat 90

Wystarczająco stary, by pamiętać tę najwspanialszą dekadę znaną jako lata 90.? Złoty wiek dla sportu, filmu, muzyki i popkultury, który z pewnością zapamiętają ci, którzy mają gust. Wybierz się na spacer po zakamarkach pamięci i przetestuj tę szarą materię, aby zobaczyć, jak Twoja wiedza wypada na tej liście pytań z ciekawostek z lat 90.!

Podstawowe pytania z lat 90.:

Zaangażowanie w tego prekursora mediów społecznościowych było koniecznością w latach 90., bo kto może zapomnieć, jak podskoczyło mu serce, gdy tag ich sympatii nagle zaświecił się jako „online”?

Pokaż odpowiedźAol Instant Messenger

Ten muzyczny renesans rozpoczął się w Seattle i obejmował megabandy, takie jak Nirvana i Pearl Jam.Pokaż odpowiedźGrunge

Ta sieć sklepów wideo była gigantem z Wall Street, dopóki nie została połknięta w całości przez pojawienie się Netflix i streamingu.

Pokaż odpowiedźBlockbuster

Uważana za jedną z najlepszych gier wideo wszechczasów, ta strzelanka z perspektywy pierwszej osoby rozpoczęła się od wyrzucenia z szybu wentylacyjnego do kabiny toalety w rosyjskiej fabryce.

Pokaż odpowiedźGoldeneye.

Ta wyjątkowa zabawka dla dzieci z lat 90. polegała na użyciu prawdziwego „pieca do formowania” i plastikowych wykrojników do tworzenia wszelkiego rodzaju niestandardowych kolorowych robaków, aby obrzydzić nasze rodziny.

Pokaż odpowiedźPrzerażające pełzacze

To urządzenie zabezpieczające podwoiło liczbę ulubionych akcesoriów na zajęciach gimnastycznych, które wymagały pracy zespołowej i uważnego słuchania nauczyciela gimnastyki.

Pokaż odpowiedźSpadochron.

W salach lekcyjnych w czasach, gdy nie było telewizorów z płaskim ekranem, nauczyciele używali przezroczystego papieru i tych urządzeń, aby pokazać uczniom pracę na białej tablicy.

Pokaż odpowiedź Projektory sufitowe.

Budząc się w pokrytym śniegiem krajobrazie, w jaki sposób ludzie dowiedzą się, czy szkoła została odwołana na ten dzień?

Pokaż odpowiedźNa dole lokalnej stacji informacyjnej.

Ten niezwykle popularny program telewizyjny skupiał się na uczniach szkół średnich, w tym Zacku, Kelly, Slaterze, Lisie i Screechu.

Pokaż odpowiedźZapisane przez dzwonek.

Zanim telefony miały pełne klawiatury do pisania, używano tego sprytnego systemu pisania, w którym można było wpisać słowo, a telefon wykorzystywał proces eliminacji, aby „odgadnąć”, co masz na myśli.

Pokaż odpowiedź T9 Słowo.

Pytania dotyczące filmów z lat 90.:

Ten zdobywca 7 nagród Akademii skupił się na Liamie Neesonie, który próbował oszukać nazistów podczas drugiej wojny światowej, aby ocalić życie setek niewinnych Żydów.

Pokaż odpowiedźLista Schindlera.

Ten film jest tylko jednym z 3, które kiedykolwiek zdobyły „Wielką Piątkę” dla najlepszego filmu, reżysera, scenariusza, aktora i aktorki. Obracało się wokół polowania na seryjnego mordercę, korzystając z pomocy jeszcze bardziej nikczemnego uwięzionego zabójcy.

Pokaż odpowiedźMilczenie owiec.

Ta słynna historia miłosna zakończyła się, gdy wszyscy zastanawiali się nad tym samym: „Dlaczego nie może zrobić więcej miejsca na tych pływających drzwiach!”

Pokaż odpowiedźTitanic.

