Rytuały Pełni Księżyca

  Rytuały Pełni Księżyca

Księżyc to najbliższe ciału niebieskiemu planety Ziemia, dlatego bardzo silnie odczuwamy jego wpływ, zwłaszcza gdy zmienia on swoją fazę.

Ten satelita ma 28-dniowy cykl, osiągając swój szczyt w fazie pełni księżyca. Księżyc reprezentuje nasze emocje, rodzinę i strefę komfortu w astrologii.

Pełnia oznacza koniec cyklu, więc jest to doskonały czas, aby zebrać owoce swoich wysiłków i odpuścić te relacje lub projekty, które nie służą już twojemu najbardziej autentycznemu ja.Czytaj dalej i odkryj różne rytuały Pełni Księżyca, które pomogą Ci w pełni wykorzystać ten moment.

Czym dokładnie jest rytuał pełni księżyca?

Księżyc w nowiu oznacza początek nowego cyklu, w którym możemy zasiać ziarno naszych intencji.

Możemy obserwować, jak te nasiona rosły podczas pełni Księżyca i zbierać owoce tego, co rozpoczęliśmy, gdy Księżyc i Słońce były w połączeniu podczas nowiu.

Rytuały Pełni mają na celu wzmocnienie jej efektów i lepsze wykorzystanie jej możliwości.

Jak wpływa na nas pełnia księżyca?

Nie jesteś sam, jeśli masz problemy ze snem podczas pełni księżyca.

Podczas tej fazy emocje sięgają zenitu, a my czujemy się bardziej szaleni i wrażliwi niż zwykle, co prowadzi nas do impulsywnych działań lub bycia bardziej nastrojowymi.

W końcu Pełnie to bardzo intensywny czas, kiedy łączymy się z kosmiczną energią Wszechświata. Ta faza pociąga za sobą głęboki proces transformacji, który wpływa na jedną lub więcej dziedzin naszego życia.

Jakie są zalety rytuałów pełni księżyca?

Rytuały Pełni Księżyca to sposoby na połączenie się z naturalnymi rytmami kosmicznego tańca. Pomaga nam uspokoić emocje i skierować je w produktywny kierunek.

Pomogą ci również uświadomić sobie te relacje i projekty, które już cię nie satysfakcjonują i które musisz odpuścić, aby powitać inne możliwości.

15 rytuałów pełni księżyca, aby wypróbować tę następną pełnię księżyca

1. Przygotuj wodę księżycową.

Weź szklankę wody i umieść ją w pełnym świetle księżyca, aby mogła wchłonąć swoją moc. Nie ma znaczenia, czy w domu, czy na zewnątrz; wszędzie, gdzie jest światło księżyca.

Następnie wypowiedz pozytywną afirmację nad pojemnikiem, aby zapieczętować swoją intencję. Pozostaw na noc, a rano będzie gotowy do użycia!

Możesz go używać do kąpieli, picia, a nawet podlewania roślin.

2. Naładuj swoje kryształy.

Pełnia to doskonała okazja do oczyszczenia kryształów i naładowania ich.

Po prostu umieść je w świetle księżyca na noc, a rano będą gotowe.

3. Przytrzymaj krąg pełni księżyca.

Tego rodzaju zjazdy są doskonałym sposobem na spotkanie przyjaciół i pracę z energią pełni księżyca.

Możesz uczynić ten krąg tak wyjątkowym, jak to tylko możliwe, ale nie zapomnij ustalić intencji, oczyścić swoją energię i podzielić się swoimi emocjonalnymi doświadczeniami.

4. Wykonaj wróżenie z wyroczni lub karty tarota.

Pełnie księżyca wzmacniają nasze psychiczne dary, czyniąc z nich potężny czas na wróżenie. Możesz więc wykorzystać swoją intuicję, czytając karty tarota.

Chwyć swoją ulubioną talię wyroczni i poproś ją o radę w tym momencie twojego życia. Karta, którą wyciągniesz, da ci inspirację i wskazówki, których potrzebujesz, aby iść naprzód.

