Rytuały Księżyca w nowiu

 Rytuały Księżyca w nowiu

Czy kiedykolwiek czułeś, że musisz po prostu rzucić wszystko i zacząć od nowa?

Odnajdujemy nowe początki w nowych latach szkolnych, nowe związki, nowe prace, nowe pamiętniki. Robimy postanowienia na Nowy Rok i obiecujemy, że będziemy się ich trzymać… tylko po to, by zapomnieć o siłowni lub wydać wszystkie nasze pieniądze do 6 stycznia.

Każdy wie, że te coroczne postanowienia poświąteczne – bądź fit, znajdź nową karierę, oszczędzaj pieniądze – są tak samo jednorazowe jak papierek wokół prezentów pod choinką.

A gdybyś mógł to policzyć? Co by było, gdybyś mógł ustawić intencje, które miałyby znaczenie? Pomógł Ci poczuć się mniej zestresowanym, bardziej spełnionym, bardziej produktywnym… szczęśliwszym?

Wprowadź rytuały nowiu! Księżyc w nowiu występuje raz w miesiącu. W tym czasie Księżyc wydaje się ciemny, ponieważ strona Księżyca oświetlona przez Słońce nie jest widoczna z Ziemi. Uważa się, że jest to pomyślny czas na nowe początki, czas na rozpoczęcie projektów, planowanie, a nawet sadzenie roślin.

Kiedy w tym czasie wprowadzamy rzeczy w życie, zmieniająca się energia Księżyca, gdy przechodzi on przez swoje fazy, pomaga nam utrzymać pęd, gdy zmierzamy w kierunku tego, czego chcemy.

Więc chcesz wykorzystać moc Księżyca w nowiu? To jest łatwe. Stwórz swój własny, osobisty rytuał nowiu, którego możesz używać, aby co miesiąc opierać się na swoich intencjach.

Kiedy odprawiam rytuał nowiu?

Kiedy jest nów! Dokładnie, która godzina zależy od Ciebie. Niektórzy ludzie lubią zaznaczać nowiu wieczorem przed nocą, gdy księżyc jest w nowiu. Niektórzy poświęcają czas następnego ranka lub wieczora następnego dnia.

Jeśli nie masz innych zobowiązań, możesz nawet odprawić swój rytuał dokładnie o tej godzinie, która jest zapisana w harmonogramie księżyca. (Uwaga: prawdopodobnie będzie to bardzo późno w nocy/wcześnie rano!)

Co muszę zrobić?

Nie musisz nic robić. Najważniejsze jest to, aby rytuał był dla ciebie osobisty, aby miał dla ciebie znaczenie i znaczenie.

Energia Księżyca w nowiu polega na zdzieraniu warstw, docieraniu aż do rdzenia. Dowiedz się, czego potrzebujesz w tej chwili, i od tego momentu ruszaj do przodu.

Może to być nieprzyjemne, jak świeża, nowa skóra gojąca się po ranie. Ale to dobrze. Po to właśnie jest ten czas przetwarzania, aby odrzucić stare, poczuć nasze uczucia i zamanifestować nowe.

Pierwsze kroki: czego potrzebujesz do rytuału nowiu

Absolutne minimum potrzebne do wykonania rytuału nowiu to:

 • dziesięć do dwudziestu minut dla siebie
 • przestrzeń, która jest wygodna/cicha, w której można się zrelaksować
 • papier/zeszyt i długopis
 • wszystko, czego potrzebujesz, aby znaleźć się we właściwej przestrzeni nad głową (kadzidło, określona muzyka, a nawet wygodne ubrania)

Jak omówimy, istnieje wiele rzeczy, które możesz dodać do swojego rytuału, ale jeśli jesteś naprawdę zajęty, żonglujesz zobowiązaniami (patrz: dzieci!) lub masz tymczasową sytuację życiową, to wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć. To właśnie w najbardziej pracowitych okresach najbardziej potrzebujemy samoopieki. Zanotuj w swoim kalendarzu. Potraktuj to jako zobowiązanie wobec siebie.

Oczyszczanie: zmyć przeszłość

Umyj się. Nie naprawdę! Oczyść się, dokładnie i świadomie. Bądź delikatny, ale dokładny.

Wmasuj opuszki palców w skórę głowy. Poświęć kilka dodatkowych chwil na masowanie mięśni podczas mycia skóry.

Wykonuj rytuały łazienkowe, które pomogą Ci poczuć się odmłodzonym – peeling, maska ​​na twarz, obcinanie paznokci, cokolwiek! Poświęć czas, aby umyć swoje ciało z troską i miłością. Bądź dla siebie delikatny.

Jeśli masz do niej dostęp, rytualna kąpiel to świetny sposób na prawdziwy relaks podczas oczyszczania. Kilka rzeczy, które możesz dodać, aby rytuał oczyszczania był wyjątkowy:

 • sole do kąpieli/bąbelki do kąpieli
 • płatki kwiatów/pachnące zioła
 • światło ze świeczki
 • pachnący żel do mycia ciała, mydło, kadzidło lub olejek
 • balsam

Używaj rzeczy o aromatach, które uważasz za relaksujące i oczyszczające. Polecam takie zapachy jak łagodne cytrusy, bergamotka czy geranium. Nic zbyt energicznego (cytryna lub mięta) ani zbyt relaksującego (wanilia lub lawenda). Chcesz czuć się spokojny, ale refleksyjny.

