Zgodność Barana i Skorpiona

  Zgodność Barana i Skorpiona

Swoboda i ostrożność nie są cechami charakterystycznymi tego fascynującego i dynamicznego duetu, gdy ich ścieżki się skrzyżują i głęboko połączą w więź, która będzie nierozerwalna zarówno dla Barana, jak i Skorpiona.

Jako dwa znaczące punkty zwrotne w podróży naszej Duszy, archetyp Barana reprezentuje pierwszy oddech i wszystko, co jest związane z ruchem do przodu, podczas gdy Skorpion reprezentuje ostatni, a więc wszystko, co jest związane z transformacyjnymi, enigmatycznymi i konfrontacyjnymi doświadczeniami, w których stajemy w obliczu iluzję „osobowości” i obudź się do rzeczywistości Duszy.

To biegunowość narodzin i śmierci, dwie strony tej samej monety. Dwie biegunowości, którymi rządzi ta sama wpływowa siła.Planeta Mars, jak każda inna w naszym Układzie Słonecznym, ma zarówno władcę dnia, jak i nocy.

Baran będący dziennym władcą tej aktywującej planety niesie ze sobą swoje zewnętrzne cechy.

W niedoli; przemoc, stanowcza postawa i napady złości. Z drugiej strony, w równowadze i prawdzie, pokazuje odwagę, przywództwo i wyraźny postęp.

Na swój marsjański sposób wojownik trzymający miecz, gotowy do podjęcia działań i ochrony fizycznej rzeczywistości naszej ziemi.

Skorpion jest nocnym władcą i dlatego jest charakterystyczny dla wszystkiego, co dzieje się w ciemności, głęboko w środku. Pogrążając się w niebezpieczeństwie, prowadzi to do rozwoju skąpych i manipulacyjnych zachowań, jednocześnie pozostając w równowadze i ekspansji; mistycyzm, karmiczne oczyszczenia i głębokie intuicyjne przewodnictwo.

W ten sposób Skorpion służy jako czarna noc, która stawia czoła, prowokuje, a nawet rzuca wyzwanie samemu złu i toczy bitwę w ciemności umysłu i emocji.

Ponieważ są rządzeni przez tę samą planetę, wiele ich cech wewnętrznych jest bardzo podobnych.

Obaj cenią sobie odwagę i konkretne informacje w klarowności naszego bezpośredniego doświadczania rzeczywistości.

Jednak proces tej wewnętrznej Woli nie może być bardziej przeciwny sobie. Świadczą o tym ich stanowiska, podejścia i postawy. Pod powierzchnią ich marsjańska energia jest w całkowitym kontraście.

Jako kardynalny znak ognia Baran jest zmotywowany do robienia rzeczy, przyjmowania inicjacji i poszukiwania przygód. Chce objąć cały świat i nie boi się poruszać tak szybko, jak pozwala na to zapał jego Duszy.

W poszukiwaniu esencji duszy, Skorpion jako stały znak wodny schodzi coraz głębiej w ciemność tajemniczej, emocjonalnej i wewnętrznej wody. Odkrywanie tajemnic, niewidzialnych terytoriów i wszystkiego, co jest przeciwieństwem codzienności.

Ta opozycja skrajnego ekstrawertyka i introwertyka sprawia, że ​​związek między nimi jest procesem pełnym niespodzianek i wysoce konstruktywnych lub destrukcyjnych doświadczeń.

Ich energia porusza się w zupełnie przeciwnym kierunku i nie jest to łatwe do opanowania. Może nawet wydobyć z siebie to, co najgorsze, i dlatego istnieje wiele okazji, aby wspólnie stawić czoła ciemności w sobie i wyjaśnić wszelkie toksyczne zachowania, na które się odwołują.

Obaj kierują się prawdą i dążą do zwiększenia postępowości w swoich przeciwnych kierunkach.

Jeśli zrobią to z poświęceniem, aby zrozumieć nawzajem swoje sposoby, ufając wzajemnej lojalności, mogą rozwijać się po tej samej stronie i pełnić wiodącą rolę, którą zamierzają pełnić.

Chociaż marsjańska energia pomiędzy, w połączeniu z potężnymi transformacyjnymi aspektami energii plutonicznej przenoszonej przez Skorpiona, jednoczą się jako drużyna wojowników i mają do wyboru, czy będą całkowitymi sojusznikami, czy śmiertelnymi wrogami.

Ich silne poczucie kontroli i potrzeba przejęcia sterów wymaga od nich podzielenia się światłem reflektorów i uzyskania zdrowej rekompensaty.

Rozejm jest potrzebny, ponieważ jakakolwiek nierównowaga w dynamice ich mocy i Barana stanie się brutalna i/lub potężna, a przeciwnik Skorpiona skąpy i manipulujący. Cechy ludzkie odrzucają głęboko i jednocześnie.

Na szczycie skwierczącej i parującej kombinacji ich żywiołów ognia i wody leży piękny potencjał bycia silnymi współtwórcami ich osobistej ewolucji.