Piękny i często cytowany film, którego najsłynniejsze zdanie zaczyna się „życie jest jak pudełko czekoladek…”

Pokaż odpowiedźForrest Gump.

Ten „Awatar z lat 90.” przedstawia Kevina Costnera, który ucieka z armii amerykańskiej, by dołączyć do tubylczego plemienia na Wielkich Równinach pod koniec XIX wieku.

Pokaż odpowiedź Tańczący z wilkami.

Mel Gibson gra słynnego historycznego wojownika Williama Wallace'a w tym epickim filmie akcji z lat 90.

Pokaż odpowiedźBraveheart.

Ten zwycięzca najlepszego obrazu z 1999 roku opowiada historię najsłynniejszego dramatopisarza, jakiego kiedykolwiek kochał.

Pokaż odpowiedź Zakochany Szekspir.

Ten wzruszający film opowiadał historię niezwykłej przyjaźni między starszą Żydówką a jej afroamerykańskim szoferem, granym przez Morgana Freemana.

Pokaż odpowiedź Wożąc panią Daisy.

Ten film był drugim najbardziej dochodowym filmem lat 90. i był oparty na powieści o powrocie dinozaurów.

Pokaż odpowiedźJurassic Park.

Najbardziej udany film animowany lat 90. był w rzeczywistości powtórką Hamleta Szekspira.

Pokaż odpowiedźKról lew.

W tym niezwykle udanym patriotycznym filmie Will Smith i Bill Pullman łączą siły, by obronić planetę przed inwazją obcych.

Pokaż odpowiedźDzień Niepodległości.

Jeden z największych zwrotów akcji wszechczasów w filmie, najbardziej pamiętny cytat z tego filmu to „Widzę martwych ludzi”

Pokaż odpowiedźSzósty zmysł.

Planeta, która ma zostać zniszczona przez zbuntowaną asteroidę? Zgodnie z tym filmem potrzebujemy tylko wiertarki naftowej i epickiej ballady Aerosmith.

Pokaż odpowiedźArmageddon.

Jeden z niewielu sequeli uważanych za równy lub lepszy od oryginału, w tym filmie Arnold zmienił się z robota-złoczyńcy w robota-obrońcę.

Pokaż odpowiedźTerminator 2.

Ten film, zawierający najbardziej zmysłową scenę kształtowania gliny w historii, zawierał Patricka Swayze i nawiedzoną Demi Moore.

Pokaż odpowiedźGhost.

Jeden z niewielu filmów pełnych akcji, w których złoczyńcę grają przypadkowe burze, ten film śledził ścigających burze Helen Hunt i Billa Paxtona.

Pokaż AnswerTwister.

Wśród najlepszych filmów wojennych, jakie kiedykolwiek nakręcono, ten epos opowiadał o Tomie Hanksie jako amerykańskim sierżancie podczas II wojny światowej, gorączkowo próbującym ocalić kogokolwiek poza Mattem Damonem.

Pokaż odpowiedźOcalić szeregowca Ryana

Błyskawiczny świąteczny klasyk, ten film koncentruje się na 8-latku broniącym swojego domu przed „lepkimi bandytami”.

Pokaż odpowiedźKevin sam w domu.

Wspaniała gra na podstawie „Alegorii jaskini” Platona, ten film z Keanu Reevesem w 1999 roku zmienił umysły.

Pokaż odpowiedźMatrix.

Jeden z ostatnich świetnych występów Seana Connery'ego, ten film podąża za nim, gdy łączy siły z Nicholasem Cage'em, aby pokonać zbuntowanego generała Eda Harrisa na wyspie Alcatraz.

Pokaż odpowiedźThe Rock.

Pytania sportowe z lat 90.:

Ta najbardziej utytułowana franczyza prosportowa lat 90. zdobyła 6 tytułów mistrzowskich w ciągu dekady.

Pokaż odpowiedźChicago Bulls.

„The Great One” to pseudonim tej legendy, która lata 90. spędziła z LA Kings i New York Rangers.