5. Weź kąpiel w pełni księżyca.

Weź dodatkową specjalną kąpiel podczas pełni księżyca, aby połączyć się z jego potężną energią. Wypowiedz na głos intencje pełni księżyca podczas relaksu w wannie.

Wizualizuj energie pełni księżyca, które przywracają twoje ciało i dostosowują twoje myśli do pragnień twojego serca.

6. Wykonaj medytację przy pełni księżyca.

Pełnie księżyca są owocnymi momentami do medytacji, ponieważ połączenie z naszym wyższym ja jest silniejsze.

Przed przystąpieniem do jakiegokolwiek innego rytuału przeprowadź krótką medytację, aby dostosować swój umysł do celów, które chcesz osiągnąć.

Usiądź wygodnie w cichym miejscu, a następnie zamknij oczy i poczuj moc księżyca wypełniającą pokój i twoje ciało.

Oddychaj głęboko i wyobraź sobie światło księżyca oczyszczające twój umysł, ciało i ducha.

Po kilku minutach spróbuj powoli otworzyć oczy i powtórz tyle razy, ile uznasz za konieczne, zanim pełnia osiągnie swój szczyt.

7. Wypróbuj rytuał manifestacji pełni księżyca.

Pełnia pomaga szybciej manifestować swoje intencje. Rytuał manifestacji może wzmocnić twoje pragnienia i pomóc ci je urzeczywistnić.

Zbierz kilka obiektów, które zawierają energię tego, co chcesz zamanifestować. Może to być książka, obraz, kryształ lub cokolwiek innego.

Następnie umieść je w specjalnym miejscu lub ołtarzu i medytuj z niego przez kilka minut. Porzuć wszelkie osądy, gdy wyobrazisz sobie, jak otwierasz strumień obfitości w swoim życiu.

8. Uwolnij to, co już ci nie służy.

Pełnia często wiąże się z uwalnianiem rzeczy, które już Ci nie służą. Możesz to zrobić, angażując się w rytuał uwalniający.

Na przykład zapisz wszystko, czego chcesz się pozbyć podczas tej pełni księżyca. Może to być związek, obiekt, projekt, a nawet uczucie.

Następnie poświęć chwilę na wizualizację, jak byś się czuł po uwolnieniu tych rzeczy ze swojego życia.

Następnie spal kartkę przy pełni księżyca i zakończ rytuał, dziękując księżycowi za pomoc w tym procesie.

9. Wykonaj rytuał miłosny przy pełni księżyca.

Jeśli miłość jest twoim głównym zmartwieniem podczas tej pełni księżyca, możesz rzucić zaklęcie słoika z miodem, które pomoże ci uzyskać to, czego szukasz w tym dziale.

Do słoika włóż miód, alkohol, płatki róż, zioła i wybrany kryształ. Następnie napisz swoją intencję miłosną na kartce papieru i umieść ją w słoiku.

Zamknij pokrywkę i potrząśnij wszystkim podczas wizualizacji swojej intencji. Możesz podnieść swoją energię, tańcząc, śpiewając lub grając na instrumencie.

Gdy świeca się wypali, wyrzuć słoik do kosza na śmieci, wiedząc, że twoje zaklęcie zostało zakończone.

10. Dziennik.

Pełnia księżyca to świetny czas na prowadzenie dziennika. Zapisz wszystko, co przychodzi ci do głowy, ale nadaj priorytet tym tematom, które chcesz zamanifestować lub uwolnić.

Zapytaj siebie:

Co powstrzymuje mnie przed życiem marzeń?

Jak mogę odpuścić rzeczy, które już mi nie służą?

Jakie rzeczy chcę przyciągać do swojego życia?

11. Wyjdź na zewnątrz.

Spędzaj czas na zewnątrz, aby chłonąć moc pełni księżyca. Świetnym sposobem na dostosowanie się do swoich intencji jest połączenie się z naturą i włączenie niektórych z tych rytuałów do swojej wycieczki.

Możesz medytować przy świetle księżyca, prowadzić dziennik leżąc na trawie lub wróżyć z tarota w swoim ogrodzie.

