Skąd wiesz, czy kogoś kochasz?

  Skąd wiesz, czy kogoś kochasz

Zakochanie jest pełne zapierających dech w piersiach chwil. Możesz mieć trudności z jedzeniem lub spaniem, ponieważ wszystko, co możesz zrobić, to myśleć o nich. Okazuje się, że nie tylko ty! W mózgu zachodzą dramatyczne zmiany chemiczne, kiedy zakochujesz się w kimś. Bycie chorym z miłości to nie żart, więc oto 10 znaków, które pokazują, że jesteś naprawdę, szaleńczo, głęboko zakochany.

1. Obsesyjnie o nich myślisz.

Kiedy po raz pierwszy się zakochujesz, wszystko, co możesz zrobić, to o nich myśleć. Co oni teraz robią? Kiedy zobaczysz je następnym razem? Odpiszą?!To dlatego, że otrzymujesz wysokie uwalnianie dopaminy (hormonu dobrego samopoczucia) i ma to takie same efekty jak po zażyciu kokainy . Nic dziwnego, że Twoja druga połówka uzależnia!

Bycie zakochanym zmienia również poziom serotoniny, co może powodować zachowania obsesyjne. Badanie z 2012 roku odkryli, że zakochani uczestnicy spędzają 65% swojego dnia na myśleniu o swoim jedynym.

2. Chcesz spędzić razem czas.

Tak, lubisz ich towarzystwo, ale zmiany chemiczne w twoim mózgu sprawiły, że uzależniłeś się od wspólnego spędzania czasu.

Twoje ciało pragnie zastrzyku dopaminy, którą dostajesz w dużych dawkach, kiedy się widzisz. Podobnie jak czekolada i ćwiczenia, zakochanie daje ci haj.

3. Czujesz się lepki.

' Lepkość ’ jest często postrzegane jako złe, ale ma kluczowe znaczenie dla ewolucji społecznej. Ludzie, którzy wędrują samotnie, mają mniejsze szanse na przeżycie w dziczy, więc sprawdzanie miejsca pobytu partnerów zwiększa ich bezpieczeństwo.

Otrzymujesz również wyższy poziom hormonu miłości oksytocyna , znany również jako „hormon przytulania”. Oksytocyna wywołuje uczucie zaufania i więzi. Jednak druga strona jest doświadczać zazdrości .

To całkowicie normalne uczucie emocjonalnego przywiązania do partnera. Pamiętaj jednak, aby nie mieszać prawdziwej troski i współczucia z kimś, kto kontroluje.

4. Lubisz być fizycznym.

Chociaż seks nie jest jedyną rzeczą w związku, zrozumiałe jest, że im więcej go uprawiasz, tym bardziej go chcesz. To dlatego, że chemiczna oksytocyna tworzy więzi i intymność społeczną.

Biorąc pod uwagę, że pary częściej „zabierają się do roboty” na wczesnych etapach swojego związku, nie jest niespodzianką, że lubisz być razem fizycznie, kiedy po raz pierwszy się zakochujesz.

5. Ciągle jesteś rozkojarzony.

Studia pokaż, że twoje funkcje poznawcze są osłabione, gdy się zakochujesz, i skany MRI wskazują, że niektóre obszary mózgu „dezaktywują się”. Rezultatem jest zmniejszenie skupienia i poziomu koncentracji. Energia, z której czerpiesz wzrasta poziom dopaminy może również utrudniać spanie, a nawet jedzenie.

Sprawdzanie e-maili i dobry sen stały się jeszcze trudniejsze!

6. Chcesz spróbować z nimi nowych rzeczy.

To normalne, że na pierwszej randce idziesz na kompromis lub wykonujesz czynności, które lubi twój partner, ponieważ ci zależy. To dlatego, że wypróbowanie z nimi czegoś nowego tworzy wyjątkowe doświadczenie więzi. Pary też są bardziej zadowoleni ze swoich relacji podczas próbowania różnych czynności. Śmiało, ciesz się snowboardem! To coś, czego mogłeś nigdy nie spróbować bez swojej drugiej połówki.

7. Uwielbiasz ich indywidualność.

Może masz typ, ale być może ten typ to także ktoś, kto jest trochę clutz i uwielbia horrory. To, co mogło zacząć się jako oczywista atrakcyjność fizyczna, może się pogłębić w atrakcyjność emocjonalną i zaczynasz zauważać ich wyjątkowość. Każdy woli inne dziwactwa i nie ma dwóch takich samych osób. Więc kiedy poznajesz kogoś lepiej, okazuje się, że jego niedoskonałości są tym, co czyni go doskonałym.

8. Chcesz dla nich jak najlepiej.

„Współczująca miłość” rozwija się po tym, jak namiętna miłość miała swój czas w centrum uwagi. Nadal możesz czuć do siebie pasję, ale istnieje również głęboki poziom zaufania, zaangażowania i intymności. Dzielisz się każdym aspektem swojego życia i chcesz dla nich tego, co najlepsze. Niezależnie od tego, czy wspierasz ich, jeśli zamierzają wrócić do szkoły, czy robisz im poranną kawę, masz na sercu tylko ich dobro.

9. Twoje cechy osobowości wzajemnie się uzupełniają.

„Przeciwieństwa się przyciągają” to powszechne powiedzenie w związkach i nie bez powodu. Jesteś początkowo ciągnie do kogoś innego ponieważ są nowe, ekscytujące i intrygujące. Ich działania i reakcje mogą kontrastować z twoim myśleniem i zwiększać empatię dla innych cech osobowości. Może jesteś pobudliwy i porywczy, podczas gdy twój partner jest spokojny i ugruntowany. Często przyciągacie się do siebie, ponieważ druga osoba równoważy was.

Jeśli twoje wartości i cele są zbieżne, twoje przeciwne cechy mają potencjał do długotrwałego i pełnego miłości związku.

10. Kiedy myślisz o przyszłości, oni w niej są.

Kiedy te początkowe pragnienia serotoniny ustąpią, powrócisz do normalnego poziomu wyjściowego. Jednak to nie znaczy, że twoja miłość do nich zniknie! Gdy poziom serotoniny ustabilizuje się, wzrasta poziom oksytocyny (hormonu miłości). . To hormon związany z pragnieniem długotrwałego związku.

Teraz twoje hormony miłosne rosną, zaczynasz czuć więź i ufać swojemu partnerowi. Oznacza to, że czujesz się bezpiecznie, wyobrażając sobie je jako część swojej przyszłości.

Pamiętaj, miłość, zdarza się w różnym stopniu. Niektórzy z nas nurkują najpierw w głowę, podczas gdy inni czują to powoli, a potem wszystko na raz. Chociaż bycie zakochanym to wyboista jazda, wszyscy wiedzą, że warto podróżować.