Pokaż odpowiedźWayne Gretzky.

„Żelazny Mike” to pseudonim tego przerażającego sportowca z lat 90.

Pokaż odpowiedźMike Tyson.

Ta franczyza kontynuowała swoją dominację od lat 80-tych z 2 zwycięstwami w Super Bowl w latach 90-tych z nie jednym, ale dwoma różnymi rozgrywającymi.

Pokaż odpowiedźSan Francisco 49ers.

Ten kanadyjski zespół zdobył wiele tytułów MLB w latach 90.

Pokaż odpowiedźToronto Blue Jays.

Jordan's Bulls dominowali w latach 90., ale jaka inna drużyna zdobyła wiele tytułów podczas jego przerwy w baseballu?

Pokaż odpowiedźHouston Rockets

Ta dominująca drużyna hokejowa zdobyła kolejne tytuły na początku lat 90. dzięki gwiazdom Mario Lemieux i Jaromirowi Jagrowi.

Pokaż odpowiedźPingwiny z Pittsburgha.

Ta franczyza piłkarska odnowiła się jako „Drużyna Ameryki” podczas serii zwycięstw w Super Bowl w latach 90.

Pokaż odpowiedźDallas Cowboys.

To polaryzujące „imperium” baseballu zakończyło lata 90. z 3 tytułami w ciągu 4 lat, co dało mu najwięcej tytułów ze wszystkich serii sportowych w historii.

Pokaż odpowiedźNew York Yankees

Który rozgrywający zmienił narrację całej jego kariery, prowadząc swój zespół do kolejnych zwycięstw w Super Bowl nad Green Bay Packers i Atlanta Falcons, co zakończyło jego wspaniałą karierę?

Pokaż odpowiedźJohn Elway

Ten wielki napastnik rozpoczął karierę w 76ers, zanim zdobył tytuł MVP dla Phoenix Suns (choć przegrał w finale z Jordanem) i ostatecznie zakończył karierę w Houston Rockets.

Pokaż odpowiedźCharles Barkely.

Ten bejsbolowy fenomen jest jednym z nielicznych sportowców, którzy grali z ojcem i dominowali w latach 90. dla Seattle Mariners.

Pokaż odpowiedźKen Griffey Jr.

Ten były wyróżniający się Georgetown i centrum Hall of Fame New York Knick jest uważany za jednego z najlepszych graczy, którzy nigdy nie zdobyli tytułu.

Pokaż odpowiedźPatrick Ewing.

„Wielka jednostka” była miotacza ognia potworem, który również słynie z zabicia bardzo nieprawdopodobnego ptaka jednym ze swoich boisk.

Pokaż odpowiedźRandy Johnson.

„Big Mac” to pseudonim tego kontrowersyjnego pałkarza, który pobił rekord home run w jednym sezonie.

Pokaż odpowiedźMark Maguire.

W skład tego sławnego duetu koszykarskiego wchodzi lider NBA wszechczasów asystujących jako rozgrywający i jeden z najbardziej płodnych strzelców w historii w „Listonorzu” w ataku z mocą.

Pokaż odpowiedźJohn Stockton i Karl Malone.

Ta legenda piłki nożnej poprowadziła reprezentację kobiet do dwóch mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich w 1996 roku, ustanawiając rekord międzynarodowych bramek zdobytych przez mężczyznę lub kobietę po drodze.

Pokaż odpowiedźMia Hamm.

Te niesamowite bliźniaczki nie zaczęły wygrywać większości swoich głównych kierunków aż do lat 2000., ale w latach 90. pojawiły się zarówno w krajobrazie sportowym, jak i popkulturowym jako nastolatki.

Pokaż odpowiedźSerena i Venus Williams.

Ci dwaj łyżwiarze figurowi byli uwikłani w jeden z najstraszniejszych skandali w historii sportu, gdy jeden z nich uderzył drugiego w kolano, próbując wpłynąć na konkurencję.

Pokaż odpowiedźNancy Karrigan i Tonya Harding.