Kardynał Arian przynosi inicjację, podczas gdy stały Skorpion dodaje głębi, tajemniczości i wytrwałości. Obaj mają ogromną wytrzymałość i znajdą siłę życiową w gorącym powietrzu, w którym bez wątpienia się znajdą.

Jako poszukiwacze wyzwań istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą mieli sporo argumentów. Ale w przeciwieństwie do każdego innego związku, ich kłótnie oznaczają raczej pasję niż niezgodność.

Mieszanie ich żywiołów należy do najbardziej agresywnych i dynamicznych.

Ogień odparowuje wodę, co wskazuje na duże ryzyko zranienia bardzo wrażliwego Skorpiona przez Barana jego brutalną szczerością i bezpośredniością. I ta emocjonalna głębia jest tym, co stłumi ogień, w wyniku czego Skorpion zużyje entuzjazm i żywotność Ariana.

Kierując się instynktownymi i seksualnymi pragnieniami energii Marsa, ta dwójka będzie nie tylko odwoływać się do swoich najsilniejszych potrzeb fizycznych, ale także do swojego ryzykownego, rozbrykanego i przedsiębiorczego ducha.

Potężna, umyślna i namiętna natura Barana jest bardzo atrakcyjna dla Skorpiona. Gdy Skorpion zwróci wzrok na Barana, skupienie się na tym błyszczącym znaku będzie nie do odparcia dla spragnionego chwały i kochającego uwielbienie Barana. Którzy, przeciwnie, będą zachwyceni tajemniczym zbliżaniem się ich wielbiciela. Ktoś tak wyjątkowo nieustraszony, a przez to ekscytujący, jak ten pokaz odwagi, jest dla nich bardzo magnetyczny.

Wkrótce jednak przekonają się, że Skorpion ma dość złożone i bardzo głębokie oddanie z powłoką zaborczości.

Jest to jedna rzecz, o której należy pamiętać, aby Baran, skądinąd bardzo niezależny, nie został złapany w wirującą sieć namiętnej miłości aż do obsesji. Ponieważ to nie tylko bardzo szybko działa im na nerwy, ale także wywołuje w nich gniew, który najprawdopodobniej wyraża się w bardzo destrukcyjny sposób, który sprawi, że skrzywdzony Skorpion będzie walczył.

Jest to rodzaj walki, która nie rozbudza ich namiętności, ale wywołuje pogardę. Wystarczy, żeby zakończyć związek.

Aby przezwyciężyć ryzyko dzielenia tylko bardzo krótkiej podróży łączącej i intymnej, muszą zarówno uświadomić sobie wspólny potencjał, jak i wykorzystać swoje naturalne oddanie i determinację, aby nigdy nie zadowalać się drugim najlepszym.

Ponieważ są jedyną archetypową kombinacją, która pasuje do pasji i siły Woli, mogą świadomie przyjąć zaproszenie do indywidualnego rozwoju, ucząc się, jak odnosić się do wewnętrznego świata drugiej osoby ze współczuciem, akceptacją i tolerancją.

Mają się czego wzajemnie uczyć.

Skorpion, jako naturalny strateg, może pokazać swojemu partnerowi Baranowi, jak nieco zwolnić i mieć dogłębny plan przed podjęciem impulsywnych działań, które nie zawsze prowadzą do najbardziej pożądanego rezultatu. Jest to bardzo cenne dla Barana, ponieważ ich największą krzywdą jest poczucie porażki.

Energia Skorpiona pomaga im stabilizować i kończyć rzeczy, zamiast zaczynać wszystko od nowa. Rezultatem jest uwolnienie ich od niepokoju.

Wzajemnie korzystna dla Skorpiona jest inspiracja wniesiona do stołu przez witalną energię duszy Barana i optymistyczne nastawienie. Znalezienie pewności siebie i odwagi, by odpuścić i nie tkwić w cierpieniu, ale zaakceptować i zdecydować się ruszyć dalej, gdy wysiłki zostaną udaremnione.

Jest to przykład tego, jak harmonizują swoje cechy, komplementując to, czego brakuje innym.

Jednak aby istniała harmonia, musi istnieć równowaga.

Baran musi pozwolić i nauczyć się doceniać często trwające zejście Skorpiona, ponieważ jest to część ich życiowej misji. ich niekończąca się potrzeba mówienia i przetwarzania niewątpliwie podważy i tak już ograniczoną cierpliwość Barana. Uważają, że temat został omówiony i wyjaśniony, gdy zostanie potraktowany uczciwie i z zamiarem pójścia naprzód.

I odwrotnie, Skorpion musi przyjąć i tolerować entuzjastyczną, bezpośrednią i ruchomą strukturę Barana.

Kiedy równowaga jest zachwiana, zbyt dużo wody tłumi rozpalony ogień Barana, co prowadzi do stresu emocjonalnego, a tym samym mściwego zachowania u Skorpiona, który nie radzi sobie pozytywnie z emocjonalnym melodramatem.

A jeśli płomienie są zbyt jasne, parująca woda będzie coraz trudniejsza do uchwycenia, co pobudzi niecierpliwych Baranów do agresji.