12. Wypróbuj wizualizację pracy z oddechem.

Zamknij oczy i wyobraź sobie księżyc w nowiu. Następnie, podczas wdechu, wyobraź sobie, że księżyc w nowiu powoli rośnie, aż osiągnie szczyt, gdy skończysz wdychać.

Wstrzymaj oddech u góry, wizualizując księżyc w pełni i jego jasne światło wypełniające twoje ciało.

Podczas wydechu wyobraź sobie, jak księżyc słabnie, jednocześnie puszczając wszystko, co chcesz uwolnić.

13. Wykonaj rytuał miłości własnej.

Rozpocznij rytuał rozciągając ciało lub wykonując kilka głębokich oddechów.

Następnie wybierz wodę oczyszczającą, taką jak woda różana, woda księżycowa lub dowolna, i usiądź przed lustrem.

Przetrzyj lustro wodą, jednocześnie wizualizując usuwanie wszystkich złudzeń i blokad, które uniemożliwiają ci kochanie siebie.

Zakończ rytuał, dziękując księżycowi i sobie za utrzymywanie cię w miłości własnej.

14. Oczyść swoje otoczenie

Pełnia księżyca oznacza ogromne nagromadzenie emocji i energii. To sprawia, że ​​jest to owocny czas na oczyszczenie środowiska, aby usunąć nagromadzoną energię, której nie chcesz już wykorzystywać.

Posmaruj swój dom świętymi ziołami, a następnie weź długą kąpiel, aby się zrelaksować.

Odtwórz w tle playlistę mis tybetańskich, aby zakończyć rytuał i podziękuj księżycowi za pomoc w tym procesie.

15. Sprawdź swoją listę rzeczy do zrobienia

Pełnia to idealny czas, aby sprawdzić listę rzeczy do zrobienia w danym miesiącu i sprawdzić postępy. Jeśli widzisz, że jesteś bliżej osiągnięcia swoich celów, kontynuuj działania, aby iść dalej.

Bądź proaktywny i stwórz plan, aby szybciej się tam dostać. Jeśli niektóre z celów już ci nie odpowiadają, to jest właściwy czas, aby wykreślić je z listy.

Nie trzymaj się tego, kim byłeś, kiedy tworzyłeś tę listę rzeczy do zrobienia. Przyjmij swoje obecne ja i zmodyfikuj to, co uważasz za konieczne.

Jakich 3 rzeczy należy unikać podczas pełni księżyca?

1. Nie spiesz się, aby rozpocząć coś nowego

Pełnia może sprawić, że poczujesz się zachęcony i zwiększysz swój entuzjazm. Jednak nie zaleca się rozpoczynania nowych rzeczy w tym momencie.

Oprzyj się pokusie podejmowania nowych przedsięwzięć lub podejmowania ważnych decyzji. Pełnia księżyca to czas zakończenia, więc skup się na zbieraniu owoców z nasion, które zasiałeś podczas nowiu.

Poczekaj jeszcze dwa tygodnie, aby rozpocząć coś nowego podczas następnego nowiu. Pomoże Ci bardziej efektywnie zanurzyć się w te nowe działania.

2. Nie reaguj przesadnie

Pełnia sprawia, że ​​nasze emocje sięgają zenitu, ale nie martw się. Wszyscy przechodzą przez ten sam proces. Możesz być bardziej drażliwy niż zwykle, ale pamiętaj, że wszyscy inni też.

Unikaj więc przesadnej reakcji na trywialne rzeczy. Weź kilka głębokich oddechów i przemyśl wszystko, zamiast działać impulsywnie.

3. Nie podejmuj pochopnych decyzji

Pełnie księżyca to emocjonalne, energetyczne i poruszające czasy. Możesz ulec pokusie, by działać impulsywnie, ale za kilka tygodni możesz tego żałować.

Zwolnij i w pełni przeanalizuj to, co masz zamiar zrobić, zanim się do tego zaangażujesz. Bądź cierpliwy, a później nie będziesz musiał mierzyć się z konsekwencjami.

Następny : Rytuały Księżyca w nowiu