Ten maleńki biegacz zrzucał szczęki i łamał kostki przez całe lata 90. dla Detroit Lions w drodze do Hall of Fame.

Pokaż odpowiedźBarry Sanders.

Pytania dotyczące telewizji z lat 90.:

Ta gwiazda grała nastoletniego geniusza, Doogie Howser, w komedii medycznej z początku lat 90.

Pokaż odpowiedźNeil Patrick Harris.

Ten innowacyjny program skupiał się na ulicznym dzieciaku, który miał okazję wprowadzić się do swoich bogatych krewnych z Kalifornii.

Pokaż odpowiedźFresh Prince of Bel-Air.

Jak nazywała się rodzina z San Francisco występująca w kultowym serialu Pełen dom ?

Pokaż odpowiedźThe Tanners.

Nowy Jork był tłem tej szalenie popularnej komedii z lat 90., która zapoczątkowała kariery takich gwiazd jak Jennifer Aniston, Courtney Cox i Matthew Perry?

Pokaż Odpowiedz Znajomi.

Jakie było słynne imię głównej bohaterki Chłopiec poznaje świat , grana przez Danielle Fishel.

Pokaż odpowiedźTopanga.

Ten histeryczny „show o niczym” był jednym z najbardziej lubianych w historii telewizji.

Pokaż odpowiedźSeinfeld.

Jaleel White zagrał tę przezabawną ikonę nerda w sitcomie z lat 90 Sprawy rodzinne.

Pokaż odpowiedźSteve Erkel.

Być może oryginalny „dramat dla nastolatków”, ten program zrewolucjonizował telewizję, zajmując się drażliwymi tematami, takimi jak uzależnienia, zaburzenia odżywiania, nastoletnia ciąża i nie tylko, ponieważ zrodził pokolenie naśladowców.

Pokaż odpowiedźBeverly Hills, 90210.

Tim Allen zagrał główną rolę w tym sitcomie dla robotników o poręcznym gospodarzu programu telewizyjnego.

Pokaż odpowiedźUlepszenia w domu.

Ta aktorka stała się ikoną lat 90. dzięki szalonemu sukcesowi swojego programu: Ally McBeal.

Pokaż odpowiedźCalista Flockheart.

Ten Twoje zdrowie spin-off zdobył 37 własnych nagród Emmy i działał przez 11 lat.

Pokaż odpowiedźFrasier.

Ta brunetka z lat 90. grała w filmach takich jak Wiem co zrobiłeś poprzedniego lata , oraz Nie mogę się doczekać.

Pokaż odpowiedźJennifer Love Hewitt.

Ten zniewalający, klasyczny serial science-fiction utrzymany w konwencji „The Truth is Out There”.

Pokaż odpowiedźZ Archiwum X.

Ta nastoletnia gwiazda pojawiła się zarówno w klasycznym serialu Nickelodeon Clarissa wyjaśnia wszystko a potem z Sabrina, nastoletnia czarownica .

Pokaż odpowiedźMelissa Joan Hart.

Ta komedia dla nastolatków, będąca jednym z najbardziej legendarnych programów w jednym sezonie, pomogła rozpocząć karierę komediowym gwiazdom rocka, takim jak Seth Rogan, James Franco i Jason Segel.

Pokaż odpowiedź Dziwaków i Geeków .

Ta oszałamiająca blondynka wystąpiła w Plac Melrose'a jako Amanda Woodward w latach 1993-1999.

Pokaż odpowiedźHeather Locklear.

Ten serial z lat 90. śledzi losy rodzeństwa zmuszonego do przejęcia rodzinnej restauracji po tym, jak ich rodzice zginęli tragicznie w wypadku samochodowym.

Pokaż odpowiedź Partia Pięciu .

Ta gwiazda R&B odniosła sukces swoją piosenką Chłopak jest mój oprócz jej głównej roli w programie telewizyjnym Mesza

Pokaż odpowiedźBrandy.

