Zgodność Byka i Koziorożca

  Zgodność Byka i Koziorożca

Koziorożec to 10. znak zodiaku, który przewodniczy 10. domowi wizerunku publicznego, życia publicznego, sławy, kariery, sukcesu, zawodu, reputacji, ambicji i tego, czym powoli stajemy się w życiu. Koziorożcem rządzi Saturn, jego żywiołem jest Ziemia, modalnością kardynalną, a temperamentem melancholijnym (zimnym i suchym).

Ponieważ Koziorożcem rządzi Saturn – wielki złoczyńca naszego Układu Słonecznego, nic dziwnego, że ten znak jest melancholijny i pesymistyczny, często z nihilistycznym spojrzeniem na życie. Coś zupełnie innego niż Byk, którym rządzi Wenus – pomniejszy beneficjant naszego Układu Słonecznego, który preferuje w życiu lepsze rzeczy, miłość i szczęście.

Byk to drugi znak zodiaku, który przewodniczy drugiemu domowi zarobków, finansów, bezpieczeństwa finansowego, diety, spożycia pokarmu, ciała i zasobów wewnętrznych. Bykiem rządzi Wenus, jego żywiołem jest Ziemia, jego modalność jest stała, a temperament melancholijny.Chociaż Byk i Koziorożec są znakami Ziemi o tym samym temperamencie, mają różne modalności (stałe vs kardynalne) i bardzo różnych (prawie przeciwstawnych) władców. To często stawia ich w zestawieniu i najczęściej są wobec siebie obojętni, ponieważ Byk uwielbia być wywyższany, czczony i pobłażany, a Koziorożec zna tylko ostrzejsze rzeczy w życiu, które są skłonni cierpieć w ciszy.

Kompatybilność przyjaźni Byka i Koziorożca

Ta dwójka może być uczciwymi przyjaciółmi dzięki wspólnemu żywiołowi i temperamentowi. Na tym jednak kończą się ich podobieństwa. Koziorożec może znaleźć więcej wspólnego z Wodnikiem i Skorpionem niż z Bykiem.

Bez względu na to, jak ciężkie było życie Byka, zawsze otaczała ich jakaś forma piękna i luksusu, czego nie można powiedzieć o Koziorożcu.

Tych smutnych tubylców od najwcześniejszego dzieciństwa uderzyły surowe i surowe lekcje Saturna i rozwinęli to, co nazwali „realistycznym” spojrzeniem na życie, które jest czystym pesymizmem (lub nawet nihilistą) w porównaniu z poglądami Ryb czy Strzelca, na przykład.

Teraz nie tylko ich pochodzenie i przeszłe doświadczenia ukształtowały ich inaczej, Byk dąży do optymistycznych rzeczy w życiu, rzeczy, które przynoszą przyjemność i satysfakcję, podczas gdy Koziorożec dąży do rzeczy, które są trudne (prawie niemożliwe) do osiągnięcia i wymagają dużo poświęconego czasu, energii i poświęcenia.

Byk uwielbia natychmiastową satysfakcję, przyjemność i hedonizm, podczas gdy Koziorożec zna te terminy tylko ze słowników i fikcji. Są zbyt różni, aby się uzupełniać, i to jest powód, dla którego rzadko widzimy ich sparowanych w przyjaźni w prawdziwym życiu.

Kompatybilność relacji Byka i Koziorożca dla małżeństwa

Jeśli chodzi o życie małżeńskie i związek między tymi dwoma znakami, cóż, musi to być coś naprawdę wyjątkowego lub podobne miejsca, które je łączą. Byk jest znakiem stałym i nie lubi zmian ani zakłóceń, a Koziorożec jest znakiem kardynalnym, co oznacza, że ​​niezwykle trudno jest nimi manipulować i/lub kierować nimi ktoś inny.

Tam natychmiast widzimy lukę między tymi dwoma rogatymi znakami, ponieważ oba mogą być ciężkie jak czarna ziemia i równie uparte. Oba są lojalnymi znakami, nie ma co do tego wątpliwości, i obaj poświęcają się życiu, ale Byk potrzebuje kogoś, kto jest bardziej optymistyczny i kocha lepsze rzeczy w życiu.

Podczas gdy Koziorożec potrzebuje kogoś, kto wysłucha ich zawiłej mądrości, pójdzie za nimi i będzie wdzięczny za poświęcenie i dyscyplinę, które wnoszą do ich życia. Saturn to planeta, która daje „suchych” ludzi, ludzi chudych i kościstych, podczas gdy Wenus daje tubylców, którzy są pulchni, miękcy i kojarzą nam się z przepychem.

Saturn ma ciężki i obciążający wpływ na miękką i łagodną Wenus, to samo dotyczy ich przedstawicieli – Koziorożca i Byka. Koziorożec może być apodyktyczny, zbyt trudny i zbyt surowy dla tubylca o takiej finezji jak Byk. Ponadto Byk może być bardzo zraniony, ponieważ nie jest w stanie dokładnie wpłynąć na Koziorożca dzięki swojej kardynalnej modalności, a Koziorożec może zbyt łatwo rzucić mrok i zagładę na ustaloną naturę Byka.