Równowaga powstaje dzięki wzajemnemu zrozumieniu. A jednym z obszarów, w których jest to bardzo potrzebne, są potrzeby emocjonalne obu znaków oraz intencja kryjąca się za ich chęcią nawiązania połączenia.

W tym miejscu seksualność odgrywa ważną rolę, ponieważ konfrontuje ludzi z ich emocjami, pragnieniami i intymnymi potrzebami.

Intencją budowania relacji jest to, co kształtuje sub- lub nieświadome wybory i podejście danej osoby.

Arianie szukają i uwielbiają ekscytujący pośpiech związany ze spotkaniem z kimś nowym i poczuciem więzi. Uwielbiają odkrywać możliwości rozwoju i lubią to robić, przeżywając razem jak najwięcej przygód.

Z innej strony Skorpiony są wciągane przez możliwości emocjonalnej transcendencji i odpłaty za głębię, w jakiej zostali zranieni lub doświadczyli tragicznej melancholii.

Istnieje różnica w dojrzałości między tymi dwoma, ponieważ archetyp Barana nie chce, a nawet nie jest w stanie osiągnąć takich poziomów świadomości emocjonalnej. Nie wie, jak zaspokoić potrzeby Skorpionów, a nawet może się bardzo niecierpliwić ich tendencją do ciągłego znajdowania nowych szczegółów i powodów do niezadowolenia.

Brak spotkania w tego rodzaju więzi, a tym samym wewnętrzny przepływ spełnienia, powoduje, że Skorpion uwalnia swoje ukryte emocje i wywołuje zamieszanie.

Ze zrozumieniem i współczuciem dla ich bólu, Baran może zafascynować się tajemnicą i złożonością Skorpionów i uświadomić sobie ogromną moc, która się pod nimi kryje.

Oba znaki oznaczają astrologicznie walkę z księżycem, a tym samym stłumienie emocjonalnego Ja. Używają szorstkości i siły, aby przetrwać, co sprawia, że ​​zdrowy związek emocjonalny jest dla nich ogromnym wyzwaniem.

Ale z drugiej strony to właśnie ich napędza. Poprzez swoją seksualność i eksplorację różnic w ich uczuciowym uczestnictwie, dowiadują się więcej o języku swojej seksualnej natury.

Czułość, której nie ma naturalnie, jest kluczem do zadowolenia tej podróży z zasięgiem jej potencjału.

Baran jest prosty, fizyczny i bardziej męski w swojej zmysłowości. Podczas gdy Scorpio lubi być uwodzicielski i grać w gry, które wykraczają poza ich wcześniejsze doświadczenia seksualne. Szukają nowej muzy, a pod rządami Plutona poszukiwania te nie wiążą się z przyziemnym podejściem.

Pluton prowokuje tabu i instynktowne zachowania. Mogą to być bardzo destrukcyjne cechy, które wiążą się z ich represjami, a tym samym intensyfikują życie seksualne Skorpiona.

Powodem, dla którego brakuje im czułości, jest to, że oba znaki są przeciwieństwami dwóch znaków, którymi rządzi Wenus, planeta romansu i harmonii. Przeciwstawienie Byka i Wagi oznacza, że ​​Arian i Skorpion działają na szkodę Wenus, co sprawi, że pomyślisz, że brakuje miłości.

Ale jest wręcz przeciwnie; jest wiele do odkrycia i wzniesienia z tego, co jest dane, jeśli zaczną od polaryzacji miłości.

Sprawia, że ​​nadchodząca podróż jest ekscytująca, pełna przygód i poszukiwania ich najgłębszych i najmroczniejszych zdolności do kochania. Skorpion doda emocjonalnej warstwy przygodom zapoczątkowanym przez Barana.

Pod względem seksualnym ta eksploracja prowadzi do doświadczeń, które mogą wydawać się „niejasne” dla bardziej konserwatywnych znaków i prowokuje stłumioną naturę społeczeństwa.

Jest to, jak wiemy, bardzo ekscytujące i znaczące dla tych dwóch znaków. I na szczęście wraz z upadkiem Saturna, planety władzy, ograniczeń i krytyki, upadają również sztywne opinie społeczeństwa i czyni Barana prawdopodobnie jedynym zgodnym znakiem załamania Skorpiona.

Jeśli wciąż odkrywają nowe obszary i wykorzystują swoją bezpośredniość komunikacji poprzez opowiadanie historii, ryzyko pozostawienia w ciszy podnosi się i pozwala tym znakom uczyć się od siebie nawzajem potężnej natury.

Więcej kompatybilności

Baran oraz Baran Zgodność

Baran oraz Byk Zgodność

Baran oraz Bliźnięta Zgodność

Baran oraz Nowotwór Zgodność

Baran oraz Lew Zgodność

Baran oraz Panna Zgodność

Baran oraz Funt Zgodność

Baran oraz Skorpion Zgodność

Baran oraz Strzelec Zgodność

Baran oraz Koziorożec Zgodność

Baran oraz Wodnik Zgodność

Baran oraz Ryby Zgodność