Ten animowany program MTV skupiał się na bystrej i zjadliwie sarkastycznej nastolatce, która nosiła swoje charakterystyczne okulary, czarną spódnicę i zieloną kurtkę.

Pokaż odpowiedź Daria .

Ten aktor zagrał jedną z najsłynniejszych ról lat 90. jako Zak Morris Uratowany przez Dzwon .

Pokaż odpowiedźMark-Paul Gosselaar.

Pytania dotyczące muzyki z lat 90.:

Na tym legendarnym debiutanckim albumie zagrali Kirk Cobain i Dave Grohl w Nirvanie.

Pokaż odpowiedź Nieważne

Ci dwaj raperzy współpracowali przy klasyku lat 90. „Nothing but a„ G ”Thing”.

Pokaż odpowiedźDr. Dre i Snoop Dogga.

Tak naprawdę nazywa się legendarny nowojorski raper Notorious BIG.

Pokaż odpowiedźChristopher Wallace.

Ten niesamowity zespół wyprodukował jedną z największych tanecznych piosenek w historii z „Da Funk”.

Pokaż odpowiedźDaft Punk.

„Waterfalls” to najbardziej znana piosenka tej kultowej grupy R&B.

Pokaż odpowiedźTLC.

Ten hardcore'owy zespół z lat 90. łączył rock, rap i sprawiedliwość społeczną w swoich hitach, takich jak „Killing in the Name”.

Pokaż odpowiedź Wściekłość na maszynę.

Ta piosenka zapoczątkowała karierę Britney Spears.

Pokaż odpowiedźDziecko jeszcze raz.

Ten brytyjski zespół zdobył szczyty list przebojów kilkoma hitami, w tym „Wonderwall” i „Live Forever”.

Pokaż odpowiedźOasis.

Ten szalenie utalentowany „Fugee” zdobył 8 nagród Grammy w 1999 roku.

Pokaż odpowiedźLauren Hill.

Alanis Morrisette miała jeden z najlepiej sprzedających się albumów lat 90. z tym klasykiem, na którym znalazły się: Ironic, You Oughta Know i Hand in My Pocket.

Pokaż odpowiedź Postrzępiona mała pigułka.

Ci punkowcy z lat 90. byli głosem przedmieść z takimi hitami jak Longview, When I Come Around i Basket Case.

Pokaż odpowiedźGreen Day.

Come on Over stał się najlepiej sprzedającym się albumem country wszechczasów w 1997 roku po wydaniu przez tego artystę.

Pokaż odpowiedźShania Twain.

Jedyny rockowy album w pierwszej dziesiątce pod względem sprzedaży w latach 90. był nagrany przez tę grupę, która stworzyła „Enter Sandman”.

Pokaż odpowiedźMetallica.

„Bye Bye Bye” i „Tearin Up My Heart” to jedne z najbardziej znanych piosenek tego boysbandu z lat 90.

Pokaż odpowiedźNSYN.

Ten „inny” zespół z Seattle wyprodukował w latach 90. jeden z najwspanialszych albumów rockowych w historii, nazwany po prostu „10”.

Pokaż odpowiedźPearl Jam.

Te brytyjskie panie szturmem podbiły Stany Zjednoczone swoim hitem „Wannabe”.

Pokaż odpowiedźSpice Girls.

Ta grupa wciąż walczy o tytuł „Najbardziej kultowego boysbandu lat 90.” ze swoimi hitami „I Want It That Way”, „As Long As You Love Me” i „Quit Playing Games”.

Pokaż odpowiedźBackstreet Boys.

Niewiele cudów jednego przeboju świeciło tak jasno, jak ta Australijka ze swoim przebojem „Torn”.

Pokaż odpowiedźNatalie Imbruglia.

Ten latynoski bicie serca był sensacją lat 90. ze swoim przebojem, który można przetłumaczyć jako „Living the Crazy Life”.

Pokaż odpowiedźRicky Martin.