Kompatybilność seksualna Byka i Koziorożca

Jeśli chodzi o kompatybilność seksualną, istnieje podobieństwo w ich zdolności do długiego przebywania w sypialni. Oba są rogatymi znakami i żaden z nich nie jest bierny.

Dla Koziorożców seks jest czymś, co może być kanałem dla ich niewypowiedzianych (romantycznych) słów i uczuć, ponieważ są niesamowicie romantyczni, po prostu się tego wstydzą. Lubią się przytulać, ale jest to coś, co prawie musi zostać z nich wydobyte przez partnera.

Byk jest znakiem miłości i przyjemności, uwielbiają cieszyć się i zaspokajać swoje zmysły i potrzeby, i być może będą w stanie wydobyć łagodniejszą i romantyczną stronę Koziorożca. Tak więc ich ogólna kompatybilność seksualna powinna być przyzwoita, jeśli nie dobra.

Koziorożec może mieć ostrzejszy styl seksu dzięki swojemu władcy, a Byk może tego nie lubić, może to być zbyt szorstkie dla jego delikatnych zmysłów, ale z drugiej strony Byk uwielbia doświadczać przyjemności na wszystkie możliwe sposoby, więc mogą znaleźć coś w końcu cieszą się w Koziorożcu.

Z drugiej strony Byk może okazać się zbyt waniliowy i soczysty dla mocnego i surowego Koziorożca, więc mogą woleć kogoś innego, kto lepiej pasuje do ich własnych załamań i fetyszy niż łagodnego Byka.

Kompatybilność emocjonalna Byka i Koziorożca

Jeśli chodzi o zgodność emocjonalną, mogą okazać się dość podobni tylko na różne sposoby.

Oba te rogate znaki chcą lojalności, bezpieczeństwa emocjonalnego i stabilności. Oba te znaki kochają przez długi czas i są stabilne w swoich emocjach i uczuciach. Jedyna różnica polega na tym, że Koziorożec nie przepada za czułymi pokazami i dzieleniem się emocjami, podczas gdy Byk tak.

Ponadto Koziorożec jest przyzwyczajony do bycia liderem i torowania drogi, więc oczekuje, że jego partner będzie podążał jego śladem i nie przeszkadzał w drodze, którą utorował, aby skrupulatnie podążali.

A Taurus jest niewzruszoną siłą, obiektem, który ma własną grawitację i przeciwstawia się unoszącym się obiektom, które się do niego zbliżają, pochłaniając je lub miażdżąc swoją majestatyczną grawitacją.

Koziorożec powinien nauczyć się, jak od czasu do czasu pozwolić Bykowi prowadzić ich partnerstwo, a Byk powinien przyzwyczaić się do rzadkich przejawów emocji i PDA, do których jest tak przyzwyczajony. Ta kompatybilność polega głównie na tym, że dwoje z nich jest w stanie znaleźć środek i sprawić, by działało poprzez ciągły wysiłek, co jest czymś, z czym Koziorożec może pracować lepiej niż Byk, ponieważ musieli pracować na wszystko w swoim życiu i mają duża cierpliwość.

Procent zgodności Byka i Koziorożca

Podsumowując, te dwa znaki wymagają dużo cierpliwości, pracy i otwartości, aby między nimi zadziałało. Potrzebują dużo zaufania i bezpieczeństwa emocjonalnego, a także muszą regularnie komunikować się ze sobą, co może być dla nich wyzwaniem.

Zaufanie: 69%

Emocje: 59%

Intelekt: 63%

Wartości: 56%

Seks: 61%

Aktywności: 66%

Czy Byk i Koziorożec to dobra para?

Potrzebują dużo ciągłej pracy, aby były.

Co przyciąga mężczyznę Byka do kobiety Koziorożca?

Jej wolność finansową i bezpieczeństwo, jej śmiertelnie poważny humor i kolor włosów.

Znani celebryci z Koziorożca

Ricky Martin, Jared Leto, Kit Harington, Timothee Chalamet, Bradley Cooper, Marry J. Blige i Orlando Bloom.

Więcej kompatybilności

Byk oraz Baran Zgodność

Byk oraz Byk Zgodność

Byk oraz Bliźnięta Zgodność

Byk oraz Nowotwór Zgodność

Byk oraz Lew Zgodność

Byk oraz Panna Zgodność

Byk oraz Funt Zgodność

Byk oraz Skorpion Zgodność

Byk oraz Strzelec Zgodność

Byk oraz Koziorożec Zgodność

Byk oraz Wodnik Zgodność

Byk oraz Ryby Zgodność

Cechy zodiaku człowieka:

Mężczyzna Baran // Byk Człowiek // Bliźnięta // Człowiek z rakiem

Lew Człowiek // panna // funtowy człowiek // Skorpion Człowiek

Strzelec Człowiek // Człowiek Koziorożec // Człowiek Wodnika // Człowiek Ryby

Cechy kobiety zodiaku:

Kobieta Baran // Byk Kobieta // Bliźnięta Kobieta // Kobieta z rakiem

Lew Kobieta // Panna Kobieta // Kobieta Wagi // Skorpion Kobieta

Strzelec Kobieta // Kobieta Koziorożca // Kobieta Wodnika // Ryby Kobieta