Jeśli nie masz luksusu kąpieli, piękne oświetlenie i odpowiednie zapachy załatwią sprawę. Jeśli wszystko jest ciasne i wszystko, co masz, to trochę mydła i ogarek starej świecy, to tak naprawdę nie ma znaczenia. Tu chodzi o twoje intencje. Opcjonalne dodatki mogą pomóc Ci wprowadzić nastrój, ale nie pozwól, aby brak luksusowych kosmetyków uniemożliwił Ci stworzenie i wykonanie rytuału nowiu! Jeśli naprawdę zależy Ci na czasie, po prostu dokładnie umyj ręce i twarz.

Stawanie się duchowym: zbuduj ołtarz

Znajdź płaską powierzchnię. Może to być mały stolik, taca, siedzisko krzesła, róg biurka/stołu. Idealnie podwyższona powierzchnia, na której można ustawić i pozostawić w stanie nienaruszonym przez cały miesiąc.

Ale jeszcze raz, nie pozwól, aby przeszkodził Ci brak miejsca lub mebli. Jeśli musisz ustawić tymczasowy ołtarz na podłodze i sprzątać go po każdym użyciu, to w porządku. Postaraj się jednak znaleźć specjalne miejsce do przechowywania przedmiotów ołtarzowych, aby nic nie zginęło ani nie uległo zniszczeniu.

Co więc powinieneś umieścić na swoim ołtarzu? Wszystko, co jest dla Ciebie wyjątkowe! Oto kilka pomysłów:

 • twój pamiętnik/dziennik, jeśli go prowadzisz
 • kamienie/kryształy
 • karty tarota/wyroczni
 • element biżuterii, który często nosisz
 • talizman, który nosisz ze sobą
 • cokolwiek specyficznego dla tego, co manifestujesz (na przykład karta-klucz lub smycz, jeśli szukasz podwyżki lub awansu w pracy)
  naturalne/znalezione przedmioty, które przynoszą Ci radość

Wykorzystaj ołtarz, który stworzyłeś, jako miejsce do medytacji, czytania kart tarota na nadchodzący miesiąc lub po prostu zastanawiania się nad tym, nad czym chcesz pracować.

Podczas nowiu powinniśmy zostawić za sobą to, co nam nie służy i ruszyć ku przyszłości, w której będziemy bardziej w harmonii ze światem i własnymi pragnieniami. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić przy swoim ołtarzu, aby zaznaczyć nowiu.

Wyjść ze starym…

Małe, osobiste czyny stają się rytuałami, kiedy nadamy znaczenie naszym działaniom. Jeśli jest coś, co musisz odpuścić – z ostatniego miesiąca, roku, a może znacznie dłużej – są rzeczy, które możesz zrobić, aby wesprzeć to emocjonalne uwolnienie.

Zapisz na małej kartce to, czego chcesz się pozbyć. Następnie wykonaj jedną z następujących czynności:

Zanurz papier w wodzie (bardzo satysfakcjonujące, jeśli użyłeś atramentu, który będzie płynął!).
Spal papier. Najbezpieczniejszym sposobem na to jest trzymanie papieru nad zlewem, z dala od ciała. Zapal jeden koniec, wrzuć do zlewu i obserwuj, jak się spala. Możesz to zrobić również na świeżym powietrzu.
Podrzyj papier na kawałki i wrzuć do kosza na śmieci (lub kompostu, jeśli jest biodegradowalny!).

Alternatywnie możesz użyć tablicy suchościeralnej i ścieralnego markera lub tablicy kredowej i kawałka kredy, aby napisać i wymazać to, czego chcesz się pozbyć.

…i wchodzimy z nowym

Zapisz swoje intencje na następny miesiąc. To może być cokolwiek zechcesz. Oto kilka przykładów  intencji nowiu:

 • Każdego dnia będę się starać
 • Zamierzam znaleźć czas na pielęgnację
 • wybaczę sobie
 • Moje talenty zostaną docenione
 • Mogę zrobić następny krok

Możesz rozrzucić te notatki po całym ołtarzu lub położyć notatnik z twoimi słowami w środku. Przemyśl dokładnie, co będzie Ci najlepiej służyło w nadchodzącym miesiącu. Zapisz to jedno szczególne zdanie na innym małym skrawku papieru.

Połóż tę kartkę wszędzie tam, gdzie uważasz, że może ci się najbardziej przydać: pod poduszką, w torebce, w kieszeni płaszcza, na lustrze. Trzymaj go w dłoni i powtarzaj święte słowa w swoim umyśle, ilekroć potrzebujesz siły i uziemienia przez cały miesiąc.

Znalezienie przywrócenia: wypij to

Inną opcją (którą możesz zrobić równie dobrze lub zamiast powyższych) jest postawienie napoju na swoim ołtarzu. To mógłby być:

 • woda
 • herbata ziołowa
 • wino
 • gorąca czekolada/kakao
 • nalewka ziołowa

To świetny sposób na relaks po zakończeniu rytuału. Zapal kilka świec i medytuj nad tym, czego potrzebujesz: siły, uzdrowienia, energii, pasji, zrozumienia, miłości. Wyobraź sobie, że energia z Księżyca w nowiu wpływa do Twojego kieliszka, dając Ci dokładnie to, czego potrzebujesz. Pij swój napój tak wolno i rozważnie, jak to możliwe.

Umieść pustą szklankę lub filiżankę na ołtarzu na noc (lub tak długo, jak możesz utrzymać ołtarz złożony) i podziękuj szklance, twojemu ołtarzowi i nowiu za to, że zebrali się dla ciebie w ten sposób tej nocy.