Każdy prawdziwy miłośnik lat 90. powinien od razu poznać zespół braci stojących za przebojem „MMMBop”.

Pokaż odpowiedźHansen.

Pytania dotyczące historii i kultury lat 90

Prezydent z lat 90. kierował kwitnącą gospodarką, ale napotkał pewne problemy, gdy miał jakieś relacje ze stażystą.

Pokaż odpowiedźBill Clinton.

Pod czyim przywództwem ostatecznie upadł Związek Radziecki?

Pokaż odpowiedźMichaił Gorbaczow.

Uwolnienie tego pokojowo nastawionego więźnia politycznego po 27 latach niewoli na wyspie Robyn świętowano na całym świecie.

Pokaż odpowiedźNelson Mandela.

Czarni mężczyźni pokojowo zebrali się w Waszyngtonie, aby zaprotestować przeciwko trudnym warunkom ekonomicznym i różnicom rasowym podczas tego wydarzenia z 1995 roku.

Pokaż odpowiedźMillion Man March.

Przerażająca masowa strzelanina w tym liceum w Kolorado byłaby niestety pierwszymi wieloma incydentami masowymi ofiarami w amerykańskich szkołach.

Pokaż odpowiedźColumbine.

W którym roku zamieszki w Los Angeles wstrząsnęły narodem i spowodowały katastrofalne zniszczenia?

Pokaż odpowiedź1992.

Jaki biały nacjonalistyczny terrorysta dokonał zamachu bombowego w Oklahoma City?

Pokaż odpowiedźTimothy McVeigh.

Powstanie tej nowej waluty w „Starym Świecie” miało ogromne konsekwencje dla rynków na całym świecie.

Pokaż odpowiedźEuro.

Pod jaką wymarłą nazwą najlepiej znana byłaby pierwsza duża przeglądarka internetowa, pierwotnie nazywana „Mozaika”?

Pokaż AnswerNetscape Navigator.

Paranoja zrodziła strach przed tą przesadną niedoszłą katastrofą pod koniec dekady, która głosiła, że ​​światowe komputery zwariują z wybiciem północy do końca 1999 roku.

Pokaż odpowiedź Błąd Y2K.

Kolekcjonowanie tych futrzastych przyjaciół zwierząt stało się lukratywną obsesją w latach 90.

Pokaż odpowiedźBeanie Babies.

Premiera tej konsoli do gier ożywiła gry takie jak Mario Kart, Super Smash Bros i Zelda: The Ocarina of Time.

Pokaż odpowiedźNintendo 64.

Proces tego gwiazdora sportowca poruszył naród, ponieważ uznano go za niewinnego zabicia żony i jej przyjaciela.

Pokaż odpowiedźOJ Simpson.

Nagła śmierć tego ukochanego monarchy zszokowała świat i zainspirowała piosenkę Eltona Johna.

Pokaż odpowiedźKsiężniczka Diana.

Ta piłkarka trafiła na pierwsze strony każdego magazynu i gazety, kiedy zdjęła koszulkę po rzucie karnym, który wygrał Puchar Świata.

Pokaż odpowiedźBrandi Chastain.

Ten hiszpański popowy przebój z 1995 roku zainspirował prawdopodobnie najbardziej kultowy szał taneczny lat 90.

Pokaż odpowiedźMacarena.

Ta zapomniana usługa piractwa muzycznego w latach 90. podpaliła włosy szefa wytwórni płytowej.

Pokaż odpowiedźNapster.

Te „cyfrowe zwierzaki” były wielkim szaleństwem na zabawki w latach 90., kiedy trzeba było je nakarmić, inaczej mogły umrzeć z głodu!

Pokaż odpowiedźTamagotchis.

Operacja „Pustynna Burza” obejmowała inwazję USA na jaki kraj?

Pokaż odpowiedźIrak.

W 1996 roku urodził się pierwszy sklonowany ssak, jaka była nazwa i gatunek tego słynnego stworzenia?

Pokaż odpowiedź Owca Dolly.